Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Talim Terbiye Bilişim Dersi

Konu, 'Bilişim Haberleri - HABER' kısmında serkan42 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. katafalk

katafalk Seçkin Üye Seçkin Üye

Hangi sene hocam? Son 2-3 yılda cooook şey değişti. Mersin için konuşuyorum 2017 de 70 puanla falan ilce de olsa geliyordu 2018 de 10 okul açıldı en düşük 130 İle kapattı gecen yıl ise toplam iki okul ve 200 kusur ile kapattı.

Seçici olup olmamakta değil mesele. Açık yok. Emeklilerden yer açılacak diyorlar ama her yıl daha da kotuye gidiyor.

Komsu il diye niğde yazacqktim, okul niğde merkez diye geçiyor ama nigde merkeze 45 km, mersin e yol daha da uzun. Siz olsanız sırf adi komsu il diye yazar miydiniz?

Gecen yıl adana aladağ 200 ile kapatmış, yazmaya korktugyum yer. Tereddüt ettiğim ve merkeze uzak denilen van edremit te kenar mahalledeki meslek lisesi 130 ile kapatmis.

Ben sizin şaka yaptığınızı düşünmek istiyorum aksi takdirde dalga gciyorsunuz gibi geliyor.

kurnazf, gregor-samsa ve btcikız bunu beğendi.
  2. togius

togius Süper Üye Süper Üye

şimdi bursa merkezde 300 puanla kımıldayamazsın.

katafalk bunu beğendi.
  3. turksaffetmez

turksaffetmez Aktif Üye

belli ki atama durumlarının içinde değilsiniz hocam ama inanınki 5 yıldır eş durumu istiyorum son 3-4 yıldır sadece muhtemelen bosalacak. :) Benle her atama dönemi dalga geçiyorlar her yıl baska bir müdür yrd onaylıyor da totem olsun diye haha.. askerdeki uzun döneme döndüm herkesi uğurladım bi ben kaldım :) diğer branşlar 10 okul arasından seçip arıyorlar.. ben ise es durumu, il içi, il dışı kim başvurmuş herkesi bilir, tanır konumuna geldim.. Daha kontenjan listesi çıkmadan okul açıp begeniyorlar. imreniyorum:)

O yüzden ilkokulda olsun ortaokulda hangi karar normu arttıracaksa arkasındayım

Son düzenleme: 30 Haziran 2020 02:42
  4. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

5. hbezeniroglu

hbezeniroglu Aktif Üye

şaka yapmıyorumdurumlar değişmiş olabilir keşke bakanlık açıklasaydı puanları da onun üzerinden konuşsaydık ben puanlar az demiyorum ama 7 yıldır köyde çalışıyorum dediniz ve olmuyor falan dediniz.. illaki olur ama memlekete yakın illa şurası olsun derseniz olmaz memleketin her yeri güzel van özalpte doğuyu tamamladım şimdi ne memleketin ne bir kişi tanırım bursaya geldim. bizim öğretmenlerde illa şurası olsun diye ıuğraşılıyor ona dikkat çekmek istedim. tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

evet tayin düşünmüyorum ama punlarında branşımızda diğerlerine göre çok da kötü olduğuna inanmıyorum. tekrar söylüyorum yer beğenip beğenmemek ile alakalı bir durum... tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

6. turksaffetmez

turksaffetmez Aktif Üye

hocam yazdığımı görmediniz sanırım. sadece muhtemelen boşalacak var diyorum.. okul açılmıyor diyorum.. :) kimsenin beğenip beğenmemesi ile alakalı bir durum değil ben zaten ikametgahımdan çok uzak yere gidip geliyorum her gün.. gocunmuyorum da ama 7 yıl yeterli hocam.

kurnazf ve gregor-samsa bunu beğendi.
  7. serkan42

serkan42 Seçkin Üye Seçkin Üye

Mersin'de kipirdayacak yer yok kendimden biliyorum

8. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Her seferinde inan inan. Çok gördük böyle açıklamalar. Şimdi bazıları diyebilir ya hiç olur mu bakan açıkladı. Bunu genellikle yeni atanan arkadaşlar söyler belki. Bize zaman çok şey öğretti.

