Tüm Mavi Ekran Hataları Çıkıyor? ÇÖZÜLDÜ

Kodla Büyü

mobile

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarım win 7 pro 64 bit. Bilgisayarım sadece her ilk açılışta mavi ekrana düşüyor reset atıyor sonra gayet sorunsuz çalışıyor. Dahada ilginç yanı her ilk açılışta ortaya çıkan mavi ekran hatası birbirinden farklı oluyor. İnternette baktım hemen hemen bütün mavi ekran hataları çıkıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı

Re: Tüm Mavi Ekran Hataları Çıkıyor. Yardım

Kurulumu nasıl yaptınız sanki image yüklemiş gibisiniz normal kurulum yaparsanız mavi ekranlar gider.
Güvenli modda başlattığınızda mavi ekran geliyor mu bir bakar mısınız.

hasari' Alıntı:
Kurulumu nasıl yaptınız sanki image yüklemiş gibisiniz normal kurulum yaparsanız mavi ekranlar gider.
Bilgisayarım normal yüklüydü yani cd den kendim yüklemiştim.. ama acronis ile image almıştım nolur nolmaz diye. Bu mavi ekran hataları aldıktan sonra yani 2-3 hafta kadar baktım düzelmiyor bende image den yükleyeyim belki düzelir dedim. yine aynen devam ediyor hatalar. Güvenli moduda deneyeceğim bi birazdan derse geçicemde akşama bakarım. güvenli modda olmuyorsa dirverlar ilemi alakalı demektir.

Bide şunu ekleyeyim yaklaşık 1 yıl olmuştu yükleyeli hiç sorunsuz kullandım. 4-5 ay önce driverları güncellemiştim bazılarını ama bu hata 1 aydır var. ve herhangi birşeyde yüklemedim son 4-5 aydır sadece kullandım.

Merhaba;

Yüksek ihtimalle yazılım kaynaklı bir hata gibi duruyor.

Yüklü değilse SP3 yükleyin ve işletim sisteminizin güncellemelerini indirip kurun.

Donanım tarafında, Ram değiştirmeyi denediniz mi?

Kolay gelsin.

mobile' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Bilgisayarım normal yüklüydü yani cd den kendim yüklemiştim.. ama acronis ile image almıştım nolur nolmaz diye. Bu mavi ekran hataları aldıktan sonra yani 2-3 hafta kadar baktım düzelmiyor bende image den yükleyeyim belki düzelir dedim. yine aynen devam ediyor hatalar. Güvenli moduda deneyeceğim bi birazdan derse geçicemde akşama bakarım. güvenli modda olmuyorsa dirverlar ilemi alakalı demektir.
Net bir şey söyleyemeyiz ama sürücü kaynaklı olabilir. Eğer güvenli moddada hata verirse ekran görüntüsünü ekleyin bir bakalım.

hasari' Alıntı:
Net bir şey söyleyemeyiz ama sürücü kaynaklı olabilir. Eğer güvenli moddada hata verirse ekran görüntüsünü ekleyin bir bakalım.
Güvenli moddada aynısını yaptı. birde ben birşeyi eksik yazmışım. bilgisayar ilk açılışta mavi ekran hatası veriyor dedim ya. ilk açılışta masaüstü geliyor sorunsuz çalışıyor ilk 10 dakika içerisinde mavi ekrana düşüp reset atıyor sonra bir daha mavi ekran olmuyor. ekran görüntüsü derken nerdeyse bütün mavi ekran hataları geliyor her seferinde farklı birisi. irq not less or equal, ntfs.sys, usbccga.sys stop kodları her seferinde farklı kodlar. aklıma gelenleri yazdım. her seferinde farklı bir mavi ekran hatası veriyor. donanımdan olsa hep aynı yada bir iki değişik mavi ekran hatası verir dicem ama bu en az 10 değişik mavi ekran hatası veriyor.

mobile' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Güvenli moddada aynısını yaptı. birde ben birşeyi eksik yazmışım. bilgisayar ilk açılışta mavi ekran hatası veriyor dedim ya. ilk açılışta masaüstü geliyor sorunsuz çalışıyor ilk 10 dakika içerisinde mavi ekrana düşüp reset atıyor sonra bir daha mavi ekran olmuyor. ekran görüntüsü derken nerdeyse bütün mavi ekran hataları geliyor her seferinde farklı birisi. irq not less or equal, ntfs.sys, usbccga.sys stop kodları her seferinde farklı kodlar. aklıma gelenleri yazdım. her seferinde farklı bir mavi ekran hatası veriyor. donanımdan olsa hep aynı yada bir iki değişik mavi ekran hatası verir dicem ama bu en az 10 değişik mavi ekran hatası veriyor.

