Tatsız bir olay

Kodla Büyü

cerenimo

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, tatsız bir konuda fikrinizi almak istiyorum. İlkokul ortaokul binalarımız yan yana olan ufak bir köy okuluyuz . Bu yıl ortaokul için bir müdür yardımcısı arkadaş başlayacak. Okul müdürümüz başka yer olmadığı gerekçesiyle bilişim sınıfını müdür yardımcısı odası yapmaya çalışıyor. Ders saatlerinde sınıfta olacağımı, diğer zamanlar sınıfı müdür yardımcısına bırakmamı söylüyor. Asla böyle bişeyin olmayacağını belirtip sert çıktıktan sonra sınıfa müdür yardımcısı için ayrı bir masa ve bilgisayar koyacağını, benim düzenimi bozmayacağını söyledi. Yalnız yeni müdür yardımcısı bilişim sınıfını depoya taşımam(?) ya da öğretmenler odasında vs çalışabileceğim gibi saçma şeyler söyledi. Güzellikle işi çözemeyeceğimiz belli oldu. Yönetmelikte vs aktif bilişim sınıfının dokunulamayacağı ile ilgili bir madde var mı? Bu aşamada resmi yollarla ne yapmalıyım?

Daha önce benzer konular konuşulmuş. Onları bir inceleyin isterseniz. Ben istanbul'dayım, buralarda da benzer sorunlar oluyor ama kimsenin aklına laboratuvar kapatmak gelmiyor. Gerçekten müdürlerin bakış açısı harika (!).

Müdür odasını alçıpan ile ikiye bölüp odasının bir kısmını müdür yardımcısı odası yapabilir.

Geçmişte bende, koridorun sonunun bölünmesi ile oluşan bir yeri müdür yardımcısı odası olarak kullanmıştım.

Bu idarecilerden herşey beklenir. Totoşları rahat etsin başka bişey istemezler. :mad:

Bence kullanamaz hocam. Kurulu labları bozdurmuyorlar. Bir araştırın olması lazım bu tarz bir madde. Yönetmelik bakmak lazım, haklarınızı bilirseniz bir şey yapamazlar. Bilen varsa atarsa iyi olur.

Dersiniz uygulamalı ve labaratuvarın kullanıyorsunuz. Dersin işlenişi belli. O işe kalkan olursa direk olarak okula dilekçe verin. Dersimin içeriği şu şekilde ve öğrencilere uygulama yapıyorum. Atanan müdür yardımcısına oda olarak kullanılması durumunda uygulama yapamayacağım ve dersin konuları eksik kalacak vs vs gibisinden
Resmi dile dökünce geri vites kaçınılmaz oluyor genelde. Sen yanlış anladın falan filan diye
Artı başka müdür yardımcısı yok mu ikisi beraber kullansın odalarını.

Derslik yapsa bir şey yapamayabilirsiniz belki ama idare odası yapılamaz. Bundan 8-10 yıl kadar önce okullardaki belli metrekare üzeri idare odaları bile derslik olması için boşaltılmıştı. İlce veya ile durumu bildirebilirsiniz. Dilekçe ile eğitim öğretim ortamının hangi mevzuat hükümlerine göre müdür yardımcısı odası yapılacağını sorabilirsiniz

o işi yönetmelikle filan halletmen zor hocam. Sendika başkanlarıyla aran iyiyse ara rica et okula gelip müdürle anladığı dilden konuşsunlar. Muhalif de olsa arkanda sendika desteği olursa işin olur. Yoksa boşa kürek çekersin. Bence o okuldan da en yakın dönemde tayin al git. Bakış açısını pek beğenmedim koltuk ısıtıcılarının.

Cimere kibarca böyle bir durumun olduğunu, lab kapatmanın uygun olup olmadığının incelenmesini istiyorum yazın. Gerisini müdür düşünsün. İdarecilerden korkmayın ondan koltuk gider, siz en fazla başka okulda öğretmen olursunuz. Koltuğu kaptırmadan çok korkarlar. Dişe diş.

Sanırım yanlış anlattım, sınıfın kapatılması sözkonusu değil. Müdür bilişim dersini bilişim sınıfında işlememi, geri kalan zamanda da müdür yardımcısı ile sınıfı paylaşmam yönünde güncelledi ufak bir gerilimden sonra. Yalnız yeni müdür yardımcısı henüz başlamadan beni, kendi sınıfımda istemiyor. Öğretmenler odasında ya da boş bulduğum bi yerde de çalışabilirmişim ona göre. Yalnız bugün verilen tavizin ileride büyük sorunlara neden olabileceğini görebiliyorum. Yıllarca emek verdiğim sınıfımın idare odasına dönüştürülmesini istemiyorum.

Ben teklifi pek anlamadım. Şimdi sizin dersiniz boş iken müdür yardımcısı BT sınıfında kendi masasında çalışacak. Sizin dersiniz başladığında müdür yardımcısı işlerini bırakıp gidecek mi? Uygulanabilir bir şey değil gibi geldi bana.

Ben teklifi pek anlamadım. Şimdi sizin dersiniz boş iken müdür yardımcısı BT sınıfında kendi masasında çalışacak. Sizin dersiniz başladığında müdür yardımcısı işlerini bırakıp gidecek mi? Uygulanabilir bir şey değil gibi geldi bana.
Ben de bu şekilde anladım. Hangi oda büyükse müdür veya öğretmenler odası 2 ye bölünsün.

Hiç hababam sınıfı seyretmemişler. Mahmut hoca öğretmenler odasındaki masasında işlerini yapıyordu. Koridorda boş yer varsa pimapen ile kapatıp yer yapsın kendine.

Hocam bu konuda size resmi bir yazı tebliğ edilmediği müddetçe hiçbir şey yapmayın.

evet hocam doğru anlamışsınız. bununla birlikte proje tasarım dersi, veli toplantılar vs de bilişim sınıfında oluyor. Kışları öğle aralarında öğrenciler bilişim sınıfını kullanıyorlar.

hocam sözlü olarak konuşuldu, mantıksızlığından da baya bahsettim. yazılı olarak böyle bir tebliğ yapılır mı bilmiyorum
Hocam zaten resmi olarak tebliğ edilemediği için sözlü olarak konuşmuş. Ayrıca BT sınıflarının dağıtılamayacağına ilişkin resmi yazı var, ben çok net olarak hatırlıyorum araştırırsanız bulursunuz mutlaka.
Ama dediğim gibi müdür bey resmi yazısını yazsın sizde resmi olarak cevap verirsiniz.

Geri