Tecavüz insanlık suçudur.Özgecan kalbimizde.

Kodla Büyü
arkadaşlar bu cinayete tepki göstermek için pazartesi okullarda "kadın cinayetleri son bulsun" yazılı kokart takalım. Ben şuan hazırlamaya çalışıyorum. Photoshop'tan iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Mor renk kullanılırsa daha iyi olur kaanatindeyim.

Eğitim ortalaması 6. sınıf seviyesinde yetişkin nüfusa sahip olan ülkemize batı standartlarında ceza hukuku işe yaramaz.

Şu an kesin delillerle kanıtlansa, fail suçunu kabul etse bile; sebepsiz yere insan öldürme, tecavüz, taciz, yaralama, hırsızlık gibi suçların cezası çok az. Yasal caydırıcılık olmayınca da bu suçlarda patlama var. Kendisi ya da bir yakını bu suçlardan mağdur olmamış vatandaş nerede ise kalmadı.

Ölüm cezasının olduğu sadece Müslüman çoğunluklu ülkeleri değil, batı ve Çin gibi uzakdoğu ülkelerindeki sistemi de incelemek lazım.

Kısasa kısas ortadoğuda Hammurabi Kanunlarında İslamiyetten 2000 küsür yıl önce resmiyete dökülen olan bir uygulama aradan binlerce yıl geçse bile insanların zihniyeti değişmedi.
Kesin delillerle kanıtlanan suçlarda zarar gören kişinin kendi ya da yakınları hakkından vazgeçmedikçe kısasa kısas uygulanması taraftarıyım.
Vatandaşın ne emeklerle yetiştirip sahip çıktığı çocuğuna, namusuna, canına, malına kimse kafasına göre zarar vermemeli. Adaleti devletin sağlayamadığı , caydırmadığı durumlarda insanlar kendi adaletlerini sağlamak zorunda kalıyor.

Sadece koyu işaretlenenler adil biçimde uygulansa ülke ne güzel olur.
Bir adamın gözünü çıkaranın gözü çıkarılır.
Bir kişi hırsızlık yapsa eli kesilir , tecavüz etse ölüm cezası ya da erkeklikten men edilir.

Bir hırsız duvar delerek bir eve girmişse, o deliğin önünde ölümle cezalandırılır ve gömülür.
Bir evde yangın çıkar ve oraya yangını söndürmeye gelen bir kimse evin sahibinin malında göz gezdirip evin sahibinin malını alırsa, kendisi de aynı ateşe atılır.
Adam kendisine bir çocuk veren karısından ya da kendisine bir çocuk veren kadından ayrılmak isterse, o zaman karısına çeyizini geri verir ve çocuklarına baksın diye tarlanın, bahçenin ve malların bir kısmının kullanım hakkını verir. Çocuklarını büyüttüğü zaman çocuklara verilenlerden bir parça, oğlanınkine eşit olan bir parça da ona verilir. Ondan sonra kalbinin erkeği ile evlenebilir.
Bir adam bir kadın alır da bu kadın ona bir kadın hizmetçi verirse ve çocuklarına bakarsa; ancak, buna rağmen adam başka bir kadın almak isterse ona izin verilmez; bu adam ikinci bir kadın alamaz.
Bir adam bir çocuğu evlatlık alır ve oğlu olarak ona ismini verirse ve onu besleyip büyütürse, büyümüş bu çocuk bir daha geri istenemez.
Bir adam başka bir kişinin özgürlüğünü kısıtlayacak hareket ederse aynı ceza ona verilir.
Babasını döven evladın iki eli kesilir.
Birisini suçlayan ispata mecburdur.İspat edemezse ölüm cezasına çarptırılır.
Bir tapınakta veya hükümdar hazinesinde hırsızlık yapan ölümle cezalandırılır.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Hammurabi_Kanunlar%C4%B1

Suc tolere edildikce artar. Bu namussuzlardan daha tehlikeli daha vahim olani sucu hafife alan zihniyettir. Neyseki forumumuzda boyleleri bulunmuyor.