Ben o zaman kesin ram üzerinde durun derim size. Deneme şansınız varsa, farklı ram veya slotları ile deneyiniz. Ayrıca startup da neler çalışıyor bakmanızı öneririm.

burhansenyuva' Alıntı:
Ben o zaman kesin ram üzerinde durun derim size. Deneme şansınız varsa, farklı ram veya slotları ile deneyiniz. Ayrıca startup da neler çalışıyor bakmanızı öneririm.
peki neden sadece ilk açılışta mantığı ne bunun. ram arızalı ise her seferinde yapması gerekmiyormu.

Teknik açıklaması nedir bilmiyorum. Ama sistem açıldıktan sonra da ram sorunundan dolayı mavi ekran alabilirsiniz bunu çok çok iyi biliyorum.

burhansenyuva' Alıntı:
Teknik açıklaması nedir bilmiyorum. Ama sistem açıldıktan sonra da ram sorunundan dolayı mavi ekran alabilirsiniz bunu çok çok iyi biliyorum.
Akşam ramleri deneyecem tek tek. ama ilginç ilk mavi ekran hatasından sonra 1-2 gün sürekli açık kalsa bile mavi ekran yapmıyo artık. teşekkürler sayın hocam cevaplarınız için :+1:

mobile' Alıntı:
Bilgisayarım win 7 pro 64 bit. Bilgisayarım sadece her ilk açılışta mavi ekrana düşüyor reset atıyor sonra gayet sorunsuz çalışıyor. Dahada ilginç yanı her ilk açılışta ortaya çıkan mavi ekran hatası birbirinden farklı oluyor. İnternette baktım hemen hemen bütün mavi ekran hataları çıkıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı

hocam çok basit çözümü var linux kullanıyorsun. Linux ile hayat çok güzel.....

Tüm işlemlerimi halledebiliyorum :)

vlk4n' Alıntı:
mobile' Alıntı:

hocam çok basit çözümü var linux kullanıyorsun. Linux ile hayat çok güzel.....

Tüm işlemlerimi halledebiliyorum :)
:+1:

Re: Tüm Mavi Ekran Hataları Çıkıyor?

arkadaşlar sorun çözüldü ÇOK TEŞEKKÜRLER FİKİRLERİNİZ İÇİN . ramlerden biri bozukmuş demekki onu çıkarınca düzeldi şimdi hiç bir sorun yok. ama ilginç olanı vermediği mavi ekran hata çeşidi kalmaması ve sadece ilk açıldıktan sonra 10 dakika içinde mavi ekrana düşüp reset attıktan sonra bir daha hiç mavi ekrana düşmemesi.

Güzel çözümü bulmuşsunuz. Şimdi çıkartmış olduğunuz ram arızalı olmayabilir. Şu anda kullandığınız ram ile ayn anda çalışmada sorun yaşıyor olabilir veya yuvası kaynaklı sorun olabilir.

- Ramleri ters slotlara takıp deneyiniz.
- Çıkartmış olduğunuz ram i başka makinede test edebilirsiniz.

Çöpe atmayı düşünüyorsanız öncelikle bunları test edin. Boşa gitmesin ram.

Kolay gelsin.

burhansenyuva' Alıntı:
Güzel çözümü bulmuşsunuz. Şimdi çıkartmış olduğunuz ram arızalı olmayabilir. Şu anda kullandığınız ram ile ayn anda çalışmada sorun yaşıyor olabilir veya yuvası kaynaklı sorun olabilir.

- Ramleri ters slotlara takıp deneyiniz.
- Çıkartmış olduğunuz ram i başka makinede test edebilirsiniz.

Çöpe atmayı düşünüyorsanız öncelikle bunları test edin. Boşa gitmesin ram.

Kolay gelsin.
denedim ram arızalı slotlarda bir sorun yok. arızalı rami diğer slotlarada taksam sorun çıkarıyor.

Geri