Supper Zill arızası

Kodla Büyü

hsyndmrl

Site Gezgini
arkadaşlar okulda supper zill kullanıyorum bu seneye kadar bi sorun yoktu fakat sene başından beri sabah 10'a kadar çalmıyo elle müdahale ediyorum.10'dan sonra otomatik çalıyo giriş çıkış saatlerini değiştirdim yeniden kurdum olmadı sebebi ne olabilir....

evet aynı sorun bizim okulda da var. saati doğru zil programı çalışıyor ve ayarlı olmasına rağmen bazen çalmıyor. karşılaşan ve çözebilen varmıı ?

Aynı sorun bizimkindede var. Bazen çalışıp bazende çalışmıyor. Pc açıldıktan sonra programın ses seviyesine bakıyorum (Win7) en alt düzeyde oluyor. Düzeltiyorum 1-2 çalışıyor, bir süre sonra ses yok. Zili elle çalmak zorunda kalıyoruz. Sorun ne olabilir acaba. Ses driveri yüklü.

Aynı sorun bizde de var. Ders giriş zilleri çalıyor ama çıkış zilleri bazen çalıyor bazen çalmıyor.
Bir çok yol denedim ama olmadı. :?

ben de aynı programı kullanıyorum (win xp) bir sorun yaşamadım şu ana kadar. belki win 7 den kaynaklı olabilir.

Aynı sorun bizde de var. Ama anfiyi tekrar açıp kapatınca düzeliyor. Anfiden kaynaklandığını düşünüyorum.

okul başladığından beri bende bu sorunla ugrasıyorum, çok canım sıkıldı
müdür bey ikide bir çağırıyor.
zil 2 kere çalıyorsa 1 kere çalmıyor
ne yapmak gerekiyor arkadaşlar? bir çözüm önerisi olan var mı ?(bu arada XP kullanıyorum)

toprak60' Alıntı:
ne yapmak gerekiyor arkadaşlar? bir çözüm önerisi olan var mı ?(bu arada XP kullanıyorum)

amfiyi bir servise kontrol ettirin, bir de kasadan amfiye giden kabloyu ölçtürün.

Hocam programı kullandığınız bilgisayarın sistemi temiz bir kurulum olsun. Herhangi bir codec falan yüklemeyin sadece ses driverinı tanıtın. Bende de bir çalıp bir çalmama gibi durumlar olmuştu bu şekilde çözmüştüm.

vista ve win7 de zamanlanmış görevlerde bi sorun cıkıyorçalışmıyor bazn benzer bi zil programını vistada denediğimde sizdekilere benzer sorun veriyordu xpde sorun yoktu..

omd' Alıntı:
toprak60' Alıntı:

amfiyi bir servise kontrol ettirin, bir de kasadan amfiye giden kabloyu ölçtürün.

kabloda sorun olsa her zaman çalmaması gerekmez mi .saat 10' a kadar çalmıyo ondan sonra hiç sorun yok

serdengecti' Alıntı:
windows xp lite (hafifletilmiş ) versiyondur. içeriğinde eylül 2011 e kadar çıkan güncellemeler dahil edilmiştir. güncel satalar eklenmiştir. uzakdoğu dilleri , el ile kurulum yüksektme , örnek müzikler vs çıkarılmıştır. işletim sistemi stabil çalışmaktadır. ilk kurulumda 90-100 mb ram kullanır sadece. lablarda ve eski bilgisayarda kullanılmasını tavsiye ediyorum

windows xp lite stabil sürüm

hocamın yukarda paylaşmış olduğu xp ile format attığım bilgisayarda halen Supper Zil programında sıkıntı yaşıyorum. Yaklaşık olarak saat 10 a kadar zil çalmıyor(ama saatin yanında "çalışıyor" yazıyor) ama o saatten sonra zil programı gayet güzel çalışıyor.
Bilgisayar ubak vestel. Pc nin özellikleri herkes bilir ama gene de yazayım kısaca. intel core 2 duo E6540, Foxcom G31MX-K, 2GB DDR2 800 Mhz...
Ses ----> Relatek AL662@İntel 82801 1GB ICHH7-High Definition Audio Controller [A-1]

Yardım edebilecek olan varsa veya çözüm yolunu bulup da paylaşabilecek olan varsa çok sevinirim. Bu arada birkaç farklı Cd ile de format attım.
Saygılar

