sutunlara sayfa numarası.

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar word 2007 de satfayı iki sutuna ayırdım ve hersutuna bir numara gelecek şekilde nasıl sayfa numarası ekleyebilirim bilen varsa çok acil cevap verebilirmi acaba.

biliyormusunuz nedense bizim forumda bilgisayarla ilgili sorulara cevap yazmaya bile tenezzül edilmiyor.
eminim konu "şu anda ne yapıyorsun" yada "canın ne istiyor" gibi saçma bir soru olsaydı cevaplar yağmaya başlardı.

bu arada bu eleştiriyi kendi sorum yapmadım. sadece tespitimi söylemek istedim.

Eleştiler konusunda size katılıyorum.
Sorun ile ilgili olarakta bence böyle bir özellik yok ama istersen metin kutusuyla manuel olarak ekleyebilirsin.

hasari' Alıntı:
Sorun ile ilgili olarakta bence böyle bir özellik yok ama istersen metin kutusuyla manuel olarak ekleyebilirsin.

hasari hocam teşekkür ederim tam bende onu yapıyordum başka bir şeyde gelmedi aklıma zaten.
bu arada eleştiri için yinede özür dilerim. son zamanlarda forumda çok fazla boş yazıyla karşılaşınca yazdım işte. ama yinede arkadaşlar kusura bakmaz umarım.

xodeda' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hasari hocam teşekkür ederim tam bende onu yapıyordum başka bir şeyde gelmedi aklıma zaten.
bu arada eleştiri için yinede özür dilerim. son zamanlarda forumda çok fazla boş yazıyla karşılaşınca yazdım işte. ama yinede arkadaşlar kusura bakmaz umarım.
sıkma canını olur böyle şeyler. :)

hocam geçen bende baktım ama öyle bi özellik göremedim otamatik şekillerin içine yazdım sayfa numaralrını..

nu tür özellikler medya hazırlama programlarında var mesela ofiste publisher bunun için uygun

sayfanın boyutunu diklemesine yarıya düşür.. sonra normal sutunlara ayırmadan yaz.. sonra çıktı alırkende bir sayfaya 2 sayfa olarak bas..

valla olurmu bir dene.. tamamen salladım.. :) baskı alırken olurda bilgisayar ortamında.. düşünmeliyim..

eleştiri yaptıysan ve bunu saygı sınırlarını aşmadan yaptıysan usulune gore soylediysen özür dilemek gerekmez bence... neticede bi kabahat yok diye dusunuyorum.

arkadasın dedigi gibi sayfa boyutunu dusurebilir yazıcıda 1 sayfaya 2 sayfa diyebilirsin
ya da
metin kutusuyla işini halledersin.

çünkü office, sayfayı sütuna böldügünde her sayfaya yeni bir sayfa özelliği tanımlamıyor bu nedenle de sanırım namümkün bi durum...

word içinde önce sayfa yapısından sayfayı 10,5x29.7 cm yaptım. metinleri normal word gibi oluşturdum.. sayfa numarası verdim..
yazdırırken acrobat distiller ile yazdırdım...
acrobatta yazdırdığım dosyayı bir sayfada iki tane olacak şekilde tekrar acrobat distillerla yazdırdım.. sanıyorum oldu :) örnek ekte var

Ekli dosyalar

• sütünlü yazi.rar
    11.8 KB · Görüntüleme: 102
Geri