Tayini Çıkan Öğretmenin Tableti

Kodla Büyü
Selamlar herkese..

Şöyle bir sorum olacaktı:

Giden öğretmenden geriye kalan tableti başka bir öğretmene verirken RESET sonrası 017 hatası alıyorum.

Yardımcı olabilecek bir hocam varsa mutlu olurum

fikrifirat' Alıntı:
Selamlar herkese..

Şöyle bir sorum olacaktı:

Giden öğretmenden geriye kalan tableti başka bir öğretmene verirken RESET sonrası EBA 017 hatası alıyorum.

Yardımcı olabilecek bir hocam varsa mutlu olurum

Güncel

> Subject: Re: [tablet] Tayinim ??kt???nda tabletin ne olaca??
>
> Eğitimde FATİH projesi kapsamında tablet bilgisayar dağıtımı yapılmış okula giderken yanınızda tabletinizi götürebilirsiniz, bunun dışındaki durumlarda tablet bilgisayar okulda kalacaktır.
>
> ----- Orijinal Mesaj -----
> Kimden: "EBA Destek" <destek@eba.gov.tr>

Bu mesaj ebadan gelmiştir.Ne olacak diye soran arkadaşlar ebaya bir mail atsın cevabı net alır.

adam tableti aylarca kullancak eskitecek yıpratcak sonra bırakıp gitcek onu baska bir öğretmen kullancak... içine sinmez sahiplenmez korumaz o tableti...
adamın gittiği okula bu sene fatih projesi gelecek adam tekrar sıfır tablet alacak..
tablet bir kere verilmeli, nereye giderse gitsin öğretmende öğrencide kalmalı ki, kişi bu benim deyip sahiplensin, korusun..

Arkadaşlar giden öğretmen ve öğrenci tabletleri hakkında açıklayıcı bir yönerge geldi mi?

sami55' Alıntı:
Arkadaşlar giden öğretmen ve öğrenci tabletleri hakkında açıklayıcı bir yönerge geldi mi?

Hocam bizim İlçe Mem giden öğrencilerin tabletlerinin 10. sınıflardan nakil gelenlere verilmesi için bi yazı gönderdi? Hatta yetmezse diye ilçe eksik fazla listesi istedi.. Bende giden den aldığım tabletlerin aktivasyonlarının iptali için mdm@eba.gov.tr, tablet@eba.gov.tr ve destek@eba.gov.tr ye mail attım...

Hocam bulunduğum okula daha önce ilden gelen bir yazıda öğrenci tabletleri açık liseye geçerse, özel okula geçerse veya disiplin cezası alıp okuldan atılırsa alınır diyor onun haricinde TKYS ye kaydolur öğrencide kalır diyor.

Biz okulumuzda aşağıda belirtilen şekilde yaptık. okulumuzdan giden öğretmenlerin tabletlerini kbs üzerinden zimmetten düştük gittikleri okullara gönderdik. arayıp haber verdik onlar da kbs üzerinden alıp öğretmenlerine zimmetlediler.
11.07.2014
Öğretmenlerin yer değişikliği;
Öğretmenin tayini durumunda TBS öğretmende kalır. Öğretmenin atama ve yer değişikliği durumlarında TBS’yi başka okula götürülebilmesi için cihaz “zimmet arama/iade” menüsünde ilgilinin zimmetinden düşülür ve sanal ambara alınarak öğretmenin yeni görev yerindeki harcama birimine (okula) “harcama birimleri arası devir” işlem seçeneği ile devredilir. Yeni görev yerinde söz konusu TBS ilgili öğretmene yeniden zimmetlenir ve takibi yeni birim tarafından yapılır.
Öğretmenin eski okulundaki zimmet fişinin bir nüshası ilgiliye verilerek yeni okulunda TBS’nin, okul ambarına kayden devredildiğini ve kendi adına zimmetlenmesini talep eder. Bu talep yapılmaz ise yeni görev yerindeki TKKY(Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilisi) resen bu kişi adına zimmet yapabilir. Bu şekilde devredilen TBS’ler kesinlikle başka birisine zimmetlenemez. Öğretmenin istifa etmesi, emekli olması, Bakanlık dışında bir kuruma geçmesi ya da herhangi bir sebepten dolayı görevden alınması ve benzeri durumlarda, TBS okula teslim edilir. Bu TBS’ler varsa diğer yedeklerle birlikte okulun bağlı bulunduğu il/ilçe MEM ambarlarında muhafaza edilir.
Tablet bilgisayar yönetim yazılımı farklı bir okulda çalışmayan tablet bilgisayarlar okulda bırakılır. Bu durumda öğretmene gittiği okulun bağlı bulunduğu il/ilçe MEM’lerdeki yedeklerden yeni bir TBS verilir.

hocam okullar kbs üzerinden (tablet ambarından) giden öğretmenin tabletini gittiği okula gönderiliyor. tablet öğretmenden alınmıyor. öğrenciler için tabletin seri numarası ile üst yazı yazıp nakil gittiği okula gönderiliyor. zaten öğrencinin tableti tüketim malzemesi olarak kayıtlı.

Tayinle gelen öğretmenler tabletlerini de getirmişler ama arızalı olanları pybs ye kaydetmeye çalıştığımda bu tablet başka okulda aktive edilmiştir gibi bir hata veriyor bizim okulun hesabından arıza kaydı oluşturamıyorum.

karekedi' Alıntı:
Tayinle gelen öğretmenler tabletlerini de getirmişler ama arızalı olanları pybs ye kaydetmeye çalıştığımda bu tablet başka okulda aktive edilmiştir gibi bir hata veriyor bizim okulun hesabından arıza kaydı oluşturamıyorum.
GÜNCEL. Benzer durumumuz var, arıza kaydı oluştururken tayinle gelen öğretmenin ismi görünmüyor.

serdemir' Alıntı:
karekedi' Alıntı:
GÜNCEL. Benzer durumumuz var, arıza kaydı oluştururken tayinle gelen öğretmenin ismi görünmüyor.

Pybs ekraninda nakil diye bir bolum var. Sanirim eski okulu sizin okula nakledecek tableti

Arkadaşlar tayini çıkıp giden öğretmenlerin tablet nakil işlemleri nasıl yapılıyor ?
PYBS de sadece il içi okullar görünüyor.
yardımcı olur musunuz ?

Hocam il dışına tayini çıkan öğretmenlerin tablet nakillerini il koordinatörünüz yapacak.

Tablet dağıtımı yapılmamış bir okula tayin çıkınca teslim ediliyor mu tabletler?

Eslivya' Alıntı:
Tablet dağıtımı yapılmamış bir okula tayin çıkınca teslim ediliyor mu tabletler?

hocam ben giden hiçbir öğretmenin tabletini geri almadım. öğretmenin gittiği okul, tablet seri no'larını falan bir liste ile il kordinatörüne gönderdim o nakil işlemlerini halletti

Bence de doğrusunu yapmışsınız hocam. Arkadaşlara katılıyorum. Kullanılmış tableti başka öğretmen ne yapsın? Ama bunun oluru bu mudur? Benim tayin isteme durumum var da idare tableti isteyecek olursa net bi şekilde ifade eden resmi yazı var mı acaba?

İl dışına giden öğretmenlerin tablet düşümünü il koordinatörü yapıyor değil mi? Doğru mu anladım?
İl koordinatörü topu okullara attı da ondan soruyorum :)

Geri