Tahtanın Dokunmatiği Çalışmıyor Bi Fikir!

Kodla Büyü

uyusuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli hocalarım sabah bir sınıfta tahtayı açtıktan beş dakika sonra dokunmatiği çalışmamaya başlamış. Fare ile kullandım sıkıntı yok ama dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor. Ne yapğmalıyım sizce sorun ne olabilir.

Driver i silip tekrar yükleyin hocam bide köşe ışıklara bakın yanmıyorsa servisi arayın

kim dersimize kursu yasakladıysa o gelsin yapsın kardeşim. sen boşa uğraşıyorsun

kamera ışıkları yanıyor. Driverı denemedim bi deneyeyim sonucu yazarım.

uyusuk' Alıntı:
kamera ışıkları yanıyor. Driverı denemedim bi deneyeyim sonucu yazarım.

Kameraa isiklarina nerden bakılıyor? Bende de sorun vardı teknik servis gelip yaptı. Ama kameraları degisti

hocam aynı problem bizim okulda 2 tahtada var ben tekrar imaj yükledim işe yaramıyor drıver problemi değil gibi görünüyor

Ben servisi aradım, geldiler baktılar. 2 gün sonra tekrar aynı oldu. Şimdi fare ile kullanıyorum. Sinyal veriyor, alt kısımdan dokunmatiği kapatıyorum. Yapacak bişey yok.

Geçen yıl bizim 2 tahtada da aynı sorun olmuştu, servis geldi birinin dokunmatiğini değiştirdiler, diğerinin de sensörlerin bağlandığı usb arızalıymış onu değiştirdilr, driver yeniden yükleyin yada eba'dan indirdiğiniz imajı yükleyin olmuyorsa servisi arayın

bizim okulda da bu aralar sürekli kalibrasyon ayarlarında sorun yaşıyorum. ayarları yapmama rağmen kısa bir süre sonra aynı sorun devam ediyor. bende bazen imajı tekrar yüklüyorum

eğer tahtalarınız Faz 1 ise okuyucu sensörlerin bağlı olduğu kabloda küçük bir devre var bu devre genellikle bozulabiliyor ve sürekli tanınmadı gibi uyarı veriyor ya da donanımı dahi görmüyor. Çözümü Servisin o kabloyu değiştirmesi oluyor. Sensör ışıklarını görebiliyorsanız büyük olasılık sorununuz budur.

1 faz tahtalarda işletim sistemini yeniden kurunca düzeliyordu 2 faz tahtalarda gözü temizleme yeniden kurma veya servisi arayıp o gözleri değiştiriyorlar zaten aynı hatadan 2 yada 3 defa arıza bildiriminde bulunursanız değiştimek zorundalar bazande fazla ışık yansımasından olabiliyor

Benim okulda da dokunmatik sorunları oluyor. Sorun driver değil. Ben çoğunlukla sorunu mini pc yi yerinden çıkartıp tekrar takarak çözüyorum. Sanırım sokette bi temassızlık oluyor. %90 nı bu şekilde çözüldü. Çözülmeyenler de ise servis geldi dokunmatik kamerasının usb kablosunu değişti. Sorun düzeldi.

arkdaşlar aynı olay başımıza geldi. ikinci faz tahtalarda iki türlü işlemci var var, amd-intel. biz ikisine de aynı imajı attığımızda chipsetlerde uyuşmazlık yaşanıyor. işlemciyi dikkate alarak ona göre imaj yada format atmanız. Tavsiyem dokunmatiği çalışan tahtadan alınan imajı, işlemcisi aynı olan tahtalara kurmanız.

ahmetcabuk' Alıntı:
arkdaşlar aynı olay başımıza geldi. ikinci faz tahtalarda iki türlü işlemci var var, amd-intel. biz ikisine de aynı imajı attığımızda chipsetlerde uyuşmazlık yaşanıyor. işlemciyi dikkate alarak ona göre imaj yada format atmanız. Tavsiyem dokunmatiği çalışan tahtadan alınan imajı, işlemcisi aynı olan tahtalara kurmanız.

imaj attıktan hemen sonra oluşan sorun değil yalnız bunlar,
imajdan sonra çalışıyorken birden çalışmamaya başlıyor.
öyle bişey olsa hiç çalışmaması lazım değilmi?

uyusuk' Alıntı:
Değerli hocalarım sabah bir sınıfta tahtayı açtıktan beş dakika sonra dokunmatiği çalışmamaya başlamış. Fare ile kullandım sıkıntı yok ama dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor. Ne yapğmalıyım sizce sorun ne olabilir.
Hocam mini pc yi yerinden çıkar tekrar tak büyük ölçüde düzelecektir. Bende de ara ara olan durum bu. Pc yi yerinden çıkarıp tekrar takıyorum. Tamamen çıkarmaya gerek yok soketten kurtulsun yeter.

Geçen yıl ben de karşılaşmıştım dokunmatiğin çalışmama sorunuyla. Servisi aradım geldi, baktı sol va sağ üst köşedeki alıcıların ışıkları yanmıyor(faz 1), götürdü dokunmatiğini değiştirip getirdi.

Geri