Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında bormut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. kemal_ari

kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

cengo_xxx hocam veritabanı dosyanızı kendi bilgisayarımdaki programımda çalıştırdım. Herhangi bir problem çıkmıyor. Kendi bilgisayarımda win10 64 bit ve office 2013 kurulu. Okuldaki bilgisayarımda xp 32 bit ve office 2007 kurulu. Onlarda bir problem çıkmıyor. Durumun sizin office programınızla alakalı olduğunu düşünüyorum. Farklı bilgisayarlarda bir deneyin isterseniz. Size illa bu verilerin excel dosyası lazımsa ben raporunu alıp size göndereyim.

2. birey111

birey111 Site Gezgini

kemal_ari
    Hocam teşekkürler. Süper olmuş. çoktandır takip edemiyordum. Ellerine sağlık. Ben sorunsuz kullanıyorum, sıkıntı yok..... Ellerine sağlık. Takip.

3. ersin_sisman

ersin_sisman Seçkin Üye Seçkin Üye

kemal hocam harikasınız. Emeginize yüreğinize sağlık. ..

4. kemal_ari

Teşekkürler.

5. Öğretmen_makineci

Öğretmen_makineci Üye

Kemal hocam merhaba. Ben de sizin programınıza benzer bir program geliştirmeye çalışıyorum birkaç aydır. kodlarınızı incelemeye çalıştırm ama bu işte tecrübeli olmadığım için çok fazla anlayamadım. Yine de birkaç kodunuzu kullandım. Hakkınızı helal edin. Özellikle excel listesindeki bilgileri otomatik kodlayan ve sınav sonuçlarını tablo olarak pdf ve excel kaydeden kodlarınızı incelemeye devam edeceğim. kendi programımın kaynak kodlarını incelemek isterseniz paylaşabilirim sizinle. Teşekkürler. Kolay gelsin.

6. kemal_ari

Önemli değil hocam. Çalışmanızı taktir ediyorum. Kolay gelsin. Kodlarınızı paylaşmak isterseniz buradan paylaşabilirsiniz. Böylelikle herkes faydalanır. İyi günler.

7. Öğretmen_makineci

Öğretmen_makineci Üye

Hocam bahsettigim programi simdilik bitirdim. Sizinde programinizdan yararlandim excelden veri alirken. Tesekkur ederim. Yaptigim programi asagidaki linkten indirebilirsiniz incelerseniz sevinirim.

http://www.egitimhane.com/optik-form-ok ... 47504.html

Ayrica denemek kullanmak isteyenler icin ucretsidir. Umarim kullanislidir ve birilerinin isine yarar.

yumakli bunu beğendi.
  8. bermah

bermah Üye

Merhabalar elinize kolunuza sağlık gerçektençok güzel olmuş program. Acaba optikleri nasıl yapıyoruz. Sürekli sınav sistemleri değişiyor ve buna uygun optik gerekiyor. Acaba TYT ve YKS için optik oluşturmanız mumkun mu. Öğrenci numarasından tanımlı olacak şekilde.

9. kemal_ari

Teşekkürler. Programın içinde form şablonları dosyaları var. Photoshop programıyla oynamalar yaparak istediğiniz formu oluşturabilirsiniz. Oradaki daire şablonunu yerinden oynatmadan diğer şablonları(öğrenci no, ad soyad, sınıf, grup) tam oturacak şekilde yerleştirin. İstediğiniz kadar soru sayısını ayarlayın. 4 dersi geçmeyecek şekilde ders sayısını da ayarlayın. Daire şablonuna göre yerleşim yaptıktan sonra daire şablonunu gizleyin. Resim formatında kaydedin. Daha sonra programa bu formu tanıtmalısınız. Program dosyalarında kullanma klavuzu var. Orada yeni form tanıtma işlemi anlatılıyor. Programın içerisinde tanımlı olan formları da bir inceleyin. Belki onlardan da işinize yarayacak olabilir. Kolay gelsin.

10. aitor

aitor Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal