Tübitak Bilim Fuarı Afişim

Kodla Büyü

izorya43

Aktif Üye
Bunlar da benim Tübitak Bilim Fuarı afişlerim. Beğenecek misiniz bakalım?

Ekli dosyalar

• AFİŞYATAYYYYYYYYYYYY12042016.png
    AFİŞYATAYYYYYYYYYYYY12042016.png
    172.1 KB · Görüntüleme: 1,012
  • fuarsimgeli.jpg
    fuarsimgeli.jpg
    141.8 KB · Görüntüleme: 1,001
Güzel olmuş elinize sağlık. Bende aynı iş ile uğraşıyorum. Bitirince bende ekleyim :)

ARkadaşlar psd formatında yayınlarsanız bizim de kullanma imkanımız olur belki. şimdiden teşekkürler.

Renkleriniz uyumsuz, yazılarınızın okunabilirliği düşük.
İlk afişte "yani senin gibi biri" ifadesini daha çok vurgulamalısınız, zemin rengini yazı renklerine aykırı ve çok açık renklerden seçmeniz iyi olur.
İkinci afişteki zemin renkleri seçiminiz çok kötü olmuş. Daha açık ve renkleri birbirine yakın tonlarda seçmeniz üzerine yerleştireceğiniz görselleri daha fazla vurgulamanızı sağlayacaktır. Ayrıca afişteki sağdaki ikonlar sanki yanlara doğru çekiştirilmiş gibi görünüyor, bu da görselleri bozmuş. Eğer illa ki altıgen bir yapı kullanacaksanız bal peteği şeklinde bir yapı oluşturun, böylece çalışkanlığı da ifade etmiş olursunuz.

Bende bir davetiye örneği yaptım. Yorumları alalım da yapılacak düzenleme varsa yapalım :)
Not: Fotoğraflar temsili onlar değişecek.

Ekli dosyalar

• Tübitak1.jpg
    Tübitak1.jpg
    482.9 KB · Görüntüleme: 788
erkna' Alıntı:
Bende bir davetiye örneği yaptım. Yorumları alalım da yapılacak düzenleme varsa yapalım :)
Not: Fotoğraflar temsili onlar değişecek.
Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.
Kullandığınız fotoğrafların boyutları aynı olursa ve ince de olsa bir çerçeve yaparsanız daha hoş olur. Ortadaki resim diğerlerinden daha küçük.
Açılış, yer, saat, sergi süresi ifadelerinin renklerini koyulaştırarak daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.
Okul adınızın rengini daha çok koyulaştırmalı, dikkat çekici hale getirmelisiniz.
Fotoğrafların birkaçı yerine, bilimle ilgili (atom görseli, mikroskop görseli vs.) kullanabilirsiniz. Filigran olarak kullandığınız okul logonuz, resimlerden ve yazılardan görünmez hale gelmiş. Ben olsam, parmak izli olan logoyu biraz küçültüp, altına okul logosunu renkli olarak koyardım, böylece orta kısımda da yer açılırdı.
Çalışmalarınızda başarılar.

yakuphan' Alıntı:
Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.
Kullandığınız fotoğrafların boyutları aynı olursa ve ince de olsa bir çerçeve yaparsanız daha hoş olur. Ortadaki resim diğerlerinden daha küçük.
Açılış, yer, saat, sergi süresi ifadelerinin renklerini koyulaştırarak daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.
Okul adınızın rengini daha çok koyulaştırmalı, dikkat çekici hale getirmelisiniz.
Fotoğrafların birkaçı yerine, bilimle ilgili (atom görseli, mikroskop görseli vs.) kullanabilirsiniz. Filigran olarak kullandığınız okul logonuz, resimlerden ve yazılardan görünmez hale gelmiş. Ben olsam, parmak izli olan logoyu biraz küçültüp, altına okul logosunu renkli olarak koyardım, böylece orta kısımda da yer açılırdı.
Çalışmalarınızda başarılar.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Fotoğraflar değişecek zaten Hocam. Onun için çerçeve yada başka birşey eklemedim onlara. Büyüklüklerini dediğiniz gibi aynı yapıp düzenli bir görüntü oluşturmak hedefim.
Bilim fuarı oluşuna dikkat çekmek için okulun adını ve logosunu belirgin yapmadım. Ama okuldan da bir iki yorum aldıktan sonra bu konuda da değişiklik yapmaya karar verdim.
Son hali nasıl olur bilmiyorum ama üzerinde bugün baya bir değişiklik yapacağım kesin. :)

Geri