tam kapanma sonrası btr'lerin durumu

Kodla Büyü
Btr gorevi sadece eba değil ki, ne demek ekders odenmemesi.
hocam diğer branşlardan halk eğitim bilgisayar kursu sertifikasıyla vs evraklarla btr olanlar saolsunlar bilişimcilerin dibini yeterince oymak için ellerinden gelen her türlü
bu tür durumu kereviz çorbasına bilinçli olarak çeviriyorlar sırf çekemedikleri için.Sonrada hangi idarenin yalakalığını yapıyorlarsa bak işte bilişimcilerin hali böyledir diyede müdürü kafakol yapıp dedikodunuzu ağız tadıyla yapıyorlar sizler böyle çırpınırken bunu defalarca test ettik ama malesef bizi bizim branşın mensupları bitirecek az kaldı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başlığı görünce ironi sandım, güleriz diye mesajlara bakayım dedim inanamadım.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, halen " gidecek miyiz? " diye soranlar oluyor.
Siz "geleyim mi?" diye her yere sordukça, elbet biri de " geeel " der size.
Biri de demiş " ek ders ödenmemesi gerekiyor."
Biraz mantık, çok değil.
siz böyle diyince her yoğurdum var diyene hıyarını kapıp koşanlar aklıma geldi.:D

hocam diğer branşlardan halk eğitim bilgisayar kursu sertifikasıyla vs evraklarla btr olanlar saolsunlar bilişimcilerin dibini yeterince oymak için ellerinden gelen her türlü
bu tür durumu kereviz çorbasına bilinçli olarak çeviriyorlar sırf çekemedikleri için.Sonrada hangi idarenin yalakalığını yapıyorlarsa bak işte bilişimcilerin hali böyledir diyede müdürü kafakol yapıp dedikodunuzu ağız tadıyla yapıyorlar sizler böyle çırpınırken bu defalarca test ettik ama malesef bizi bizim branşın mensupları bitirecek az kaldı.

Hocam tek yol hakkimizi bilmek ve geri adim atmamak. Zaten idareye yaranmaya calisan biri her zaman idarenin iki dudak aralasindan cikana bakar el pence...

yav hala ek ders diyorsunuz yemin ediyorum şaka gibisiniz kapı gibi valilik görevlendirmesi var Allah aşkına tabi ek ders ödenecek valilik olurunu da iptal etmezler yani Allah aşkına eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin :)

Cumhurbaşkanlığı yazısı

Ekli dosyalar

• IMG_20210427_230253_626.jpg
    IMG_20210427_230253_626.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 120
Olay şu ki yine illerde farklı uygulamalar olacak. Bazı illerde btr gelmesin kararı alınırken, bazı illerde btr zorunlu personel olarak kabul ediliyor. Asıl can sıkıcı olan bu.

okul müdürü okula tam gelemeyecekken bt öğretmen gelir mi :)
ilk dönem geldim hocam, ama bu dönem tam kapanma sürecinde gelmeyeceğim, illa da geleceksiniz derlerse il memden, dersimin olmadığı 3 gün gelirim. dersleri de evden veririm. sırf çocuklar eba noktasından yararlanıyorlar diye geliyordum, ilk dönem talep baya vardı, ama şimdi 3 gündür ne gelen ve ne giden. zaten kısıtlamaları tamamen olduğu için gelemezler de.

ilk dönem geldim hocam, ama bu dönem tam kapanma sürecinde gelmeyeceğim, illa da geleceksiniz derlerse il memden, dersimin olmadığı 3 gün gelirim. dersleri de evden veririm. sırf çocuklar eba noktasından yararlanıyorlar diye geliyordum, ilk dönem talep baya vardı, ama şimdi 3 gündür ne gelen ve ne giden. zaten kısıtlamaları tamamen olduğu için gelemezler de.
illa gel derler ise izin yazısı çıkartmaları gerekir. Kaymakamlık onayı yeterli olabilir bilmiyorum. Yolda polis çevirirse ceza keserler.

bu tür durumu kereviz çorbasına bilinçli olarak çeviriyorlar sırf çekemedikleri için.Sonrada hangi idarenin yalakalığını yapıyorlarsa bak işte bilişimcilerin hali böyledir diyede müdürü kafakol yapıp dedikodunuzu ağız tadıyla yapıyorlar sizler böyle çırpınırken bunu defalarca test ettik ama malesef bizi bizim branşın mensupları bitirecek az kaldı.
çok güzel yorumlamışsınız hocam. o sertifikalıları bir devre dışı bıraksalar çok iyi olacak. umarım bir gün o sertifikaları iptal olur. yalakalıkla iş yapmamakla birebirler. ama elbet çıkıyor ne oldukları nerden geldikleri meydana.

Okulların kapalı olucağını biliyorum sadece
okullar kapalı olmayacak hocam idareciler dönüşümlü gidecek, okullar açık, büyük ihtimalle hırsızlık olmasın, olursa da takibi hızlı yapılsın diye, yoksa ayın 17sine kadar okula kimse uğramazsa binanın temelini bile çalacak yerler var memlekette. Az önce de müdürümle konuştum, bizim durumla ilgili bir yazı var mı diye, yok henüz dedi, uzaktan çalışacaksınız, bir durum olursa haberleşiriz, izin belgesini çıkartırız dedi.

