Tablet hata kodu :60

Kodla Büyü

Hakan25

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar öğrenci tableti güncellemek istiyorum. hata kodu :''60- Sunucu güncellenemiyor: Boş. '' hatasını alıyorum bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Hocam aynı hatayı bende alıyorum. Sanırım buluta bağlanamıyor. Bu sebeple bu hatayı alıyor.

Hocam, bizde de sıkıntı var, tabletleri aktif edemiyoruz. Bizim ilde hafta sonuna kadar bekleyin sistem kapatıldı dendi. Kolay gelsin.

flyingsnow' Alıntı:
Hocam, bizde de sıkıntı var, tabletleri aktif edemiyoruz. Bizim ilde hafta sonuna kadar bekleyin sistem kapatıldı dendi. Kolay gelsin.

Hangi il hocam?

Aynı şekilde ben de (İzmir) böyle sıkıntılar var ilçe koordinatörümle konuştum o da aktivasyonla ilgilenen kişi şu an toplantıdaymış çıkınca ilgilenecekmiş dedi.

Arkadaşlar sabah erken saatlerde denedim sorun çıkmadı. başarabildim. tamamen eba yoğunluğundan kaynaklanıyor

iki gündür öğleden sonra deniyorum, olmadı. sürekli hata veriyor. okul internetinde benim cep telenumdan da olmadı.

bir kaç kez format attım .. bazen ağ bağlantısı yapıyor bazen yapmıyor.. bağlantı olduğunda da sunucuya ulaşılamıyor, aktive edilemiyor hatası veriyor. anlamış değilim

wifi şifresini girer girmez interneti algılamıyor tableti kapatıp tekrar açarsanız internete bağlanıyor ve aktivasyon büyük oranda gerçekleşiyor.

Tabletlerin merkez sunucuyla bağlantısı gerçekleşmediği için aktivasyon işlemi gerçekleşemiyor.. Yoğunluğun az olduğu saatlerde deneyen öğrencilerimden bir kaçı denemiş ve yapmış.. Bakalım sunucuların nazı ne zaman geçerse aktivasyon işlemi de o zaman gerçekleşir..
Bazı veliler bu konuyu bilmediği için bozuk tabletler mi verdiniz şeklinde ifade kullanmışlar ama bunu bilişimci arkadaşların uygun dille anlatması lazım..

mecbur okul saatleeinde yapmak zorundayız. ilk aktivasyon meb bağlantısından olmak zorunda diye biliyorum

KeRASuS_28' Alıntı:
mecbur okul saatleeinde yapmak zorundayız. ilk aktivasyon meb bağlantısından olmak zorunda diye biliyorum
Hocam kablosuz ağ dediğimiz şey sadece bir araç.. Asıl amaç EBA merkez sunucuya bağlanıp bir şekilde aktivasyon yapmak değil mi? Ben bahsettiğiniz gibi bir şey duymadım, böyle bir yazı var mı bildiğiniz?

geçen sene dağıtılan tabletlerde bulut olayı yoktu. bu yıl gelen tabletleri buluta nasıl bağlayacağız. okul internetine bağlanmak zorunda mıyız.

hasari' Alıntı:
wifi şifresini girer girmez interneti algılamıyor tableti kapatıp tekrar açarsanız internete bağlanıyor ve aktivasyon büyük oranda gerçekleşiyor.
tablet otomatik bağlanmıyor mu internete?Şifre girmeye gerek yok diye biliyorum.

e-tab5 aktive anlatımını biri paylaşabilir mi.

60- sunucu güncellenemiyor: boş hatasında kalıyor.tablet de değiştirdim.öğrenci de.telefon internetini kullanıyorum. wi-fi telefonuma bağlanıyor.dünya resmi mavi renk, bulut ise kırmızı.nerde hata yapıyorum acaba.yardım.

suhabe' Alıntı:
hasari' Alıntı:
tablet otomatik bağlanmıyor mu internete?Şifre girmeye gerek yok diye biliyorum.
Fatih AP leri aktif değil bizde kendi APlerimize bağlayıp aktivasyonu gerçekleştiriyoruz.

biz de fatih AP'leri aktif, tablet çalışır çalışmaz ağı görüyor şifre istemeden otomatik bağlanıyor lakin sunucular yoğun olduğu için aktivasyon işlemi gerçekleşmiyor.. svbarut hocam bahsettiğiniz hata da bundan kaynaklanıyor.

