Şubelerin sınav soruları farklı mı olmalı?

Kodla Büyü

miragee

Üye
Geçenlerde okuldaki bir öğretmenimiz her şubeye farklı sınav sorusu hazırlanır dedi. ORtak sınav yama hakkı yılda 1 keredir. onu da planda belirtmek gerekir, Müfettişler dikkat ediyor dedi.

Gerçekten böyle bir olay var mı? Mesela 5. sınıfın A şubesine farklı, Bşubesine farklı farklı sorular mı soracağız?

Ortak sınav yapmayı zümre toplantınızda kararlaştırmadıysanız bile eğer sene başı öğretmenler kurulunda ortak sınav yapma kararı alındıysa siz de dersiniz için ortak sınav yapılacak hafta(lar)da gün belirleyebilir ve yapabilirsiniz. Ama eğer ortak sınav yapılmıyorsa, ya da siz yapılan ortak sınava dahil olmak istemiyorsanız her şube için farklı sınav soruları hazırlamanız -ölçmenin sağılklı/adil olması için- iyi olacaktır. Elbette tüm soruları farklı hazırlamak zor olabilir, temel taşı niteliğindeki soruları değiştirmeden, tali soruları değiştirerek farklı sınav kağıtları hazırlamak mümkün.
İyi dersler.

Ortak sınav yapmıyorum, fakat sınav sorularının bazılarını değiştiriyorum, her sınıf için. Çünkü sınıfın birini p.tesi diğerini cuma yapacağım. aynı soruları sordugunda p.tesi sınav olan öğrencilere haksızlık etmiş olurum diye dusunuyorum.

Geri