İdam ,başka yolu yok.Türkiyede idama karşı olanlar bir araştırılsın bakalım karşımıza kim çıkacak. :x

forumcu86' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
forumcu86' Alıntı:
Molotofa hayır diyen zihniyet, idamada karşı çıkar.
Kokuşmuş, yaptırımı olmayan kanunlar ve anayasa iflas etmiştir. 2016 da bu iş kökten temizlenir. Alevilik vurgusu yapan ahmak, insan olamaz. Kendisinin başına gelse, zaten insan değildi derler.
12 yıldır tek başına hükümet var ama hukuk yerle bir, eğitim çökmüş, işçi sınıfı bitmiş çiftçi esnaf perişan

Molotof atmanın cezası var ama uygulayan var mı? binlerce kck lı hapse girdi çözüm süreci diye yargılamadan dışarı saldılar. 2016 da temizlenen ne olacak. kck lı şehir eşkıyalarına cezamı vereceğinizi düşünüyorsunuz? ayrıca bu formdaki arkadaşların bu konudaki hassasiyetleri ceplerine girecek üç kuruş ek dersten daha önemsiz miş onu da anladık. Özgürlük her şeyden önemlidir.

Tam bir bahçeli ağzı :) Biz ne diyoruz bu ne diyor. Molotofa bile karşı çıkanlar, idama karşı çıkar diyoruz, bu bla bla bla diyor. İdamı sırf hükümet çıkarmasın diye karşı çıkar bu zihniyet. Yoksa son çıkması planlanan ic givenlik yasasında iki ırkçı parti yanyana gelirmiydi. Şimdi uşüşürler hemen vay efendim ırkçı değiliz bilmem ne.

Sonuç olarak o namussuzun derhal idam edilmesi lazım ki ibreti alem olsun. Alıp domuz gibi beslemenin manası yok.
bilmiyorsan söyleyim idam 2004 de kaldırıldı. kaldıranda akp hükümetidir. şimdiye kadar dalga dalga yargı paketleri çıkaran akp hükümetidir. 4. dalga paketinde binlerce kck lı salıverildi. yıllardır bu hukukun içine edip sonra 2016 da düzelecek demek işte senin Davutoğlu ağzıdır. siz şimdiye kadar neyi düzelttiniz de 2016 de hukuku ve anayasayı değiştireceksiniz. siz ancak kendinize müslümansınız

Birde olay tamamen siyasete çekildi, özellikle sosyal medyada olay vahim yerlere çekiliyor. Mersinde yaşadığım için biliyorum bir çok hdp li arkadaşım var. Ölen kızımız hdp tuncelili olması hasebiyle kız bdp'li öldüren mhp'li gibi, ölen kızımız alevi - öldüren sünni gibi saçma sapan yerlere çekiliyor. İnanın hayretle takip ediyorum, tertemiz bir ölümü nasıl siyasete alet ederler anlayamıyorum.

hakanotuken' Alıntı:
Birde olay tamamen siyasete çekildi, özellikle sosyal medyada olay vahim yerlere çekiliyor. Mersinde yaşadığım için biliyorum bir çok hdp li arkadaşım var. Ölen kızımız hdp tuncelili olması hasebiyle kız bdp'li öldüren mhp'li gibi, ölen kızımız alevi - öldüren sünni gibi saçma sapan yerlere çekiliyor. İnanın hayretle takip ediyorum, tertemiz bir ölümü nasıl siyasete alet ederler anlayamıyorum.
şerefsizden ülkücü olmaz. siyasetine bakacak olursanız akp ye oy veriyormuş. bu canilerin görüşü ne olursa olsun idam edeceksiniz. bu tür olaylarda ölenin ve ya bunu canice öldürenin kimliğine, dinine mezhebine bakılmaz. lakin bizim medya bu işi siyasi tarafa çekiyor.

