Tablet aktivasyonunu nasıl yapabilirim?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar Bir öğretmenin tabletine format attık ve aktive etmemiz gerekiyor? Uzun süre bu konuda uzak kaldığım için bu konuda net bilgim yok.
Akitve için okulun neti şart mı?
Öğretmene nasıl eba şifresi alacağız akitve için?

Okul neti şart değil hocam.Aktivasyon için EBA şifresi gerekmiyor artık. Mebbis şifresiyle aktivasyon yapabilirsiniz.

Arkadaşlar Bir öğretmenin tabletine format attık ve aktive etmemiz gerekiyor? Uzun süre bu konuda uzak kaldığım için bu konuda net bilgim yok.
Akitve için okulun neti şart mı?
Öğretmene nasıl eba şifresi alacağız akitve için?
EBA'ya mebbis ile giriş yap
Girişten sonra ismini tıkla TABLET USB şifre oluştur kısmından basit bir şifre oluşturun ör:123456789
Daha sonra o şifreyi tableti açtığınızda size soracak

EBA'ya mebbis ile giriş yap
Girişten sonra ismini tıkla TABLET USB şifre oluştur kısmından basit bir şifre oluşturun ör:123456789
Daha sonra o şifreyi tableti açtığınızda size soracak
Hocam o sistem kalktı. Yeni gelen güncellemeyle artık öğrenci e okul bilgileriyle tableti aktive edebiliyor, öğretmen mebbis bilgileriyle. Asıl sorun şu tablet uzun süre kapalı kaldıysa güncel 2-3 saat internete bağlı kalmalı(fatih ağında denedim diğer ağları bilmiyorum ) bağlı kalarak güncelleme yapması sağlanmalı.

Hocam o sistem kalktı. Yeni gelen güncellemeyle artık öğrenci e okul bilgileriyle tableti aktive edebiliyor, öğretmen mebbis bilgileriyle. Asıl sorun şu tablet uzun süre kapalı kaldıysa güncel 2-3 saat internete bağlı kalmalı(fatih ağında denedim diğer ağları bilmiyorum ) bağlı kalarak güncelleme yapması sağlanmalı.
Hocam atkive ederken EBA.017 hatası verdi?

bizde bu sorundan muzdaribiz yeni sistem mebbis girisi yapiyoruz mebbis sifre dogru oldugu halde yanlis diyor ve aktive etmiyor ne yapabiliriz.

şifrenizi kontrol ederek tekrar deneyiniz diye hata veriyor ayni tc ve sifre ile mebbis ve eba aciyor ama tablette bu hata var

tecrübeyle sabit ki şifre kısmında harflarden sonra rakam geliyorsa rakama girmeye başladığınız anda kendinden önceki harfleri siliyor. dolayısıyla mebbis şifresinde mümkünse önce sayılar sonra harfler olacak şekilde ayarlayıp denerseniz "şifre yanlış" demiyecektir. kolay gelsin...

hocam sifre olayinda fark ettim onu ancak dediginiz gibi sayilara dikkat etsem de yine olmadi hatta sifreyi daha basit ve kisa yaptik yinede olmadi
bu arada bulut isareti kirmizi digerleri yesil ondan olabilirmi acaba

hocam sifre olayinda fark ettim onu ancak dediginiz gibi sayilara dikkat etsem de yine olmadi hatta sifreyi daha basit ve kisa yaptik yinede olmadi
bu arada bulut isareti kirmizi digerleri yesil ondan olabilirmi acaba
Aynı durum bende de var. tablet aktive için şifreyi rakamlardan başlattım basit şifre yaptım, tablet şifreyi kontrol edin diyor.

Tableti açtıktan sonra şarjda ağı görecek şekilde 3 gün kadar beklettim güncelleme de aldı. gene hata veriyor ...
anlamak mümkün değil

Aynı durum bende de var. tablet aktive için şifreyi rakamlardan başlattım basit şifre yaptım, tablet şifreyi kontrol edin diyor.

Tableti açtıktan sonra şarjda ağı görecek şekilde 3 gün kadar beklettim güncelleme de aldı. gene hata veriyor ...
anlamak mümkün değil
aynen ayni durumdayiz.

2 öğretmen 1 de öğrenci tablet aktivasyonunda sorun yaşamıştım ilk dönem. En sonunda hata mesajını göterecek şekilde tablet ve kullanıcı bilgilerini mdm@eba.gov.tr adresine e-posta ile yolladım sonrasında aktivasyon tık diye gerçekleşti. Sanırım merkezden bikaç işlem gerçekleştirdiler. E-postayı kurum hesabından yolladım tavsiye ederim.

2 öğretmen 1 de öğrenci tablet aktivasyonunda sorun yaşamıştım ilk dönem. En sonunda hata mesajını göterecek şekilde tablet ve kullanıcı bilgilerini mdm@eba.gov.tr adresine e-posta ile yolladım sonrasında aktivasyon tık diye gerçekleşti. Sanırım merkezden bikaç işlem gerçekleştirdiler. E-postayı kurum hesabından yolladım tavsiye ederim.

bilgilendirme maili attım kurum maili üzerinden bakalım bişey çıkacak mı

bakanlıktan aradılar , bir çalışma olduğunu , düzenlemelerden sonra yarın tabletlerin aktive edilebileceğini söylediler

yeni öğretmenlere elde kalan e tab 5 lerden verdik... bilgileri girip aktive et diyorum güncellemeler kontrol edildi yazısı geliyor başka bir şey olmuyor.. başka ne yapmamız lazım

yeni öğretmenlere elde kalan e tab 5 lerden verdik... bilgileri girip aktive et diyorum güncellemeler kontrol edildi yazısı geliyor başka bir şey olmuyor.. başka ne yapmamız lazım
Hocam tablet bir iki gün ağa bağlı kalsın güncellemeleri tam alsın ara ara aç kapa yapın ondan sonra şifre ile deneyin, ilk aktivasyonsa güncellemeler geç geliyor . Benim en son 5 gün civarı sürdü..

Hocam tablet bir iki gün ağa bağlı kalsın güncellemeleri tam alsın ara ara aç kapa yapın ondan sonra şifre ile deneyin, ilk aktivasyonsa güncellemeler geç geliyor . Benim en son 5 gün civarı sürdü..
doğrudur etab 5 lere güncelleme geldiği için nete bağlı şekilde bekletilmesi gerekiyor. sonra sı zaten malum mebbis girişi... şifre girerken T9 a dikkat..

MEB hattı üzerinden yapılmadığı zaman pybs ye yansımıyor. Geçen senelerde kendi mobilim üzerinden tablet aktivleştirmiştim sonra pybs ye baktım sisteme yansımamıştı. Gerçi şu anda pybs ne durumda bilmiyorum :)

"60-Hata RegisterUser EBAKimlik > At line 1, column 0 : syntax" şeklinde hata mesajı almaktayım. Nasıl aktive edecegiz ?

Geri