Tarayıcı Testi

Kodla Büyü

Kronos33

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu, web tarayıcılar hakkında kafamızdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla açıyorum. Birçoğumuzun web tarayıcıları konusunda sıkıntı çektiği malûm. Hangisini kullanayım, hangisi hızlı, hangisi güvenli bütün soruların cevabı açmış olduğum bu konuda mevcut. Fazla uzatmadan teste başlayalım,

Teste tabi tuttuğum tarayıcılar:

- Internet Explorer 8
- Google Chrome 9
- Mozilla Firefox 3.6.13
- Mozilla Firefox 4.0 Beta 11
- Opera 11

Tarayıcıların test sonucunda almış oldukları puanlar:

ie8.jpg

chrome.jpg

firefox.jpg

firefox4.jpg

opera.jpg

Çıkarılan sonuçlar:

- Internet Explorer 8'in iyi iş çıkardığını söyleyebilirim ama aşırı güvenlik önlemleri bu durumu gölgeliyor. Kullanışlılık durumu vasat. Benim puanım - 5/10
- Google Chrome 9 gösterdiği bu performans ile beni çok şaşırttı. Bellek kullanımı da fena değil. Bundan sonra Chrome kullanabilirim. Benim puanım - 9/10
- Mozilla Firefox 3.6.13'ten ise daha iyisini bekliyordum. Açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama kullanışlılık durumu gayet mükemmel. Benim puanım - 6/10
- Mozilla Firefox 4 henüz beta sürümü olduğu için mazur görmek lazım. Yine de fena değildi. Umarım final sürümünde piyasanın en iyisi olur. Benim puanım - 7/10
- Gelelim Opera 11'e 10. sürümünü beğenmediğim tarayıcının 11. sürümü adeta gözlerimi yaşarttı. Bir önceki sürüme göre çok gelişmiş bir tarayıcı. Benim puanım - 8/10

Test Sistemi:

İşlemci: Intel Core i5 430M
Grafik kartı: ATI M-Radeon HD5650
RAM: 4 GB DDR3
İşletim sitemi: Windows 7 Home Premium 64-bit
Güvenlik yazılımı: ESET Smart Security 4
Test uygulaması: Peacekeeper

Geri