Tahta kendiliğinden çiziyor

Kodla Büyü

fat32man

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tahtada yazı yazarken elini kaldırsanda çizgi devam ediyor. Tahtanın pisliğinden mi kaynaklanıyor acaba. Ekran köşelerine baktım çok pis gelmedi. Birde eba yı ie de açarsam videoların bazıları açılmıyor, chrome dan açarsam açıyor. Sizce hangi yazılım eksik. Yardımcı olursanız sevinirim.

hayır hocam, kameralar birbirini görmediği için oluyor bu sorun, tahtanın monte edildiği duvar düz olmadığında tahta üzerindeki kameralar birbirini görmüyor ve bu şekidle sorun oluyor, sol üst köşeden tahtayı kendinize doğru esnetin geçici olarak çözüm oluyor.

Vesteli ara gelip baksın hocam. Tahtaları takıp gitmeli değil. Anında gelip bakacaksınız! Milletin vergileriyle alındı onlar!

Aynı sıkıntı benim okulumda da var hocam... tahtaya yazı yazmak için tıkladığınızda imleç bir taraftan diğer tarafa kadar kayıyor. Temizliği kalibrasyonu da tam... servisi aradım kameralardan kaynaklanabileceğini gelip bakacaklarını söylediler...

Tahtanın ekranının köşelerini boya fırçası ve bez ile temizleyip, tahtayı yeniden açmanıza rağmen düzelmediyse sorun büyük ihtimalle kameralardadır. Servisi çağırın.

arkadaşlar her zaman olmuyor. öğretmen arkadaş beni çağırıyor ben varken tahta yapmıyor ben çıkıyorum biraz sonra arıyor yine yaptı diye. peki eba yı ie de açtığımızda bazı videolar açılmıyor. ne kurmam gerekiyor.

şuanda internet ortamında iki tane driver var o driverlardan bir tanesi bu soruna sebep oluyor, yüklü driver ı kaldırıp diğerini tekrar yüklemeyi deneyin isterseniz.

dokunmatik hassasiyeti var , güneş ışığı tahtaya uzun süre etki ederse bu problem tekrarlıyor , perde kullanabilirsiniz ya da tahta kullanımda değilken önündeki beyaz tahtayla kapatın,
arkadaşların dediği gibi kamera köşelerinden başlayarak silin ,
tahtanın yüzünde olan tozu bile algılıyor bazen , öğrencilere bezle silebilirler haftada bir falan ...
Kronik bi sorun yaşamayan yoktur nerdeyse.
Bunlar çözmez ise driver i tekrar yüklenebilir , kalibrasyon sıfırlanabilir , tahta yeniden başlatılabilir ...

Servis bunları bile yapmıyor . Geçici kalibrasyon yapıyor , anlık çözüm oluyo , son çare değiştiriyor dokunmatik kameraları ..

Geri