erat76' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
erat76' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
erkankoc' Alıntı:
İnsan her an Allah'a hesap verecek şekilde yaşarsa her şey çok güzel olur. Gerçek adaletin sahibi Allah'tır.
Allahın adaleti sadece diğer tarafta değil sayın hocam, bu tarftada Allahın adaleti var ama insanlar şeriat deyince sanki korkunç bir olaymış gibi bakıyorlar malesef aslında asıl adalet Allahın adaleti şeriatta, ancak kimse gerçek adaleti istemiyor,bu yüzden şeriate öcü gibi bakanlar hesap gününe sığınmasınlar(sözüm meclisten dışarı).

Allah'ın adaleti ülkelerin yönetim şekline göre değildir. Allah tecavüz anında da vardı. Şeriat için bu olaydan bir pay çıkarman talihsizlik.

bak arkadaşlar sana ne güzel cevap vermişler ekleyecek bir söz bulamadım o yüzden alıntı yapıyorum

kalelibilişim yazdı:
Kısasta hayat vardır. (Kur'an-ı Kerim Bakara Sûresi 179. Ayet)
:+1:

Allah'ın kanunları gerçek adaletin kısas olduğunu ne güzel anlatmış.
@Kalelibilisim ve @sözbende ağzınıza sağlık.

@erat76 Şeriat deyince ne anlıyorsun neden korkuyorsun merak ettim?

Kısas diyerek cevap verilmesi şeriatın getirilmesine dayanak gösterilemez. Kısas dışında argümanların varsa onları da öğrenmek isterim. Zira kısasla ülke yönetilmeyeceği aşikardır.
Kısasın içi doldururken fıkıhtan yararlanılır. Fıkıhta da bir birlik yoktur. İran, Suudi Arabistan, Afganistan birbirini islam dışı görmeleri buna örnektir. Şeriatla yönetilen bu ülkelerin demokrasilerine, düşünce özgürlüklerine, idam sebeplerine ve suç oranlarına bakış açını öğrenmek isterim.

Şeriat, sizin gözünüzde her şeyin mükemmeliyete ereceği bir yönetim şekli olması poliyanacılıktır. Uzaktan davulun sesi hoş gelir. Gerçekçi olalım. Tabi ki herkes bu dünyanın cennet olmasını sağlayacak bir yönetim şekli olmasını ister.
şeriat = kural, kanun
bu günkü tck nın kural ve kanun getirmediği gün gibi ortada bizim esaslı bir kanuna itiyacımız var, ve bu dünyada en adaletli kanun allahın kanunudur, bunun ışında insanların koyduğu kanunlar ancak suçluları ve suçlu haklarını savunuyor, görünen köy klavuz istemez, herşey ortada.

ayrıca şüpheli durumlarda fıkıhtan yararlanılır, adam öldürme, hırsızlık, zina gibi suçların cezası kuranda açıktır.
adam öldürme = kısas
hırsızlık = el kesme
zina = evli iseler recm, bekar iseler 100 sopa
benim bunlar hakkındaki düşüncelerime gelince, allah bir kanun koymuşsa vardır bir bildiği, yorumlamak haddimizdeğil.

En güzeli ne olur biliyormusunuz? Bir kaç ay içerisinde haber manşetlerinde ve sosyal medyada özgecanın katili kimliği belirsiz mahkum yada mahkumlar tarafından gece koğuşta şişlenmiş halde ölü bulundu, ayrıca öldürülmeden önce cinsel organının kesildiği bilgisine ulaşıldı.

erat76' Alıntı:
hastasıyız dede'ye cavaptır.

Öncelikle sorularıma cevap vermenizi bekliyordum ama görünen o ki savunduğunuz şey hakkında bilginiz yeterli değil.
Genel cümleler kurarak, temeli şeriatla ilgisi olmayan, 2 bin yıl önceki kanunların adam öldüren öldürülür tarzı derin olmayan bilgiyle savunuculuk yapıyorsunuz.

