Tartışmalar ve forum düzeni [yönetim]

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba

Son haftalarda başlıklarda tartışmalar, atışmalar, sataşmalar, siyasi konular vs forumun düzenini bozan, üyelerin eski tadı vermiyor diye şikayetçi oldukları bir sürü hadise oluyor. Her an her dakika takip edemez hiçbir yönetici arkadaşımız.
Kilitlenen başlıklar yüzünden sürekli yönetim eleştiriliyor, adaletli davranılmadığı bile söyleniyor. Bir üye memnun olurken diğer üye olmuyor. Bizim kriterimiz forum kurallarıdır, bundan şüphe duyulmasın lütfen.

Defalarca tekrarlanmıştır, bildiri gönder butonuyla sıkıntılı mesajlar bize bildirilirse kimsenin başı ağrımadan konuyu düzenler yada kaldırırız.
5485.jpg

Tartışmalardan dolayı uyarı verilen kullanıcılardan olumsuz özel mesajlar alıyoruz sürekli, uzaklaştırılanlar oluyor, site yönetimi günah keçişi değil arkadaşlar.

Bunlara gerek yok. Forumun kapalı kaldığı dönemde herkes ne zaman tekrar açılacak diye bekliyordu. Şimdi açık ama kıymeti bilinmiyor. Yapılacak güzel bir etkinlik var, web site yarışması. O bile gölgede kalıyor.

Paylaşımcı, paylaşıma değer veren, paylaşılanı kullanan, yararlanan üyelerimizi kaybetmek istemiyoruz, BBNet'in öncelikli amacının alanımızla ilgili paylaşımlar olduğunu, forum kurallarımıza aykırı ve içeriğimize uymayan konuların açılmasının istenmediğini tekrarlamak hatırlatmak durumundayız.

iyi paylaşımlar, iyi forumlar dileriz

Eskiden dev paylaşımlar olurdu sitede.... Bizde dosyaları indirmeye yetişemezdik.... Geçen günlerde bir arkadaşımız yaptığı web sitelerini ve şablonlarını, scriptlerini paylaşmak için bi konu açmıştı... Konu reklam yapıyor die kilitlendi... ben bunu anlayamıyorum işte... Adam faydalı birşey yapıyor mu- yapıyor... E bırakta biraz reklam yapsın yani.... O kadarda hakkı olsun... Ondan sonra forum paylaşım yerine geyik forumuna dönüşüyor...

Elbette Site yöneticilerini zor durumda bırakmak istemez kimse ama bence sizde biraz anlayışlı olun... Paylaşım içeriği ne olduğu bilinmeden a bu kesin kötü bişeydir deyip kilitlemeyin konuyu lütfen...

Anlayışınız için teşekkürler...

Reklam yapılması forum kurallarının dışında olsaydı hocam ilk başta yönetimdeki arkadaşlar kendi reklamlarını yaparlardı. Faydalı bir paylaşım olduğuna inanılıyorsa online olan yada başlığı kilitleyen yöneticiye özel mesajla durum bildirilebilir. Reklamlar kaldırılıp paylaşıma devam edilir.

@Aliosman_eser hocam, ilgili konuları ben kilitledim. Yaklaşık olarak on tane aynı konu kilitledim hepsinde reklam vardı bunun yanıda yasal olmayan paylaşımlardı ayrıca forumlarda msn den paylaşım yapıldığı görülmemiştir. Konulara her seferinde açıklama ekledim dilerseniz hepsinin linklerini burda paylaşabilirim. Bizde bunun için sizde ve diğer iki arkadaşınızdan tekrar reklam yapmamaları konusunda defalarca ricada bulunduk. Bunun ötesinde ne yapılır artık bilemiyoruz... :)

Her forumun bir açılış amacı vardır bizimde amacımız açıkça belirtilmiştir. Bunun aksine forumda belli kişiler sürekli siyaset yapmaya çalışıyor. Bunu yapan tüm üyelerden pm yoluyla ricada bulunduk forumun açılış amacını hatırlattık. Artık bu konularla uğraşmaktan nerseyse başka birşey yapamaz olduk.
Bizler burda kendi alanımızla ilgili paylaşımlarda bulunmak istiyoruz bunun dışındaki konular için lütfen başka forumlar kullanalım.
Yarışma düzenliyoruz sabote ediliyor, üyelerimiz yardım istiyor sabote ediliyor... Geçenlerde geleneksel hale getirmeye düşündüğümüz bir yarışma düzenledik. Sırf ufacık bir yarışma için kaç kişi, kaç saat emek vermiştir birazcık düşünülmesini istiyorum.

Bilgisayarbilisim.net'in bizlerin hayatında çok özel bir yeri var. Birlikte üzüldük, birlikte güldük, davetlerimizi burdan yaptık...burda biz büyük bir aileyiz. Bu aileyi büyütüp geliştirmek yerine neden bu aileye zarar vermeye çalışıyoruz.

