TAHTALAR İÇİN BOYUTU KÜÇÜK AMA KULLANIŞLI BİR KALEM

Kodla Büyü
okadda' Alıntı:
muratturk' Alıntı:
yaznmayı unuttum bu görüntüye zoom da yapabiliyor, aynı zamanda kalem
çizim modunda iken t tuşuna bastığınızda klavyeden yazma özelliği de var..........

evet benin eklediğimin yeni sürümü de çıkmış

dersde 10 dakikalık mola verdiniz diyelim, bi kronometre ekranı kaplıyor vb .....

bb897434.20130618_Zoomit_v4.5(en-us,MSDN.10).jpg

yeni link: ZoomIt 4.5

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 97434.aspx

epic programı ekranın sağını solunu rahatlıkla çizebiliyor ama bunu tutupta starboardla karşılaştırmamak gerekir diye düşünüyorum. Zira bi dosyayı açtınız yazının altını çizdiniz.Daha sonrada sayfayı aşağı götürdüğünüzde yazı yukarıda, çizgi ise ekranda kalıyor.
Starboardda altını çizmek istediğiniz sayfaları atarsınız starboarda, altınıda çizebilirsiniz üstünüde hemde ekranda çizgi kalmaz.

Bütün tahtalara kurdum.Özellikle matematik -geometri öğretmenlerinden olumlu mesajlar aldım.Daha çok soru çözdüklerini söylüyorlar.Teşekkürler......

Yapmayın arkadaşlar bu programı nasıl starboardla karşılaştırıyorsunuz. Hadi karşılaştırmadan vazgeçtim nasıl starboardı çöpe atıp onun yerine bu programcığı koyabiliyorsunuz? Bu program değil starboardın yerini almak yanından bile geçemez. Starboard komplike bir program birçok özelliği bünyesinde barındırıyor ve birçok ihtiyaca cevap verebilen bir programdır. Bu programın yazı yazmadan başka hiçbir özelliği yok. Bunun yerine painti tavsiye etseniz daha uygun olurdu. Bu programın böyle abartılacak bir özelliği hele hele konun sabitlenip en üstte tutulacak hiçbir tarafı yok bence Admin programı incelemeden sabitlemiş galiba. Bir daha gözden geçirmesini tavsiye ederim.

raco38 arkadaşıma katılıyorum.
Kendi başına düşünüldüğünde yararlı bir program. Ama bu programı starboardun alternatifi saymak yanlış olur.Starboard biraz karmaşık geliyor tabi ama her türlü işlevi yerine getirebiliyor.Bu program ekranda açık olan şeyler üzerinde işaretleme yapmak için gayet güzel ve pratik.Painte atıp yapmak yerine bu güzel.Bilgisayarda bulunması güzel olacaktır.

raco38' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar bu programı nasıl starboardla karşılaştırıyorsunuz. Hadi karşılaştırmadan vazgeçtim nasıl starboardı çöpe atıp onun yerine bu programcığı koyabiliyorsunuz?

(...)

Starboard'ın yerine konulması mümkün değildir.

Doğrusu :

by_kurt' Alıntı:
Starboard, by-pass!

Süper bir uygulama. Herkesin hoşuna gider bu.

Benim gözlemlediğim,

öğretmenlerimizin starboard 'un gelişmiş özelliklerini kullanma eğilimlerinin, //istisnaları hariç tutarak söylüyorum//

olmadığı yönündedir.

Geriye yazı-çizim gibi temel özellikler kalıyor ki; "epic pen" öğretmenlerin daha çok işine geliyor.

Çünkü starboard da sunum hazırlamak çok zahmetli..öğretmenlerimiz

hazır PPT sunumları veya PDF dökümanları tercih ediyorlar.

Hal böyle olunca, "Epic Pen" öğretmenlerimiz için çok pratik geliyor

SONUÇ :

Epic Pen starbord' un yerine GE-ÇE-MEZ, ancak BY-PASS edebilir.

:)

Programı kullanmadan yazılanlar ışığında bile starboard'a tercih edilebileceğini söyleyebilirim.
Bir kere Starboard e-öğrenme materyali üretmek için hiç de işlevsel bir program değil. Aşırı zaman istiyor.Görselliği de yok denecek kadar az. Powepoint 2013 gibi bir araç varken niye starboardla fıtık olalım ki. Starboard'un hemen her özelliğini bilen ve kullanabilen biri olarak bu yazılımı kullanıyor olmamın tek sebebi kalemiydi. O da hiç tatmin edici değil. Starboard'un açılırken kasım kasım kasılması da cabası. İçe aktarma olayı aktarılacak nesnenin boyutu büyükse tam bir zulüm. Tek artısı merak ettiğiniz bir kelimeyi kolayca webde aratabilmesiydi.
Elveda starboard. Yarın ilk iş şu kalemi kuracağım.

mukann' Alıntı:
...Powepoint 2013 gibi bir araç varken niye starboardla fıtık olalım ki...

Hala starboardu sunum programı zanneden öğretmenimiz maalesef çok fazla. Bu öğretmenlerle FATİH Projesinin başarıya ulaşması çok zor gibi görünüyor. Allah sonumuzu hayreylesin.

Geri