şimdiye kadar açtıgım kutular öğretmen tabletiymiş. yazıyı fark etmemişim :) öğrenci tabletinde denedim yine olmadı.3 kutu açtım. bu tabletlerin aktivasyonu nolacak bu gidişle.

Yetkililerden biri de çıkıp demiyor ki şu hata kodunun anlamı şudur,şunları deneyin diye. Biz çalıyoruz biz söylüyoruz. Herkes farklı farklı şekillerde çözmüş-çözmeye çalışıyor,yoğunluk varmış,sistem kapalıymış bilmem ne... Kapanmasın arkadaşım sistem.Madem dağıttınız sisteminizi de ona göre ayarlayın.
Çocukların durumuna üzülüyorum valla.Belki tablet edinmeye imkanı yok,ne güzel işte devlet baba tablet vermiş bi hevesle açıp kullanmak istiyor (kendimden biliyorum yani bir an önce denemek,kurcalamak;bunlar güzel şeyler) haklı olarak ama hevesi kursağında kalıyor. Tableti elinde çekine çekine gelen her öğrenciyi gördüğümde içim acıyor,hay verdiğiniz tabletin diyorum...

Elimiz kolumuz bağlı "çocuğum sistemde yoğunluk varmış sen ara sıra dene" demek zoruma gidiyor artık.
:verymad: :verymad: :verymad:

KeRASuS_28' Alıntı:
08002112844 numaralı telefonu aradığımızda yetkili kişi ilk kurulumu okul internet bağlantısı dışında bir bağlantı ile yapmam gerektiğini söyledi. saçma ama söyledi. bazı tabletleri alıp evde denemem rağmen hala bir tane bile aktive etmiş değilim.

İsa_Aytış' Alıntı:
KeRASuS_28' Alıntı:
08002112844 numaralı telefonu aradığımızda yetkili kişi ilk kurulumu okul internet bağlantısı dışında bir bağlantı ile yapmam gerektiğini söyledi. saçma ama söyledi. bazı tabletleri alıp evde denemem rağmen hala bir tane bile aktive etmiş değilim.

Hocam şu konuda => fatih-tablet-f281/2015-2016-tablet-dagitimlari-basladi-t145428.html gizemkar hocamız da telpayı aradığını ve tabletlerde kalem olmadığını söylediklerini paylaşmıştı ama tabletlerde kalem var. Yani demem o ki telpadakilerin de dünyadan haberi yok.

2-3 gündür uğraşmama rağmen hiçbir tabletin aktivasyonunu sağlıklı bir şekilde yapamadım..bu süreçte Ankara Fatih'i aradım defalarca açan olmadı.il milli eğitimi aradım.ilginç şeyler söylediler."sizin aktivasyon zorunluluğunuz yok.verin çocuklara kendileri yapsınlar." gibi.ilçedeki arkadaş konuya vakıf değil.bölge sorumlusuyla görüştüm.o da sorunların Ankara'ya iletildiğini yazdı.beklemede kalın dedi.internet bağlantısı mavi renk.bulut kırmızı olacakmış.kırmızıya takılmayın.soran arkadaşlar için.

yalnız her denemede farklı hatalar veren tablet klavye,reset,sunucuya bağlanamama,güncelleme boş,mdm ibnisina ya bağlanamadı vs...en sonunda dün gece aldım birini eve götürdüm.evde denedim olmadı.olmadığı gibi sistem hatası verdi.ben de format attım.açıldığında ilginçtir kayıt oldu kendi kendine :shock:

yalnız kuruma kaydoldu.öğrenci üzerine geçiremedim.pybs den kontrol ettim hakkaten okula kaydolmuş..şahsa değil.bu da ayrı bi tez konusu sanırım.

en son mdm@eba.gov.tr ye mail attım bakalım ne cevap gelecek.

kuruma kayıt olduğunu nerden anladınız okul adı mı çıkıyor ben de 3 tane aktive ettim ama öğrenci ismi çıkmıyor tablet kayıtlı diyor :(

Geri