İfa edilmeyen goreve ekders ödenmez yazisi gondermiş gecen bakanlik.Yani okulda derse ogrenci gelmediyse ek ders yok, bizimde ek dersleri kesebilirler

İfa edilmeyen goreve ekders ödenmez yazisi gondermiş gecen bakanlik.Yani okulda derse ogrenci gelmediyse ek ders yok, bizimde ek dersleri kesebilirler
Hocam kendinizi derse giren öğretmenlerin ders yüküyle kıyaslamayın. Bizler Fatih Projesi kapsamında Valilik onayıyla görevlendirildik. Derslere girip ek ders almıyoruz yani. (Okulumda sadece 5. ve 6. sınıflara dersim var.. ) Ayrıca görevlendirme esaslarını okuyun.. haftada 18 saat ek ders alıyoruz.. yani okulunuzdaki diğer meslektaşlarınızla karıştırmayın.. Bizim görev Haziran'da bitecek..

Son düzenleme:
Hocam siz zaten ek dersinizi BTR olarak alıyorsunuz.yoksa ders yükümuz ek ders vermiyor.biri zoomdan sorun yaşadı sizi aradi tutaanak tutup calistigimizi belgelemek lazım o zaman.

Hâlâ BTR meselesini tam kavrayamamış zümrelerime sesleniyorum. Bahsi geçen görev valilik olurundan 6 aylık olarak geçmektedir. Adı üzerinde bir görevlendirmedir. Nasıl ki bizler ben istifa etmek istiyorum diyerek görevden affımızı isteyebiliyorsak. Bir anda görevlendirmeler valilik kanalıyla iptal edilebilir. Dolayısıyla hiç bir şey için çok iddialı konuşmamanızı tavsiye ederim. Zorunluluktan bende alıyorum yıllardır BTR görevi. Ancak lütfen şunu anlayın artık. BTR güvenilecek kırılmaz dal değil!

tam kapanma tedbirlerinde istisnaya haiz iş alanları belli. şöyle ki:

1.1- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

değerli btr arkadaşlar, biz bu iş kollarından hangisiyiz de okula gideceğiz? btr'nin okulda öğrenci olmadığı zaman görevi de yoktur. edn'lerin de sokağa çıkma kısıtlaması süresince kapalı kalması gerektiği dün yazıyla bildirildi.

arkadaşlar, btr btr diye diye bir öğretmen olduğumuzu unuttuk sanırım. öğretmenler evde oturacak, idareciler dönüşümlü olarak okulu açacak.

sokağa çıkamazsınız, göreviniz yok. yasak kardeşim. okumuyor musunuz bu yazıları siz?

tam kapanma tedbirlerinde istisnaya haiz iş alanları belli. şöyle ki:

1.1- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

değerli btr arkadaşlar, biz bu iş kollarından hangisiyiz de okula gideceğiz? btr'nin okulda öğrenci olmadığı zaman görevi de yoktur. edn'lerin de sokağa çıkma kısıtlaması süresince kapalı kalması gerektiği dün yazıyla bildirildi.

arkadaşlar, btr btr diye diye bir öğretmen olduğumuzu unuttuk sanırım. öğretmenler evde oturacak, idareciler dönüşümlü olarak okulu açacak.

sokağa çıkamazsınız, göreviniz yok. yasak kardeşim. okumuyor musunuz bu yazıları siz?
Bütün bunların bence iki nedeni var;
Birincisi iş bilmez, mevzuattan uzak keyfi uygulamalar yapan müdürlerin yanlış kararları
İkincisi ise kendi hakkını bilmeyen-araştırmayan zümrelerimizin yukarıdaki müdür tiplerinin elinde oyuncak olmaları..
Özetle; ülke genelinde bizim içinde bulunmadığımız ve İçişleri Bakanlığının muaf tuttuğu meslek grupları işine gidecek, bizimle olan grup ise uzaktan/evden çalışacak...

Kendi kendine anlam çıkarıp başını yakmaya çok meraklı olanlar var
+1
Haftasonu da gidilecekmiş. İn cin top oynarken hakemlik yapılacakmış. Hakemlik ücretini incin fedarasyonu vereceğibiz ibana yatıracakmış.

Bu yıl BTR görevim olmadığı için konuya göz ucuyla baktım, gereksiz yere niye kendinizi geriyorsunuz? Şu günlerde idareciler gitmemeye çakılırken ... önce bir görev yazılarınızı, görev tanımınızı okuyun... Birde kapanma yazısını okuyun..

İlla gideceğim, kaşınıyorum, derseniz arka sokaklardan dolanıp gidin, yiyeceğiniz cezayı müdürünüzden peşin alın ki garanti olsun.. en sonda banane gelmeyeydin demesin...

Zorla dikkat çekiyorsunuz, hiç kimse okula gitmeyecek, sadece 1 idareci dönüşümlü okula gidecek, illa biz de gelecek miyiz deyip sorarsanız gel diyen de olur.
Herkes evinde, oturun evinizde.

Ek ders kesilir diyenler de garip, ek ders şöyle kesilir; valilik bir karar çıkarır btr iptal der, o durumda ek ders ödenmez, bunu da hiç bir vali yapmaz.

Bugün okuldaki çalışan personel için bile yazı cikarttilar.yazı olmadan gitmeye calismayin arkadaşlar.

Geri