TC Kimlik Numaralı Öğrenci Listesi

Kodla Büyü

Bihruze

Aktif Üye
TC kimlik numaralı Öğrenci listesinin alamadım arkadaşlar. var mı? varsa nasıl..yardımcı olursanız sevinirim

kurum işlemleri->devamsızlık işlemleri->günlük devamsızlık işlemlerinden kendi sınıfınızı açın. ordaki listeyi kopyalayıp excelde düzenlersiniz. tcsi vardır.

excel'e attıktan sonra gereksiz onay kutuları beraberinde geldiği için tekrar bu sayfanın içinden size lazım olan sütünları kopyalıp başka bir excel sayfasına atın.

Direk liste yok ilköğretimlerde.

e - okulda sınıf seçerek listele dedikten sonra. sıralanmış listeyi kopyalayarak alabilirsiniz.
Eğer kalabalık okulsa şube adı seçerek liste almanız en mantıklı olanı.

Öğrenci işlemlerinden sınıf sınıf aratarak(1. sınıf,2. sınıf vb.) aratarak bulup excele kopyalayabilirsiniz.

2 yıl önce TC li liste alabiliyorduk ama sonradan kaldırdılar. bir sebebi vardır muhakkak.

kopyala yapıştırla alacaksanız aynı kitap içerisine farklı sayfalar olarak değilde her sınıf için ayrı kitap oluşturarak alın hocam
onay kutularını tamamen kaldıramadığınız için baya sorun oluyor aynı kitap içerisinde olursa.
ben de devamsızlık bölümünden kopyalayarak alıyorum gerek olduğunda.

resim ekle bölümünden de alınabiliyor. resim ekle deyip sınıf şube seçtikten sonra tümünü listele demeniz gerekiyor. yine aynı şekilde listeyi kopyalayarak alabiliyorsunuz

öğrencilerin tam listesini kopyalanız. Notepade atınız ki atınca şekil mekil kalmıyor sonra oradan kopyalayıp excele atınız ki bu seferde her öğrenci bilgisi bir cümle gibi görülüp her öğrenci tek hücreyi işgal ediyor. Olsun önemli değil, yanlış hatırlamıyorsam veri menüsünde metni sütunlara dönüştür deyip numara öğrenci adı ve soyadı ayrı ayrı hücrelere geçer. isterseniz o şekilde kullanabilirsiniz isterseniz öğrenci adı ve soyadını birleştirip numarayı ayrı hücrede tutabilirsiniz. Evet kabul ediyorum bu da çok zahmetli ama tek tek şekilleri değiştirmekten iyidir. Ben lazım olduğu bir zaman böyle yapmıştım. Alternatif olarak sizin de aklınızda bulunsun.

Geri