Tanıtım yazısı nasıl yazılır?

Kodla Büyü

utf8

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tanıtım yazısı kişilerin, şirketlerin ve sitelerin tanıtılmasılda kullanılan bir yöntemdir. Bilişim sektöründe ise içerisndeki linkden ziyaretçi kazanmak için kullanılan ve SEO açısından da çok önemli bir konudur.

Tanıtım yazısının faydalerı nelerdir?
  • Tanıtım yazısı sayesinde içerisindeki link sitenizin veya ürününüzün tanıtımını yaparak ziyaretçi sayınızın artmasını sağlar.
  • SEO açısından da artık siteniz daha değerli hale gelir. Backlink kazanmanızı sağlar. Tabiki buradaki backlink doğal ve kalıcı olduğu için daha faydalıdır.

Peki Tanıtım yazısı nasıl yazılmalıdır?

Genel makale yazım kurallarında geçerli olan kurallar burada da geçerlidir.
1. Asla kendi sitenizden ya da başka bir yerden kopyalama yapmayın. İçeriğiniz özgün olsun.
2. İçeriğinizin kişilerin ilgisini çekici olması gerekir. Özensiz hazırlanmış tanıtım yazısı ziyaretçileri kaçırır.
3. Yazınızın en az 300 kelime olması faydalıdır. Birkaç cümleden olusan kısa yazılar SEO açısından benimsenmiyor. Eğer konunuz kısa ise yazacak bişey bulamıyorsanız lafı fazla uzatmanın da gereği yoktur.
4. Tanıtım yazısında kendinizi sitenizi veya ürününüzü fazla övmeyin. Gereksiz ve abartılı ifadelerden kaçının, bu yazının doğallığını bozmaktadır.
5. Önemli yerleri belirtin. Yazı içerisinde bold, italik ve farklı renkte kelimelerin kullanılması hem göze hitap eder hem de SEO açısından önemlidir.
6. Yazınızn içinde 1 veya 2 link verin, verdiğiniz linkde kelime bazlı olması faydalıdır. Yazının devamını oku vb. pek tasvip edilmiyor.
7. Tanıtım yazısı yazdığınız site, konu ve sizin siteniz birbiri ile alakalı olmalıdır. Bilişimle ilgi bir sitede yemek tarifleri yazısının bulunması çok ilgi görmemesine neden olur.
8. Tanıtım yazınızı sosyal medyada da yazabilirsiniz. Takipçiniz fazla ise size çokça ziyaretçi kazandırabilir.

Kısaca tanıtım yazınızı kendi sitenizde yazdığınız yazı gibi özenle hazırlarsanız fayda verir. Yapılan en büyük yanlış kendi sitenizin içeriğinin kopyala yapıştır yapılmasıdır. Bunun size hiç faydası olmayacaktır. Ayrıca yazınız spam olarak ta algılanabilir.

Tanıtım yazısı önemli bir konu bu yüzden yaptığım yazım hatalarından dolayı birkaç defa düzenleme ihtiyacı hissettim. Bir hatam varsa affola.

Re: Tanıtım yazısı nedir?

Bu da bir tanıtım yazısıdır :)

Geri