tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Kodla Büyü
mtprogrammer' Alıntı:
Tarayıcı...
Çok etraflı bir çalışma oldu. 70 binin üzerinde satır kod içeriyor.

Bende bir tane optik okuyucu yaptım. Tabi benimki çok sade oldu. :) Şimdilik sadece benim yaptığım optik formu okuyor. (Delphide yazıyorum. )

fatihkultukturkan' Alıntı:
mtprogrammer' Alıntı:
Tarayıcı...

Bende bir tane optik okuyucu yaptım. Tabi benimki çok sade oldu. :) Şimdilik sadece benim yaptığım optik formu okuyor. (Delphide yazıyorum. )

Okutma işinde hazır component kullandınız mı?
Benim yazdığım da kendi şimdilik kendi formumu okuyor. Ancak o bölümü bir hayli esnek tasarladım. 3 adet kendi form tipim var. Kullanıcı, program ile bu tiplerle kendine ait formu tasarlayabiliyor. Ayrıca okuduktan sonra sonuç belgesini de excel ile alıyorum. Toplu liste alma da var.
Bağımsız yazdığım soru bankası/sınav hazırlama programımla çok hoş bir ikili oluşturacak inşallah...

mtprogrammer' Alıntı:
fatihkultukturkan' Alıntı:
mtprogrammer' Alıntı:
Tarayıcı...

Okutma işinde hazır component kullandınız mı?
Benim yazdığım da kendi şimdilik kendi formumu okuyor. Ancak o bölümü bir hayli esnek tasarladım. 3 adet kendi form tipim var. Kullanıcı, program ile bu tiplerle kendine ait formu tasarlayabiliyor. Ayrıca okuduktan sonra sonuç belgesini de excel ile alıyorum. Toplu liste alma da var.
Bağımsız yazdığım soru bankası/sınav hazırlama programımla çok hoş bir ikili oluşturacak inşallah...
Okuma icin kendim kod yazdim. Tam benim yaptığım programı yapmışsın. Testmaker benzeri birsey senin program sanırım. Suanki halini merakla bekliyorum.

TestMaker programına benziyor. Ancak o program Visual Basic 6 ile yazılmış. Pek çok hazır komponent içeriyor ve içerdiği komponentlerin orjinal olmadığını düşünüyorum. Zaten ben VS 2013 Express (ücretsiz sürüm) ile yazdım ve hiçbir ücretli hazır komponent yok.

kalelibilişim' Alıntı:

Bahsettiğiniz sistemi benim programı yazmaya başlamadan önce çok araştırdım. Kullanmayı denedim. Kodlayan çok emek vermiş, saygı duymak lazım. Ancak ticari bir program olmadığı için kullanışlı hale getirmemiş. Kullanıcılar birkaç tıklamayla formunu okutmak ister. Hatta formun üzerine yazılacak ders adlarını falan otomatik yazılsın ister. Bu yönüyle php tabanlı bu uygulama biraz zayıf kalmış. Ancak php ile böyle birşey yapması, programcının bu konuya hakim olduğunu gösteriyor.

mtprogrammer' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:

Bahsettiğiniz sistemi benim programı yazmaya başlamadan önce çok araştırdım. Kullanmayı denedim. Kodlayan çok emek vermiş, saygı duymak lazım. Ancak ticari bir program olmadığı için kullanışlı hale getirmemiş. Kullanıcılar birkaç tıklamayla formunu okutmak ister. Hatta formun üzerine yazılacak ders adlarını falan otomatik yazılsın ister. Bu yönüyle php tabanlı bu uygulama biraz zayıf kalmış. Ancak php ile böyle birşey yapması, programcının bu konuya hakim olduğunu gösteriyor.

Programın şuanki halini paylaşabilir misiniz?

arkadaşlar taraıycıyı optik okuyucu oalrak kullanmak istiyorum bunun için gerekli programı paylaşabilecek arkadaş var mı

zipgrade programını kullanın arkadaşlar forumda deflarca adı geçti. bir yıldır tüm sınavlarımı bu programla yapıyorum.

Benim kendi hazırladığım bir program var. Kendi optik formlarımı oluşturdum. Sınavı yaptıktan sonra bu formları okuldaki tarayıcı-fotokopi makinesinden flash diske taratıyorum, programda klasörü seçip okutuyorum. Kendi sınavlarımın hepsini bu programla okuyup analizini çıkarıyorum. Programı ayrıca bütün deneme sınavlarına uyumlu olacak şekilde hazırladım. Tek dersten de sınav yapabiliyorum, 4 dersten de. Denemek isteyen olursa ekleyebilirim.

ay-na52' Alıntı:
Testmaker kullanıyoruz. Kyocera makinede optikleri dosyaya tarıyoruz. Gayet kullanışlı hocam.

aynı yöntemi ben de kullanıyorum. arayüzü basit ve programın okuması çok iyi....

Programı C# ile hazırladım. Access veritabanı kullandım. Tek ders sınavı yapacaksanız formlardan A5 olanı kullanın, A4'ü de kullanabilirsiniz ama A5 daha ekonomik olur ve program daha hızlı okur. Ben Konica Minolta ve Sharp MX model tarayıcı - fotokopi makinalarında kullandım, herhangi bir problem olmadı. Bütün tarayıcıların işe yarayacağını düşünüyorum. formlar doldurulduktan sonra tarayıcıdan geçirilip, resim formatında bir klasörde toplatılıyor, programda bu klasörü seçip okutuyorsunuz. Optik form olarak sadece programın kendi formlarını kullanmalıyız. Formlar çıktı alırken lekeli olmamalıdır. Kullanmadan önce hazırlamış olduğum kullanma klavuzunu okumanızı tavsiye ederim. Deneyen olursa düşüncelerini öğrenmek isterim. Daha önce bir tane hazırlamıştım. Onu biraz daha geliştirip bu programı hazırladım. Kolay gelsin.

https://drive.google.com/open?id=0BzrIZfpqtlPBSmhiTDVHVThwZVE

Hocam mümkünse ve eğer programınızın kod yapsısıyla alakalı değilse veri tabanı şifresini istiyorum. oradaki verilerle; sonuç ve değerlendirme kısmını kendimize göre özelleştirebilir, geliştirebiliriz.

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam mümkünse ve eğer programınızın kod yapsısıyla alakalı değilse veri tabanı şifresini istiyorum. oradaki verilerle; sonuç ve değerlendirme kısmını kendimize göre özelleştirebilir, geliştirebiliriz.

too2016?

Geri