Umarım hep güzel paylaşımlarda bulunuruz. İyi forumlar...

her zaman içimizde çürükler olacaktır. bu çürükler bizim çalışma şevkimizi kırmamalı diye düşünüyorum. bazen öyle tartışmalar oluyor ki hemen forumu kapatıyorum, 2-3 gün girmiyorum foruma. şimdi yaklaşık 2 saattir forumdayım :D
burada emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. dileğim çürüklerin azalması, hiç olmaması. bu da sadece bizim elimizde.

yuci81' Alıntı:
her zaman içimizde çürükler olacaktır. bu çürükler bizim çalışma şevkimizi kırmamalı diye düşünüyorum. bazen öyle tartışmalar oluyor ki hemen forumu kapatıyorum, 2-3 gün girmiyorum foruma. şimdi yaklaşık 2 saattir forumdayım :D
burada emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. dileğim çürüklerin azalması, hiç olmaması. bu da sadece bizim elimizde.
:+1:

Hocalarım gelde tartışma

Örneğin danpe rumuzunu kuıllanan kişi forumda sadece :+1: kullanarak bence form kirliliğine neden oluyor. Zaten üye olmadan formdaki içeriğe ulaşmak mümkün. Yaw niye sadece simgeleri kullanıyorsunuz. örneğin bu vatandaşa yıldız verilecekse yönetim bunlara hazır yıldızlardan istedikleri kadar versin. Neden :+1: bu bir türlü anlamış değilim.
Dikkat ederseniz, zaten paylaşım yapanlar eleştiri alıyor... Benim önerim form başlıkları ve içerikleri konusunda üye arkadaşlar öncelikle site içeriğinde arama yapmalı sorunlarına ilişkin başlıklarda yazılarını paylaşmalıdır. sadece simgeleri kullanarak yazmak formdan kaldırılmalıdır. teşekkür butonu olamalıdır. Hatta bu simgeler, toptan kaldırılsa daha iyi olur.
Örneğin danpe rumuzlu üyenin mesajlarına bir bakın 287sindede tek bir kelime yazı yok sadece :+1: var !!

tenten' Alıntı:
Hocalarım gelde tartışma

Örneğin danpe rumuzunu kuıllanan kişi forumda sadece :+1: kullanarak bence form kirliliğine neden oluyor. Zaten üye olmadan formdaki içeriğe ulaşmak mümkün. Yaw niye sadece simgeleri kullanıyorsunuz. örneğin bu vatandaşa yıldız verilecekse yönetim bunlara hazır yıldızlardan istedikleri kadar versin. Neden :+1: bu bir türlü anlamış değilim.
Dikkat ederseniz, zaten paylaşım yapanlar eleştiri alıyor... Benim önerim form başlıkları ve içerikleri konusunda üye arkadaşlar öncelikle site içeriğinde arama yapmalı sorunlarına ilişkin başlıklarda yazılarını paylaşmalıdır. sadece simgeleri kullanarak yazmak formdan kaldırılmalıdır. teşekkür butonu olamalıdır. Hatta bu simgeler, toptan kaldırılsa daha iyi olur.
Örneğin danpe rumuzlu üyenin mesajlarına bir bakın 287sindede tek bir kelime yazı yok sadece :+1: var !!
Danpe nin avatarı bile " :++: " simgeden oluşuyor:))

yuci81' Alıntı:
Sensin çürük:)) Şaka şaka alınmayınız.

Paylaşımın azalmasının nedeni belki de paylaşım yapan arkadaşların yeterince ilgi alamamasından kaynaklanıyordur.Bazı arkadaşlar öyle süper paylaşımlar yapıyor ki 400 kişi bakıyor, 50-60 kişi indiriyor.Bakıyorsun yorumlara 1 ya da 2 tane.Bu da paylaşım yapanı olumsuz etkilebiliyor.

Paylaşan arkadaşları biraz daha takdir etmeliyiz bence.

Zizu_' Alıntı:
Paylaşımın azalmasının nedeni belki de paylaşım yapan arkadaşların yeterince ilgi alamamasından kaynaklanıyordur.Bazı arkadaşlar öyle süper paylaşımlar yapıyor ki 400 kişi bakıyor, 50-60 kişi indiriyor.Bakıyorsun yorumlara 1 ya da 2 tane.Bu da paylaşım yapanı olumsuz etkilebiliyor.

Paylaşan arkadaşları biraz daha takdir etmeliyiz bence.

Evet hocam da nasıl...

Aslında paylaşım gönüllüleri bulmak lazım... Forumda bu arkadaşların rütbeside paylaşım gönüllüsü flan olur...

bu gibi şeyler düşünmek lazım.... Bütün arkadaşların siteyi sahiplenmesi için, burayı kendi sitesi gibi görmesi için çalışmalar yapılmalı bence....

Herkes aynı resme bakıyor fakat farklı yönlerden bakıyor o yüzden herkesin aynı şeyi düşünmesini beklememek gerekiyor.
.
yönetici arkadaşlar hepimizden çok bu forumun ayakta kalmasını istiyor ve bu yönde de çalışıyorlar. site kurallarında açık açık yazıyor İLLEGAL PROGRAM PAYLAŞIMI YASAK diye. fakat öğretmen arkadaşlarımız istiyor elinde olanlarda paylaşıyor. bir çok kez gördüm yönetici arkadaşlarım iyi niyetle konuyu kilitlemelerine rağmen linkleri kaldırmamıştı. üyeler bir süre daha faydalanabilsin diye.

ama bir çok kez de gördüm ki BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ olduğunu söyleyen arkadaş brakın forumda arama yapmayı GOOGLE DA ARAMA YAPMAYI bile bilmiyor. yada HAZIRCILIĞA alıştığı için google da aramakla kim uğraşacak ben yazayım bir yardımsever (ona göre enayi) bulup bana linki verir diye. siz yardımcı oluyorsunuz programı buluyorsunuz bu seferde beğenmiyor HOCAM ben orayı okulda açamıyorum başka yere de at. eve gidip ordan indirip okula usb bellekle taşıması zor geliyor çünkü.

girin şimdi program paylaşımı kısmına NETOP olarak aratın. en az 20 tane paylaşım 100 - 150 tane de istek görürsünüz... bizler bilgisayar öğretmeni değilmiyiz arkadaşlar. nasıl arama yapılacağını biz bilmiyorsak kim bilecek :?:

bir çok arkadaş söyledi. ben burda tekrar etmek istiyorum. TEŞEKKÜR BUTONU özelliğini foruma ekleyelim. gereksiz kirliliği önleyecektir. :idea:

Geri