Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

tarayıcıyı optik okuyucu yapma

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında bormut tarafından paylaşıldı.

1. eirene

eirene Üye

Kemal hocam, öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok emek var programda. Gayet de işlevsel. Bir şey danışmak istiyorum. LGS için bu programı kullanmak istiyorum. Sınav tanıtırken taban puan istiyor. LGS için iki ayrı oturum var, sayısal ve sözel için taban puanlarını kaç girmem gerekiyor? Bir de Ortak rapor alırken de taban puan istiyor, bu sayısal ve sözel oturumlarda girdiğim taban puanın bir önemi var mı Ortak rapor alırken. Şimdiden teşekkür ediyorum, tekrar emeğinize sağlık.

2. kemal_ari

kemal_ari Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam programda "Sınav Türleri" menüsünde LGS Sözel ve LGS Sayısal sınav türü kayıtlı. Üzerlerine tıkladığınızda ayrıntılı bilgiyi görebilirsiniz. Ayrıca isterseniz kendiniz de ayrı sınav türü oluşturabilirsiniz.

İki sınavı ortak raporlarken raporlama ekranına geçmeden önce taban puan(en düşük puan) ve sınav tam puanı ayarını girmeniz gerekir.
    Bildiğim kadarıyla LGS'de taban puan 100, sınav puanı 500 olması lazım. Ders ağırlıkları zaten hazır gelecektir ama yine de belirteyim.
    Türkçe 4
    Matematik 4
    Fen Bilimleri 4
    T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1
    Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1
    Yabancı Dil 1

Kolay gelsin.

3. taha yiğit

taha yiğit Site Gezgini

Kemal hocam eline sağlık. yaklaşık 3 senedir programı kullanıyorum.sıkıntım yok sadece teşekkür etmek için. :))

4. eirene

eirene Üye

Hocam programı çalıştırdım, formları taradı ama ortak rapor almaya çalışınca sayısal bölümün netlerini göstermiyor sayısal bölümü boş görünüyor. Neden kaynaklanabilir acaba?

Ekli Dosyalar:

• 2.jpg
      2.jpg
      Boyut:
      220,2 KB
      Okunma:
      21
    • 3.jpg
      3.jpg
      Boyut:
      174,1 KB
      Okunma:
      20
    • 4.jpg
      4.jpg
      Boyut:
      242,3 KB
      Okunma:
      20
    • sözel.jpg
      sözel.jpg
      Boyut:
      234,7 KB
      Okunma:
      18
  5. kemal_ari

Hocam iki sınav ortak raporlanırken okul kodu ve öğrenci numaraları eşleştiriliyor. Sizde bütün öğrencilerin numaraları aynı. Ayrıca iki sınavda da farklı öğrenci numaraları kullanılmış. Hata bundan kaynaklanıyor. Eşleşme sağlanamayınca 2. sınav sonucu çıkmıyor.

6. eirene

eirene Üye

Hocam, optik formlara okul kodu ve öğrenci numarası kodladım. Cep telefonu bölümünü okul kodu olarak tanımladım. sonrasında optik formları bir kez tarattım, sayısal ve sözel olarak iki ayrı klasöre aynı formları koydum. Sonrasında sayısal ve sözel bölümü okuttum. İki ayrı liste oluştu. Ortak rapor almaya çalıştığımda ise sadece 3 öğrencinin sonuçlarını birleştirdi. Numara bölümünde hatalar olduğunu fark ettim. Örneğin aşağıdaki formda öğrencinin numarasını 1116 olarak kodladım. Sözel bölümde 1116 olarak okumuş ancak sayısal bölümde 1161 olarak okuduğu için ortak listede hata oluyor. Neden kaynaklanıyordur hocam? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

7. kemal_ari

Hocam, resimleriniz çok koyu. Ya çıktı aldığınız yazıcının ayarlarından, ya da taratma yaparken renkli modda tarama yapmanız gerekirken siyah beyaz modda tarattınız. Program siyah rengi algılıyor. Koyu çıktığı zaman problem olabilir. Bunlarla ve ortak raporlama ile ilgili açıklamalar kullanma kılavuzunda mevcuttu. Çözüm için ilk olarak okuyucu test etme kısmından okuma hassasiyetini düşürmeyi deneyebilirsiniz. Olmazsa eğer siyah beyaz modda tarattıysanız yeniden renkli modda taratmalısınız. Ayrıca, mavi kalem yerine siyah kurşun kalem kullanmanız daha faydalı olacaktır.

8. eirene

eirene Üye

Çok teşekkür ederim hocam, emeğinize sağlık. Yarın ilk iş deneyeceğim.:)

9. eirene

eirene Üye

Hocam sorun optik formdaymış, başka bir optik form buldum internetten, indirdim ve tamımladım. Sonunda oldu. Allah, sizin gibi iyi insanların sayısını arttırsın hocam, çok sağ olun.

kemal_ari bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal