Tam Bootable Usb Disk Hazırlayıcı Win-XP / VİSTA /7 Kurulumu

Kodla Büyü
@kalelibilişim
iki tane usb boot flash belleğim oldu. Görüntüsü çok güzel, post ekranı çok güzel fotomu bile koymuştum. Lakin bir çok makinada hata veriyor. Post menüde Örneğin ghost çalıştırdığımda, ya da winxp kur çalıştırdığımda iso dosyasını bulamıyor ve hata veriyor. Ama çalıştığı bilgisayarlar da oldu. 7-8 bilgisayarda denedim, 2 tanesinde doğru dürüst çalıştı, diğerlerinde hata verdi. Anakartlarla ilgili bi durum sanırım. Nasıl çözeriz bu durumu?

@mystreous
Ghost ve xp kur çalışmayan anakartlarda şimdilik bios ayarlarından sata raıd ı disabled yapmanı öneririm.
Ayrıca xp-vista-7 kurları direk iso dan çalışmayacaktır ilk post ta anlatılan yöntemle xp-vista-7 kurlarını pakete entegre etmen gerekir.
Kurulumun hata mesajlarını resim olarak ekleyebilirsen çözmemiz daha kolay olur.

Ghostun çalışmasında bir problem olmaması gerekir. iso dan çalışabilir. Şimdiye kadar ghost çalışmayan pc ye rastlamadım.
Ghos iso su bulunamıyorsa menu.lst de hata yapıyorsundur.

Kod:
Farklı bir yöntemle usb disk ten xp yükleme çalışması da blue_life  tarafından hazırlanmış olup alttaki linkde mevcuttur. 
İstersen onu da paketine ekle böylece paketinde usb den xp kurmak için iki farklı yöntem bulunmuş olur. 
İhtimal birinin çalışmadığı durumda diğeri çalışır.
Paketi bozmadan ekleyebiliyorsun. Sadece oluşan ilgili kodları menu.lst ye elle ekliyorsun. 

http://www.tnctr.com/topic/173188-iso-dosyasyndan-xp2003-kurulum-projesi/page__p__1023389__fromsearch__1#entry1023389

=======================================================================================================
@s_orakcioglu
4shared adresine giremeyenler için tünel çözümü.

http://ktunnel.com/
Bu adrese git 4shared linkini burdaki arama kutusuna yapıştır. Begin Browsing butonu ile devam et.

Edit:
http://www.teknikportal.com/youtube-giris-p41.html
Bu adrese git 4shared binkini burdaki arama kutusuna yapıştır. Youtube'a git butonu ile devam et.

http://www.vtunnel.com/
Bu site de aynı mantıkla çalışır.

Not:Bu siteler bitaz bekletir sabırlı olmanız gerekir.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4shared adresine giremeyenler için DNS çözümü.

Alıntıdır: blue_life
Ben hızlı dns değiştirmek için dnsjumper v.1.0.4 programını kullanıyorum ve tavsiye ederim. Kısaca;

DnsJumper_v1.0.4.png

http://bluelife.winbuilder.net/Apps/Dns ... v1.0.4.zip

Kullanımı;

1-Dns sunucusu seç bölümünden dns sunucunuzu seçiniz. Ben genelde Open Dns ve Google Dns kullanıyorum.
2-Kaydet uygula butonuna basarak seçtiğiniz dns sunucusunu kayıt ediniz.
3-Internet tarayıcınızdaki tüm sayfaları kapatıp yeniden açınız. Veyahut sisteminizide yeniden başlatabilirsiniz.

Awengers44 tarafından Acronis True Image Home 2012 Build 5,545 Full sürümü boot cd iso su upload edilmiş olup ilk posta eklenmiştir.
Güle güle kullanın. Tesekkürler Awengers44.

bu başlık baya bir yararlı olmuş kale bilişim, mystreous ve emeği geçen arkadaşlara teşekkürler :alkis:

bugün bunu denemek istedim ama iso dosyalarını ben mi göremiyorum yok mu?

manhem' Alıntı:
Aslında bu tür mesajları gereksiz buluyor ve cevap yazmak istemiyorum.
Tecrübeli üye arkadaşım ilk postta gerekli anlatım ve tüm dosyalar var.

kalelibilişim' Alıntı:
manhem' Alıntı:
Aslında bu tür mesajları gereksiz buluyor ve cevap yazmak istemiyorum.
Tecrübeli üye arkadaşım ilk postta gerekli anlatım ve tüm dosyalar var.

ister kaale alın ister almayın ama zaten söylemişim göremedim diye görsem sormam yok demiyorum herhalde

Öncelikle çalışmada xp iso su yoktur. Kendi elinizde bulunan xp cd nizi sürücüye takıp yolunu göstererek usb diskinize xp yüklemesi yaparsınız.
Sanırım buraya kadar herhangi bir sorun yok.
Daha sonra usb belleğinize ghost acronis ...vs iso larını eklemek isterseniz ilk mesajda ayrı ayrı linkleri verildi.
Verilen linklerden ilgili iso ları indirirsiniz.
İndirdiğiniz iso ları ister cd ye çekerek kullanırsınız isterseniz de usb belleğinize ilk postta verilen yönergelere göre eklersiniz.
verilen iso lar şunlardır ilk postta kendi başlıkları altında linkleri verilmiştir:
1. Bios sıfırlayıcı
2. w7 vista ve xp şifre sıfırlayıcı
3. İmage for windows
4. Partition magiç
5. Symantec Ghost
6. Acronis Disk Directör
7. F_S_M,nin Meşhur Mini Xp si
8. EASEUS Disk Copy
9. Acronis True Image Home 2011 14 Build 6868 Lite
10. Acronis True Image Home 2012 Build 5,545 Lite
11. Acronis True Image Home 2012 Build 5,545 Full
12. Paragon Partition Manager 11

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

kalelibilişim' Alıntı:
Öncelikle çalışmada xp iso su yoktur. Kendi elinizde bulunan xp cd nizi sürücüye takıp yolunu göstererek usb diskinize xp yüklemesi yaparsınız.

bu şekilde yaptım diğerlerine ihtiyacım zaten yoktu win7 iso su lazımdı onu da elimde ki dvd den hallettim

awengers44 : Acronis True Image Home 2012 Plus Pack Build 6131 Full ve Acronis True Image Home 2012 Plus Pack Build 6131 Lite
Güncel versiyonlar ilk sayfaya eklenmiştir.
Farklı sürümleri tercih edenler olabilir diye eski versiyonların link,lerini şimdilik kaldırmıyorum.
Selam ve Dua ile...

kalelibilişim' Alıntı:
kerem2018' Alıntı:
Paylaşım ve bilgiler için teşekkürler. Peki Vistayı usb belleğe boot olarak entegre edebilmek için daha basit bir program veya basit bir yöntem var mı?

keremozcan27@hotmail.com
Burdaki yöntemle bu kadar...

İstersen şu konu ile ilgilenebilirsin.

image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cd-rom-t88107.html

Teşekkürler ilginize. Mesela win7 için win dvd tools diye basit bir program var. Sanırım vista için böyle bir program yok. Sormak istediğim buydu. Tekrar teşekkürler

İlk iletideki linkler ölmüş...
yenilemeniz mümkünmü. En azından kurulum programlarını. Sağolun...

Geri