Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Superonline taahhütlü interneti haklı kapatma

Konu, 'İnternet Servis Sağlayıcı Sorunları ve Tavsiyeleri' kısmında the_korsan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Merhaba arkadaşlar;

2 yıl taahhütlü superonline internet aboneliğim var. Son 3 gündür internetim yok ve yakın zamanda geleceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Servis ekiplerimiz alt yapı çalışması yapıyorlar, düzelme zamanı hakkında net zaman veremiyoruz diyorlar. turkcell hattı olan müşteriler için ekstra 4 gb internet hediye verebiliyorlar ancak turkcell kullanmıyorum zaten.

Bu durumda ben 2 yıl taahhütlü olan aboneliğimi cayma bedeli ödemeden haklı olarak fesih edebilir miyim?
    Daha önce benzer durum yaşayan var mıdır ?

2. altf4_01

altf4_01 Aktif Üye

bende merak ediyorum hocam.hakem heyetine sormak mı gerekli acaba

3. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Fesh edemezsin ama kullanmadığın günler için fatura iptali yada fatura indirimi yaptırabilirsin.

mcö bunu beğendi.
  4. ghost

ghost Site Admin Yetkili Kişi

katılıyorum...

5. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

@ghost ve @fatihkultukturkan kimden yanasiniz hacılar. 8 gün oldu tüm apartmanda hat kopuk halde.

6. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bastırırsan faturadan indirim yapıyorlar. Bastırmazsan onu da yapmayabilirler :)

7. fatihkultukturkan

15 gün gelmedi bende kabloyu koparttılar yapmaya 15 günde ancak yaptılar komple binada internet yoktu.

8. huseyinrose

huseyinrose Site Gezgini

Hocam bende bu işlemlerden bıktım Turknet'e geçtim 3 ay önce. Herhangi bir taahuütü yok istediğim zaman çıkabiliyorum daha ucuz bir yer bulursam hemen değiştiririm. Aynı zamanda kota yok ve en düşük 16 Mbite kadar hız veriyor. Emin değilim ama sanırım kendi alt yapılarını kullanıyorlar. Hatta Turknette olan arkadaşınız varsa o size referans olsun 1 ay siz 1 ay da arkadaşınız ücretsiz kullansın (ben kullandım mesela :D ) Taahhütünüz varsa 120 TL'ye kadar da cezanızı ödüyorlar. Abonelik için size evrakları maille yolluyorlar siz doldurup kargo yapıyorsunuz geri kalan bütün işlemleri onlar hallediyor ve hiçbir yere gitmenize gerek kalmıyor. Fiyatta aylık 59 TL

9. fatihkultukturkan

Turk.net ile yaşadığım macera ayrı bir hikaye olur. Gerçi yine suçlu TürkTelekom du orası ayrı bir mevzu...

10. huseyinrose

huseyinrose Site Gezgini

Alt yapıyı Telekom veriyor olabilir emin degilim ama ben memnun kaldım hocam suanlik

11. burayyy

burayyy Üye

TTNet, binada port bulunmaması vb. nedenlerle 1 ay boyunca internet veremediğinde, cayma bedeli olmaksızın hattınızı kapatmanıza izin veriyor. Superonline'da da benzer durum olsa gerek..

12. gipart

gipart Aktif Üye

hocam superonline zede olarak size bilgi vereyim. dediğiniz gibi internet bağlantı sorunu yaşadım epey bi müşteri temsilcileriyle görüştüm. Sonra internetim gitti ve bir türlü yapamadılar ve hep alt yapıya suçu attılar. Eve internet geldiği halde modemle uyuşmadı bir aya yakın internet alamadım bi çözüm de olmadı. Hemen sikayet.btk.gov.tr ye yazdım. Aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum hizmet alamadığımdan ama taahhüt sıkıntısı yaratıyor diye. BTK dan cevap geldi hizmet almadığım bir ayın ücretinin iadesi taahhüt ücreti ödemeden de aboneliğin iptalini yaptım. Bu durumda en iyi çözüm btk.

13. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Son düzenleme: 19 Ekim 2017 15:25
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal