Tahta açılmıyor, ışığı yanmıyor

Kodla Büyü

bilg_bilge

Aktif Üye
Arkadaşlar okuldaki etkileşimli tahtalarımızdan bir tanesini prize takınca ışığı yanmıyor. Power tuşuna basınca da tuş üzerinden açılacak gibi ses geliyor yalnızca ama açılmıyor haliyle. Sorun ne olabilir? Aynı sorunu yaşayan var mı?

Bulunduğunuz ilde mtegm tarafından yürütülen protokol başladı ise fatih pys den arıza kaydı oluşturun.Değilse vestelle iletişime geçin.
ilk akla gelen besleme arızası.Besleme değişmesine rağmen açılmazsa chipset arızasıdır diye düşünüyorum.

Hocam arka arkaya 10-15 defa güç düğmesine basınca açılıyo mu, dener misiniz? Tahtanın güç fişi Fatih prizi dışında okulun prizine takılıysa anakart kondansatörleri zarar görebiliyor. Bu şekilde açılabiliyor. Kondansatör tamiri değişimi servis yapmıyor.

Üstüste basmayı denedim hocam açılmadı. Tekrar deneyim ama. Hatta fişi çektikten sonra bile power tuşuna bikaç kez basınca yine açma sesi geliyor tuştan, sonrasında ses kesiliyor. Okula yeni atandım, fatih altyapısı yok. Tahtalar normal prizlere takılı. Garantiler bittiğinden beri servis çağırmaya korkar olduk:oops:

Arkadaşlar okuldaki etkileşimli tahtalarımızdan bir tanesini prize takınca ışığı yanmıyor. Power tuşuna basınca da tuş üzerinden açılacak gibi ses geliyor yalnızca ama açılmıyor haliyle. Sorun ne olabilir? Aynı sorunu yaşayan var mı?

Hocam çalıştığım bir okulda tuş kartı bozulduğunda tahta power tuşuna basınca açılmıyordu. Kumanda ile çalıştırdık.
Sizde tuş sesi geliyormuş ama bizde tuşlarda hiç ses yoktu.
Aynı sorun değil ama kumanda kullanmayı yinede bir deneyin isterseniz

Son düzenleme:
Hocam çalıştığım bir okulda tuş kartı bozulduğunda tahta power tuşuna basınca açılıyordu. Kumanda ile çalıştırdık.
Sizde tuş sesi geliyormuş ama bizde tuşlarda hiç ses yoktu.
Aynı sorun değil ama kumanda kullanmayı yinede bir deneyin isterseniz
Işık yanıyor muydu peki hocam? Ben kumanda bulup bi deneyim.

Hocam sorunu çözebildiniz mi aynı sorun Faz-2 bizim tahtalarda da var. Fişi takıyorum ama tahtada fiş amblemi çıkmıyor. Fakat düğmesine bastığımda ses çıkıyor ama siyah ekranda kalıyor, ilerlemiyor.

Hocam sorunu çözebildiniz mi aynı sorun Faz-2 bizim tahtalarda da var. Fişi takıyorum ama tahtada fiş amblemi çıkmıyor. Fakat düğmesine bastığımda ses çıkıyor ama siyah ekranda kalıyor, ilerlemiyor.

Merhaba;

ET yapısı gereği ilk olarak PC modunda başlıyor. Öncelikle açma tuşuna bastığınızda sinyal sesi geliyorsa başka bir sınıfın OPS'i ile kontrol ediniz. Sorun düzelmezse büyük ihtimalle monitör kartınız arızalıdır. Teknik servisten destek alınız. Faz2 Tahtaların arıza maliyetleri Faz1 tahtalara göre oldukça düşüktür. Bunun için kurum kodunuzla birlikte arıza kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Bu sorun hep yaşanıyor.
Faz1 ise; Ops cihazınızın chipset ve besleme devresi arızalanmış.
Faz2 AMD işlemci ise aynı şekilde aşırı ısınmadan dolayı chipset arızası vermiştir.

Merhaba;

ET yapısı gereği ilk olarak PC modunda başlıyor. Öncelikle açma tuşuna bastığınızda sinyal sesi geliyorsa başka bir sınıfın OPS'i ile kontrol ediniz. Sorun düzelmezse büyük ihtimalle monitör kartınız arızalıdır. Teknik servisten destek alınız. Faz2 Tahtaların arıza maliyetleri Faz1 tahtalara göre oldukça düşüktür. Bunun için kurum kodunuzla birlikte arıza kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Tahtalarımız Faz-2. Servis geldi sorun panelde çıktı ve oldukça iyi fiyat verdiler :confused:. Neyse ki bir tane kullanılmayan sınıfta bir tahtamız vardı onunla değştireceğiz.

Hocam selamlar,
Ops üzerinde bulunan barkodun resmini bana gönderebilir misiniz? Sistem üzerinden fiyat kontrolü yapabiliriz.
Tahtalarımız Faz-2. Servis geldi sorun panelde çıktı ve oldukça iyi fiyat verdiler :confused:. Neyse ki bir tane kullanılmayan sınıfta bir tahtamız vardı onunla değştireceğiz.

Geri