sürekli devamsız öğrenci

Kodla Büyü

yildiray75

Süper Üye
Süper Üye
sizin okulda okula hiç gelmeyen öğrencinin sınavını boş mu bırakıyosunuz yoksa g mi yazıyonuz?

Sürekli devamsızlığın sebebi nedir?
Sebebe göre boş bırakabilir ya da G yazabilirsiniz.
Öğrenci keyfi gelmiyorsa G yazın.
Eğer öğrenci birinci yazılılara girmiş ancak sonrasında hastalığından dolayı gelemiyorsa ve hastanede yattığına dair ya da okula gelemeyeceğine dair heyet raporu vs. varsa Birinci yazılı notu verilir, performans notu verebilecek tanıyorsanız da performans notu verilir. İkinci yazılıya girmemişse bu not bölümü boş bırakılır.
Bu yazdıkların ortaöğretim öğrencisi içindir, ilköğretim için ilgili yönetmeliğe bakın.
Bu anlattıklarım için de ortaöğretim kurumlar yönetmeliğinin Değerlendirme ile ilgili bölümüne bakın.

1 gün bile okula gelmemişse boş bırakılır. G yazılırsa devam edipte sınava gelmedi sayılır. Buda geçme sebebidir. O yüzden sürekli devamsız boş bırakılacak. Gelipte mazaretsiz sınava girmemişse G. Raporu var sınav yapamadınız zaman kalmadı o zaman boş bırakmayında R ya da birinci notun aynısı yazılır..

arkadaşlar ben adanadayım. ortaokulda çalışıyorum. geçen yıl 2. dönem sonuna kadar bizlerde sürekli devamsızların not bölümünü boş bırakıyorduk ancak milli eğitimden gelen sözlü uyarıyla beraber idareciler karne haftası düzelterek G yapmışlardı. bu dönemde sürekli devamsızlara G giriyoruz ama davranış notları bölümünü boş bırakıyoruz.

Sürekli devamsız öğrenci G harfi girilir mutlaka. İlkokulda hiçbir şey girilmez.
Ortaokulda mutlaka G girilecek. Geçen yıl bakanlığın da bu yönde yazısı var.

yakuphan' Alıntı:
Sürekli devamsızlığın sebebi nedir?
Sebebe göre boş bırakabilir ya da G yazabilirsiniz.
Öğrenci keyfi gelmiyorsa G yazın.
Eğer öğrenci birinci yazılılara girmiş ancak sonrasında hastalığından dolayı gelemiyorsa ve hastanede yattığına dair ya da okula gelemeyeceğine dair heyet raporu vs. varsa Birinci yazılı notu verilir, performans notu verebilecek tanıyorsanız da performans notu verilir. İkinci yazılıya girmemişse bu not bölümü boş bırakılır.
Bu yazdıkların ortaöğretim öğrencisi içindir, ilköğretim için ilgili yönetmeliğe bakın.
Bu anlattıklarım için de ortaöğretim kurumlar yönetmeliğinin Değerlendirme ile ilgili bölümüne bakın.
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlan Yönetmeliğinin "Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar" başlıklı 45. maddesinin birinci fıkrasında; derslerin özelliğine göre bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili olarak: "Haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav yapılır. Sınav sayısı ve tarihleri her dönem başında zümre başkanları kurulunca belirlenir ve okul müdürünün onayından sonra e-Okul sistemi üzerinden ilan edilir. Sınavlarla ilgili gerekli tedbirler okul müdürlüğünce alınır. Öğrenciler her dersten en az iki yazılı sınava katılmak zorundadırlar." esaslarına uyulacağı hüküm altına alınmıştır.
Ayrıca söz konusu Yönetmeliğin "Dönem Puanı" başlıklı 51. maddesinin ikinci fıkrasında da Yönetmeliğin 36. maddesine göre özürleri nedeniyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerin dönem puanları zorunlu hallerde bir yazılı sınav eksiğiyle verilebilir." hükmü yer almaktadır.
Buna göre 36. madde hükmü kapsamında olmayan tüm ortaöğretim öğrencilerinin haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav notu almış olması gerekmektedir.

hiç gelmemişse boş eğer g yazarsan hocam bildiğim kadarı ile karne çıkıyor, hiç yazılmazsa karne çıkmıyor

Öğrencilerin herhangi bir özür durumu olmadan sınava girmeme durumunda öğrenci sınav,proje ve ders etkinliklerine katılım notları bölümüne "0 (Sıfır)" yerine "G (Girmedi)" yazılmalıdır. (Ortaokullar için)

bu sene hiç gelmeyene veya özürsüz sınavlara girmeyene G yazıyoz
raporu varsa boş bırakıyoz veya diğer sınavının aynısını giriyoz

(geçen sene hiç gelmeyene boş bırakıyodukta ondan sorayım dedim)

yildiray75' Alıntı:
bu sene hiç gelmeyene veya özürsüz sınavlara girmeyene G yazıyoz
raporu varsa boş bırakıyoz veya diğer sınavının aynısını giriyoz

(geçen sene hiç gelmeyene boş bırakıyodukta ondan sorayım dedim)
valla bize idare boş bırakın dedi

Geri