Taşınabilir bellekteki verileri göremiyoruz...

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, taşınabilir bellekteki veriler gözükmüyor, belleği virüs taramasından geçirip veri yüklüyorum yüklediklerim gözükmüyor ama bellek dolu gözüküyor... Virüs programı denedim olmadı, dos ortamında da gözükmüyor, attrib komutunu da kullandım yine gözükmüyor acaba donanımsal olarak zarar görmüş olabilir mi?

belleğe yazıldığından emin misiniz hocam eğer virüs gizliyorsa attrib komutu ile mutlaka görmeniz gerekir. Farklı bir ortam üzerinden linux gibi bir platformda veri yükelemeyi ve okumayı deneyin

temiz bir bilgisayarda tam virüs taramasından geçirdikten sonra,
komut satırına girerek.
Attrib -h -r -s -a /d /s
komutunu yazarsanız gizlenmiş öğelerin tümünü görünür yaparsınızç

Klasör seçeneklerinden gizli dosya gösterin yanı sıra "korunan sistem dosyalarını gizle" yazıyor yanındaki kutucuktan tik işaretini kaldırınca görebilmeniz lazım galiba sanırsam herhalde :lol:

Arkadaşlar yazdıklarınızın tamamını zaten denedim, ama gözükmüyor klasör ismi gözüküyor ama içini boş gösteriyor. Bellekte yer kaplıyor... Dosta da içini göremedim...

arkadaşım komut satırında belleği taktığın sürücüde
attrib -h -s -r /d /s *.*
komutu dosyalarını görünür hale getirecektir

Hocam ekteki dosyayı klasörden çıkarıp flash belleğin ana dizinine atın ve çalıştırın. Biraz bekledikten sonra klasörler görünmesi lazım.

Ekli dosyalar

• Gizli Klasor Gorunur Yapma.rar
    610.6 KB · Görüntüleme: 149
Hocam konuda yazılan her şeyi yaptım.... Ben donanımsal arızadan şüpheleniyorum olabilir mi. (Flash bellek 32 gb bu arada)

bu komuttaki f: yazan yer sürücünün ismidir sondaki * ise tüm klasörlerin temizlenmesi için tümünü seçmektedir.

attrib /d /s -h -r -s f:\*

Geri