swf yi avi yada mpeg yapma

Kodla Büyü

kemalaltay

Aktif Üye
Arkadaşlar swf yi flash yüklü olmadan açan program lazım. Birde swf yi avi yada mpeg yapan program. İnternetten bir kaç tane indirim kurdum. Bir kısmı sesi almadan dönüştürdü. Bir kısmı da dönüştürür gibi yapıp kaydetmedi.

camtasia ile ekrandan kayıt eder sonra avi ye yada mpeg e dönüştürebilirsiniz. dönüştürmeyi en son kapatma sırasında yapıyor.

Gerekli kodekleri yükleyerek Gom player ile açabilirsiniz swf dosyalarını. Ben öyle yapıyorum. swf dosyalarını convert ederken kayıpsız convert yapan program bulmanız zor. Mutlaka çözünürlük sorunu yaşarsınız. Ama ille de çevireceğim diyorsanız, google'a "swf to avi" yazın, bir dünya freeware ya da shareware program bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Kayıpsız istiyorsanız capture de seçenek olabilir tabii ki, ancak dikkat etmeniz gereken unsur, capture ettiğiniz programın sesi de kaydeden bir program olması. Bir çok capture programında bu özellik yoktur. Mesela yukarıda @nilnehir öğretmenimin yazdığı camtasia sesi kaydetme özelliğine sahiptir.

Kolay gelsin.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Program arşivimde Camtasia 5.0 vardı. Onu yükledim. Uzantısı camproj olarak kaydedebiliyorum. Başka uzantılarla kaydetme olanağı yok mu? Bu arada bunun key i yok ondan olabilir mi?

Buldum. Belki yeni kullananlar çıkabilir. Camtasia Recorder çalıştırılır. Tools menusunden options tıklanarak avi formatında kaydetmesi sağlanır.

en son kayıt ettiğini izlettikten sonra kapatırken soruyor ne şekilde kayıt etmek istediğimizi oradan seçebilirsiniz. ayrıca camtasia da ses kayıt seceneği var.ayarlardan bulabilir yada en başta kurarken de seçebilirsiniz.

Geri