Türk torrnt davetiyesi

Kodla Büyü
Davetiyerler bitmiştir :cry: koşulları yerine getiren herkze verilmiştir. Ama yeni davetiyer için liste hazırlanıyor ve sırası ile dönderilecektir

herotürk hocam bişey soracam
ben de türk torrentte üyeyim
girip indiriyorum bişeyler
ama orda seed denen bişey var
nedir bu seed ya.
bi türlü anlayamadım gitti. mesela benim hesapta yükleme 118.50 GB, indirme 1.18 GB, ratio 105.00 bonus 27,018.80 yazıyo
nedir şimdi bunlar.ne anlama geliyolar
biz seed yapmak istesek nasıl yapıyoruz bunu.

joomlaci' Alıntı:
herotürk hocam bişey soracam
ben de türk torrentte üyeyim
girip indiriyorum bişeyler
ama orda seed denen bişey var
nedir bu seed ya.
bi türlü anlayamadım gitti. mesela benim hesapta yükleme 118.50 GB, indirme 1.18 GB, ratio 105.00 bonus 27,018.80 yazıyo
nedir şimdi bunlar.ne anlama geliyolar
biz seed yapmak istesek nasıl yapıyoruz bunu.

hocam seed, paylaşım yapmak demek kaba tabirle. Bizler genelde indirtikten sonra dosyayı alırız başka yere koyarız ve o dosyayı paylaşıma kapatmış oluruz. Seed olayı da bu oluyor. yani diğer kullanıcılarında indirmesi için dosyayı paylaşımda tutmak oluyor. Ne kadar çok seed olursa dosya o kadar hızlı indirilir...

yani ben diyelim ki 10 gb lık bir dosya indirdim. onun yerini değiştirmessem otomatik olarak seed yapmış mı oluyorum ben.

aynen öyle hocam indirmiş olduğunuz dosyanın yerini ismin cismini değiştirmeyin. Ratio olayı var sınır kac bilmiyorum ama ratio belli bir oranın altına düşerseniz sizi atıyorlar siteden

Geri