Tahtalara kontrol

Kodla Büyü

teknkogretmen

Aktif Üye
Tahtalara yükleyip uzaktan kontrol edebileceğim bir program önerir misiniz arkadaşlar. Kendi bilgisayarımdan tahtalara bağlanıp en azından tahtalarda o an ne yapılıyor onu görsem yeterli.

Sayın hocam, ücretsiz bu işi yapan doğru düzgün pek bir program yok. italic diye bir programdan forumda bahsedilmişti. Onun dışındaki çözümler, netop, netsupport vb. programlar ücretli olduğundan korsan bir şekilde tahtalara kurmanız gerekecek ki bu da bildiğiniz üzere yasak.
Bunların da ötesinde o an ne yapılıyor olduğunu kontrol etmek için bu tarz program kurmak etik olmayacaktır. Şahsen birinin benim bilgisayarımda, tahtamda ne yaptığımı izlediğini, izleyebildiğini bilsem bu beni rahatsız eder. Hatta şikayet konusu bile yaparım. O yüzden eğer tahta kullananları takip etmeyi düşünüyorsanız bence vazgeçin.

Kontrol edebilecek derken başka bir öğretmen sınıfta ders anlatırken onun ne yaptığını dahi görmek anlamına geliyor değil mi? Bence hiç girmeyin o işe...

Hayır, yanlış anlaşıldım. Tabii ki öğretmeni izleyecek değilim. Dersinde istediğini yapmakta özgürdür öğretmen, ben karışamam ki. Öğrencilerin zararlı kullanımlarının önüne geçmek ya da tahta üzerinden mesaj iletmek vb için bence gerekli bir uygulama uzaktan kontrol. Öğrencilere tahta anahtarı dahi verilebiliyor çünkü ve bu gibi durumlarda bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyuyorum açıkçası.

Hocam tahta içinde kurulu gelen netsupport manageri kullanıyorum. Lisanslı hali aynı anda tek bilgisayara bağlanmaya izin veriyor ama işinizi görecektir.
Ayrıca netsupport protect kullanıyorsanız, benim gibi, çok daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

teknkogretmen' Alıntı:
Hayır, yanlış anlaşıldım. Tabii ki öğretmeni izleyecek değilim. Dersinde istediğini yapmakta özgürdür öğretmen, ben karışamam ki. Öğrencilerin zararlı kullanımlarının önüne geçmek ya da tahta üzerinden mesaj iletmek vb için bence gerekli bir uygulama uzaktan kontrol. Öğrencilere tahta anahtarı dahi verilebiliyor çünkü ve bu gibi durumlarda bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyuyorum açıkçası.

Hocam siz o iş için kullanmazsınız ama kalkar biri kullanır ya da kullanıldığını idda eder ihale size kalır. anlamında söyedim

Geri