katafalk ve buzdagi83 bunu beğendi.
  9. iambilisimci

iambilisimci Seçkin Üye Seçkin Üye

İha Siha larda bir sürü yazılımcı çalışıyor yerli yazılımın ne kadar önemli olduğunu anladılar.Zamanla bilişim dersinin önemini anlayacaklar.Eskiden ne gerek var herkes bilgisayar kullanmayı biliyor diyorlardı.

sertokus ve ÇetinÖğretmen bunu beğendi.
  10. katafalk

Valla hocam her fırsatta bunu yazıyorsunuz Mersin ile ilgili, çok sağ olun çok iyi moral veriyorsunuz da, norm fazlası ve özür grubu atamalarında az da olsa kıpırdama oluyor gayet güzel. Sıkıntı puan biriktiren bizim gibi enayiler için.

Yalnız dediğim gibi bu söylemlerinize çok denk geldim. Artık Almanya bitti yeğenim sakın gelmeyin Türkiye çok güzel cennet diyen ama geri de dönmeyen gurbetçi ağzı ile konuşuyorsunuz.

buzdagi83 bunu beğendi.
  11. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

Hele o Ömer Dinçer... Adam kendisi dedi benim bu bakanlığa geleceğimden haberim yoktu diye.. Gerçekten alakasızdı..

sertokus ve amip33 bunu beğendi.
  12. muamma25

muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

bilişimle üretim projesinde de dersimiz ilkokul 4'te görünüyor.
    4'lerde 2 saat
    5'lerde 3 saat
    6 ve 7'lerde 2 saat

iyi gelişmeler oluyor inşallah

Ekli Dosyalar:

13. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ya liselerdeki bilişim dersi ne olacak hocalarım? Liselerde bu ders seçmeli ve bizi çok zora sokuyor

buzdagi83 bunu beğendi.
  14. katafalk

Bu ders saatlerinin gelmesini beklemek hayal.

Bizim gibi sadece KPSS çalışıp, alan bilgisine boğulan/sürekli kendini yenilmek zorunda unda olan ve her turlu angarya isi yapan zümre/branstan hicbir şey olmaz...

Bu Dediklerimi yapacagimiza enerjimizi sinifcilar, rehberlikciler, bedenciler vb. LOBİ yapmaya ayirsaydik çok daha basarili olurduk.

btcikız bunu beğendi.
  15. Bayram40

Bayram40 Üye

Ben böyle bir şeyin olacağına şu süreçte olacağına inanmıyorum meb corona sürecinde bırak ders eklemeyi acaba hangi derslerin ders saatini azaltabilirim diye düşünüyorken şu süreçte bizim derslerden azaltmasinda başka birşey istemiyoruz gerçi iki ders var biri bizim ders diğeri de gariban teknoloji ve tasarım

16. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Elimizdekini almasınlar ben razıyım

sertokus ve katafalk bunu beğendi.
  17. serkan42

:) Hocam neyse onu yazıyorum ben ayrıca Mersin'e geldigime de çok pişmanım kaçma şansım olsa ( maalesef memleketim) kaçarım durmam

18. katafalk

Hocam ben de biliyorum Mersin mükemmel bir yer değil ancak orada doğup büyüdüm, ailem orada yaşıyor, kız arkadaşım/müstakbel eşim orada. Velhasıl er ya da geç kaderimiz orada.

Bana kalsa Antalya isterdim ama imkansız.

serkan42 bunu beğendi.
  19. serkan42

Hocam eş durumu ile gelirsiniz onun dışında çok zor ben eş durumu ile geldim normal puan ile hiç şansım olmazdı

20. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Emeklileri bekleyen varsa bilgi notu: bt öğretmenleri yaş ortalaması 35-40 arası. Meslek liselerinde 4-5 yıl daha fazla...
    Çoğu arkadaş mecbur kalmadıkça yerinden kıpırdamıyor. Çoğu okulda bts yok.

buzdagi83, mesafeli ve katafalk bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal