suriyeli öğrencilere bilgisayar öğretimi?

Kodla Büyü

elf.krc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba, okulda suriyeli öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir sınıfımız var ders işlemek gerçekten çok zor ilk olarak bir okul kültürü oluşturmaya çalışıyoruz, çoğu bilgisayar kullanmış ama iletişim kuramıyoruz yani çocuk türkçe okuyor yazıyor ama anlamıyor bu durumda olan var mı temelde bilgisayar tanıtımı yaptım ama konular gittikçe karmaşıklaşıyor çocuklar beni anlamıyor tavsiyeniz var mı bu konuda sizler neler yapıyorsunuz ben derse nasıl devam etmeliyim??

Temel düzey ofis programlarını kullanma becerileri geliştirilebiliyor. Bunun dışında Eba da bulunan Türkçe Öğrenme Portali belirli bir program dahilinde kullanılabilir. Bulunduğum bölge yoğun Suriyeli nüfusuna sahip olduğundan, öncelikli hedefimiz öğrencilerin Türkçe konuşup anlaşabilme becerilerini arttırmak.

Eski okulum öyleydi hocam, code.org yetişti imdadıma o zaman. Dilini Arapça yaparak çok güzel ilerleme kaydettiler. Zaman geçtikçe ufak ufak Türkçe'lerini tekrar ettire ettire yumuşak bir geçiş sağlamıştım. Avantajım, aralarında ingilizce bilenler olmasıydı. Onları tercüman olarak kullanıyordum arada:)

Geri