Tatil Döneminde Bilişimci Olarak Neler Yabiliriz?

Kodla Büyü

bilgisayar51

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bütün branşlar kendi çaplarında evde uzaktan eğitim ile ilgili bir şeyler yapıyor. Bilişimci olarak bizler neler yapabiliriz? Malum tatil sürecinin uzama durumu da var.

Mesela sınıflar bazında görsel eğitim seti hazırlanabilir mi?

İkinci dönem 5. ve 6. sınıflarda konular hemen hemen aynı.. Programlama, Algoritma, Akış Şeması ve sonrasında Scratch...
Ben bunlarla ilgili oalrak tek sayfalık belge hazırlayıp geçen haftadan itibaren EBA duvarda paylaşmaya başladım. Çocuklardan da dönüt alıyorum. Buna ek olarak internet üzerinde bakacakları/araştıracakları siteleri de ödev olarak bağlantıları paylaşacağım.
Kendi kişisel gelişim olarak dabence iyi bir fırsat..
Programlama dilleri, yabancı dil, animasyon/tasarım programlarında eksikliğimi gördüklerime bakacağım.

Girdigimiz derslerle ilgili yıllık plan doğrultusunda konular hazırlıyoruz. Eba üzerinden Öğrencilere sınıf grubu üzerinden ulastiracagiz.

3-4 senedir üzerinde uğraşıp, zamansızlıktan tamamlayamadığım Android için yaptığım oyunumu bitirmeye çalışıyorum. Sıkıldığımda da gitar çalıyorum. Aralarda da çoluk çocuk aile saati yapıyoruz.

Tatil uzarsa da bu oyun bitmek üzere, aklımda başka bir fikir var onu yapmayı düşünüyorum, virüs falan kapıp başımıza bir şey gelmezse inşallah..

Ben de kendi web sitem üzerinden her haftanın konusunu ve etkinliklerini, EBA üzerinde kendi dersim için oluşturduğum grup üzerinden bağlantı göndererek paylaşıyorum. Ancak öğrencilerde EBA kullanımı maalesef zayıf olduğu için çok etkili olmuyor. Grupta aktif olan öğrenci sayısı parmak sayısını geçmiyor. Belki önümüzdeki haftadan itibaren uzaktan eğitim merakı ve hevesi ile etkileşim artar diye ümit ediyorum.

Php anlatsa keske bir arkadas biz de gun gun takip etsek. Adim.adim ornekler, gunluk odevler ve tatil sonunda elde bir proje php projesi kalsa... ytd... temennimdir samimiyetle...

Udemy de kurslar birikmişti.. ;) Öğrenciler için, kaç zamandır kullandığım materyalleri Eba'dan paylaşıyordum zaten şimdi de aynı şekilde ödevlendirme, slayt paylaşımına devam...

Udemy de kurslar birikmişti.. ;) Öğrenciler için, kaç zamandır kullandığım materyalleri Eba'dan paylaşıyordum zaten şimdi de aynı şekilde ödevlendirme, slayt paylaşımına devam...
5. ve 6. sınıflar için tamam da 7. ve 8. sınıflar için zorluk çekiyorum.

5. ve 6. sınıflar için tamam da 7. ve 8. sınıflar için zorluk çekiyorum.
Malum, laboratuvar yok okulumuzda, içerik sıkıntısı da yaşandığı için 7 ve 8 lere seçmeli ders almıyorum hocam. Öğretim programı bile 7 ve 8 ler için yeterli değil maalesef.

Ücretsiz çok kurs oluyor hocam, sosyal medyada da bazı hesaplarda zaman zaman ücretsiz hale gelen kurslar yayınlanıyor. twitter da @ucretsiz_egitim hesabını takip edebilirsiniz.

300-400TL'lik kurslar ilk üyelikte birçoğu 6 saatliğine 29TL'den satılıyor. Ben birkaç tane seçtim. Almayı düşünüyorum. Yalnız bu kursları alınca videoları tekrar tekrar izleyebilecek miyim?

300-400TL'lik kurslar ilk üyelikte birçoğu 6 saatliğine 29TL'den satılıyor. Ben birkaç tane seçtim. Almayı düşünüyorum. Yalnız bu kursları alınca videoları tekrar tekrar izleyebilecek miyim?
Aldıktan sonra istediğin kadar tekrar tekrar izleyebilirsin hocam.

Geri