Tayin

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar malum il içi tayinler açılmak üzere açık olan okulları yine tek tek arayıp mı bulacağız en son 6 yıl önce tayin istemiştim

İl MEM'ler açık olan okulları belirliyor. Tercih listesinde size açık olanlardan tercih ediyorsunuz.

Açık olanlardan tercih etmek şart değil
Açığı olmayan okullardan seçip, oradan ayrılanın yerine gitmek te olasılık dahilindedir

2 okul arasında arkadaşla birbirimizin okulunu yazsak yer değiştirme oluyor mu?

2 okul arasında arkadaşla birbirimizin okulunu yazsak yer değiştirme oluyor mu?
Bence olması gerekir. Farklı tercihler vermezseniz ya ikinizin ataması gerçekleşecek ya da hiçbiriniz atanmayacak. Ama atama yazılımının nasıl çalıştığını bilmediğim için bir şey diyemiyorum.
Eğer ikiniz de tek tercih verirseniz sonucu buradan paylaşırsanız sonraki dönemlerde belki uygularız.

Peki proje okullarına tayin nasıl oluyor bu arada iller hala boş okulları açıklamadı sanırım değil mi

İyi okulları zaten haberiniz bile olmuyor
Diğer okullarla ilgili ise şu branşlarda açık var, Mebbis’ten özgeçmiş modülü kullanıp okula başvurun diye yazı geliyor. En azından İstanbul’da böyle

Duyuru tamamda tayinlerin başlamasına saatlerler kaldı açık okulları bilmiyoruz bu nasıl iş

Başvuru işlemlerinden yapılacak değil mi, henüz açılmadı sanırım?

Diğer iller uyuyor herhalde. Koca istanbul liste yayınlamış küçücük iller neyi bekliyorlarsa...

Arkadaşlar ilçe merkezi mi köy mü daha rahat.
Merkeze yakın köy düşünüyorum.

Tecrübeli arkadaşlar yorum yazabilir mi?

köy okulunda norm fazlası olma ihtimalin var çünkü ders sayısı az.
ilçe ye gidersen fazla çalıştırırlar okulun bütün bilişim işleri vs sendeymiş gibi tavırları var okul müdürlerinin.
Köy okulunda mesleki tatmin olarak birşey bekleme çocuklar zaten umursamıyorlar.
İlçeye gittiğin zaman dersini önemsemeyen bir idare ve veli cephesiyle karşılaşabilirsin sınavda nasolsa çıkmıyor diye çok sallamıyorlar.
Gideceğin herhangi bir okulda bilgisayar lab. bulman çok zor bulsanda eski bilgisayarlar oluyor. iş açısından maddi manevi tatmin meslek liselerinde var sadece geri kalan yerlerde okulun teknikeri gibi bir hava olur.

Köy okulu az öğrenci olması açısından rahat ama öğrenciler daha ilgisiz,akademik başarıları daha düşük oluyor.6 saat dersiniz olursa köyde norm fazlası olmazsınız.İlçe merkezinde sınıf mevcutları daha kalabalık oluyor ama öğrenciler daha ilgili oluyor.

Geri