switch hub modem bağlantısı

Kodla Büyü

nezukee

Site Gezgini
bilişim sınıfında 24 tane duvarlarda ethernet girişleri var onlarda bir yerde toplanıyorlar,switch hubun altında sanki bir tane daha switch var
alttaki yerden üstteki switch huba kısa ara kablolarla bağlanıyorlar ben bugün sinirlendim ve bütün kabloları çıkartım. daha sonra taktığımda internete bağlanamadık modemden gelen kablonun veya diğer kabloların numaraları önemli mi? rastgele takmam bir şeyi değiştirir mi? üstteki switch de 1x 2x 3x diye yazıyor alttakinden 1 2 3 diye numaralar var.ikili olması biraz kafamı karıştırdı direk tek switch olsa yapabilirdim. daha önce hiç ağ bağlantısı yapmadığından bu konuda deneyimsizim. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Bahsettiğiniz şeyin biri switch diğeri ise patch panel'dir. Pacth panel daha çok kabloların düzenli bir şekilde tutulması ve switch'e ulaştırılmasıdır.
Prizden gelen kablolar patch panelin arkasına giriyordur, panelin önünden de kısa kablolarla switch'e bağlanır.
1x olanı 1 nolu porta, 2x olanı switch'in 2 nolu portuna takıp, devam ettirebilirsiniz. Muhtemelen modeme giden kabloyu takmadığınızdan sıkıntı yaşamışsınızdır.

evet sanırım modeme giden kabloyu takmadım en önemli kısmı gözden kaçırmışım. peki modeme giden kabloyu boşta kalan portlardan herhangi bir porta takmam yeterli olur değil mi? teşekkür ederim.

üzerinde portlara ait ışıklar olan switch. Modemden gelen kablo direk ona bağlanmalı....

modemden gelen kabloyu da panele bağlamışlar bu yüzden deneme yanılma yöntemi kullanarak yerini bulabildim, switch hub girişlerinin de yarısı çalışmıyor daha öncedende çalışmıyordu arızalı mıdır yoksa pclerden veya modem arayüzünden ayar yapmam gerekir mi?

Geri