Tayin

Kodla Büyü

esinay

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Doğuda kendi halinde nispeten gelişmiş çocuk açısından iyi durumda olan bir il merkezinde kalmak mı, küçük imkanları çok kısıtlı olan ilçe merkezine gitmek mi. memleketim bu arada ilçe merkezi. Ailem orada değil fakat eşimin ailesi orda. Kafalar çok karışık 🥲

çocuk açısından memleket ilçe merkezi, size daha bi aidiyet katacaktır. tatillerde şehir dışı gezmek şartıyla

Merhaba arkadaşlar. Doğuda kendi halinde nispeten gelişmiş çocuk açısından iyi durumda olan bir il merkezinde kalmak mı, küçük imkanları çok kısıtlı olan ilçe merkezine gitmek mi. memleketim bu arada ilçe merkezi. Ailem orada değil fakat eşimin ailesi orda. Kafalar çok karışık 🥲
Vallahi hocam bende senin gibi bir durumdayım.kafa çok karışık...

Çocukların aileye yakın olması, aidiyet duygusunun ve akrabalık ilişkilerini geliştirmesi saikasıyla ilçe daha iyi olur bence.

17 yıl batıdan sonra anladığım gezmekle yaşamak farklı şeyler ailen ve sevdiklerinize yakın olmadıktan sonra Paris'te yaşa boş.Hayat geçip gidiyor ne için yaşıyoruz

Evet zaten Şuan bulunduğum ilde evet mutluyum çok alıştım ama o aidiyet duygusu olmuyor çünkü hep bi tayin döneminde gideceğiz konusu var. Memleket değil yerleşmeyeceğiz, ama memlekete de yerleşmek istemiyoruz, istediğimiz il Türkiye’nin en batısı açılmıyor açılsa da bize kalmıyor. Memlekete gitsek Çocuk açısından sosyal aktivite sıfır. Bir yüzme kursudur bir jimnastiktir. Sosyal yaşam sıfır, soğuk vs. Resmen çıkmaza düştüm

hocam biz istanbuldan ege nin küçük bir ilçesine geldik. benim aileme 40dk uzaklıktayız,sık sık görüşüyoruz. ama ilkokula başlayan evladım için buraya gelmemiz hiç iyi olmadı. öğrencilerin,ailelerin okuma hevesi yok pek burda malesef. okullar da çok iyi değil haliyle. şimdi merkeze taşınıp git gel yapmayı düşünüyorum. çocuğum ortaokula başlayacak çünkü. okulların kalitesi iyiyse hiç macera arama derim hocam. eğitim de çok önemli. ailemle ben her şekilde görüşüyordum zaten. istanbuldan geldiğime bile pişman oldum

Sizin döneminizde nasıldı bilmiyorum hocam çok uzun yıllar olmuş ama fena değil yaşanılabilir. Daha büyük ve güzel yerleri de bize bırakmıyorlar 🥲

İl merkezindeyim. O ikilemi geçen sene bizde yaşadık. Çocuklar hasta olunca aile yanımızda olsaydı dedik. 125 km mesafe var aramızda. Eşim yıllık izin kullanmak zorunda kalıyor. Şükür müdürü iyi birisi dert olmuyor. Ama ailemizin yanına gidersek doktor, okul sıkıntısı var. Ailemizin yaşadığı ilçe küçük ilçe de değil. Sosyal imkan olarak falan çok gelişmiş ama doktor kısmı sıkıntı. Fen lisesi bile eh işte kıvamında. Gerçi içine girmeden bilemiyoruz ama Anadolu lisesi var orada kazanan sayısı daha fazla.

Burada 2 özel hastane, bir eğitim araştırma hastanesi, 2 özel çocuk polikliniği var. Devletteki doktorlar ve aile hekimimiz çok iyi. Okul olarak devlet okulları özellerden daha iyi olan isim yapmış okullar var. Çocukları devlete gönderiyoruz.

Çocukların geleceğini düşününce burada kaldık. Tayinde yer açılmaması ayrı birşey ama imkanları çocuklar açısından düşününce daha mantıklı geliyor kalmak kendi adımıza.

Son düzenleme:
Geri