Arkadaşlar ilgili programı bir yıldan fazladır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
İşletim sistemi olarak xp kullanıyorum. Lite xp falan değil iki kere iki dört eder xp. Ve sistemde
klm codec full, dyned, security essentials, windows defender, msn + çoklu yama, logo on parmak kur yazılım sözlük inter filtre office 2003 + file format converters, adobe reader adobe flash player wın rar, junıor sheriff, microsoftdan tüm güncelleştirmeler yüklü ve supper zil yüklü
Size yegane tavsiyem orjinal xp lerini kurun zil kurulumunu yeniden indirin ses kartını otomatik görmüyorsa manuel driver cd sinden yükleyin.
Ve sistem sati ve tarihini biosdan düzgün olarak ayarlayın.

hocam muhtemel çözüm şudur
aklıma evde geldi, okula geçince deneyeceğim.
zil programında girdiğimiz saatler şu formatta _ _ : _ _ (mesela 09:03)
ama modifiyeli ya da değiştirilmiş işletim sistemlerinin bazılarında köşedeki sistem saati şu formatta olabiliyor _ : _ _( mesela 9:03)
denetim masası / bölge ve dil seçeneklerinden / saat kısmında ki formatını _ _ : _ _ bu şekilde ayarlarsak sorun düzelecek sanırım...
zaten 10 a kadar çalışmamasının sebebi de buydu (tabii tahminim doğruysa)

Hocam aynı sorun bende de vardı. sistemi düzgün çalıştığı bir zamana geri yükledim, o zamandan beri hiç sorun yaşamadım :)

Bende süper zill 1.4 versiyonunu kullanıyorum. Bende ki sorun da tarihi güncellemiyor. kurulum hangi günde yapılmışsa o günde takılıyor. yani hergün pazartesi. böyle olunca haftasonları da çalıyor.

toprak60' Alıntı:
ama modifiyeli ya da değiştirilmiş işletim sistemlerinin bazılarında köşedeki sistem saati şu formatta olabiliyor _ : _ _( mesela 9:03)
denetim masası / bölge ve dil seçeneklerinden / saat kısmında ki formatını _ _ : _ _ bu şekilde ayarlarsak sorun düzelecek sanırım...

Mantıklı.Bi deneyelim bakalım .

toprak60' Alıntı:

hocam süpersin beni dertten kurtardın.benim sorunum bu şekilde halloldu.

arkadaşlar ben aynı sorunu yaşıyorum xp yüklü bilgisayarda bazen çalıyor bazen çalmıyor ama windows 7 yüklü bilgisayarda aynı program hiç sorun vermeden çalışıyor..

Bizim zilde sabah bir kaç tenefüs çalıyor sonra da çalmıyordu. Anfiyi açıp kapatmak gerekiyordu. Elektrikçi geldi sorun anfiden kaynaklanıyormuş. Kanalları bozulmuş. Başka bir anfi bağladık, düzeldi.

bende xpde sorun yoktu ama win 7 kurduk dün bilgisayar şimdi çalıştırmak için tıkladığımda "MSVBVM50.DLL" dosyası eksik diyor ve programı yeniden yüklemeyi deneyin diyor. yeniden yüklemeye çalıştığımda veya silmeye çalıştığımda hep aynı uyarı çıkyor ne yapmalıyım:(

edaysu' Alıntı:
bende xpde sorun yoktu ama win 7 kurduk dün bilgisayar şimdi çalıştırmak için tıkladığımda "MSVBVM50.DLL" dosyası eksik diyor ve programı yeniden yüklemeyi deneyin diyor. yeniden yüklemeye çalıştığımda veya silmeye çalıştığımda hep aynı uyarı çıkyor ne yapmalıyım:(

bu dosyanı internetten bulup program klasörüne elle yükleyebilirsiniz. VB 5 runtime dosyalarından birisi.

edaysu' Alıntı:
İlgili dosyayı aşağıdaki linkten veya bu mesajdaki ekten indirip
C:\Windows\System32 klasörüne at sorunlar çözülsün.
http://www.dll-files.com/msvbvm50.zip?0WDkXIZHgQ

Olmazsa:
Kurmak için Başlat çalıştıra girip regsvr32 msvbvm50.dll yazın. Kaldırmak içinde regsvr32 -u msvbvm50.dll yazın.
Sorun yaşarsan yaz. Ben bizzat bu yöntemle çözmüştüm.
Kurulumdan sonra pc yi yeniden başlatman gerekebilir.

Edit: Msvbvm50.dll dosyası bu mesaja eklendi

Ekli dosyalar

• msvbvm50.zip
    686.4 KB · Görüntüleme: 524
Geri