Kanunların yetersiz olmasına katılıyorum. Adalet mezunu olduğum için bunu daha net gördüm.
Kanunların yetersiz olması siyasilerin suçudur.
İktidardaki partinin sizinle fikirleri benzer ve şeriat kanunlarını çok iyi bilmelerine rağmen cezalarda caydırıcılığa önem vermiyor. Sebep ?

Unutmayın şeriatla ülke yönetiliyor bir masaldır.
Siyasetin şeriata aykırı sonuçlar doğurması halinde son sözü şeriatın değil, siyasetin söylediği; yani şeriatın siyaseti değil, siyasetin şeriatı yönettiğidir.
Biat kültürüne kendinizi teslim ederseniz siyasilerin oyuncağı olursunuz.
bilgim gayet yeterli hocam, sorularınıza cevap verdiğimi düşünüyorum, siz istediğiniz cevabı alamadınız diye beni bilgisizlikle suçluyorsunuz, istediğiniz cevabı da biliyorum aslında, illaki Arabistan veya iranı örnek almak zorunda değiliz, onların doğruyu yaptığını söylemiyorum benim cümlelerim kendime has ve özel seçtiğim cümleler, bu arada ben kendimi herhangi bir gruba dahil etmezken siz hem beni gruplandırdınız hemde ait olduğumu düşündüğünüz kültürümü yazmakta hiç tereddüt etmediniz, adalet okuduğunuzu söylüyorsunuz kanımca sizden iyi bir savcı olur ama kesinlikle hakim falan olmayın, çok can yakarsınız.
şeriat bir yönetim şekli değildir, şeriat bir kurallar topluluğudur, sizin 2000 yıl önceye ait diye küçümsediğiniz kuralları bu gün insanların mumla arıyor olmasıda manidar dır. ayrıca kanunların yetersiz olduğunu kendiniz söylüyorsunuz yeterli olacak olanıda ben söylüyorum siz neyi savunuyorsunuz biz neyi tartışıyoruz ve neden tartışıyoruz.
aslında söylemek istediğim şeyi anlayamadınız belki, daha açık anlatayım, bu günkü uygulamadan sadece tck yı kaldırıp çöpe atıyoruz kuran ve hadisi getiriyoruz, eğer kuran ve hadiste yok ise insanların vicdanına danışıp ona göre kanun koyuyoruz, uygulayıcılar olan hakim ve savcılarada 4 yıl boyunca üniversitelerde bunların uygulama esaslarının eğitimini veriyoruz.
gördüğünüz gibi iran yada arabistandaki uygulamadan bahsetmiyorum, kadı padişah falan bekliyordunuz herhalde.

Aklıma Hindistan geliverdi nedense.Bizim memlekette başladı ama son bu olur inşallah.
Ama yasal çok sert tedbirler almak gerek.Hemde acil.

Keşke adam gibi caydrıcı bir adalet sistemimiz olsa da kimsenin yaptığı yanına kar kalmasa. Bugünün siyasileri ağır ceza vereceklerini söylüyorlar ama uygulamada 4-5 yıl sonra ne olacağı meçhul.

Geçmişten bir olay.
1998 yılında tecavüz edilerek öldürülen Serpil öğretmen'in katillerine önce 75 yıl sonra da 36 şar yıl müebbet hapis cezası verilmişti. Bu kişiler 7 yıl bile yatmadan çıktılar. Başka insanların canını yakmaya devam ettiler.

http://www.gazetevatan.com/serpil-ogret ... 90-gundem/
http://arsiv.sabah.com.tr/2005/12/24/gnd94.html
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/07/03/gun95.html

Modern ceza hukuku biz ortadoğu toplumlarına göre değil.
Kesin delillerle kanıtlanmış tecavüz ,sebepsiz yere insan öldürme ve hırsızlık gibi suçlarında şimdiki ceza yasamız Hammurabi Kanunları - İslam Ceza Hukukundan bile kat kat geride. Caydırıcılığı olmadığı gibi üzerine suçluları teşvik ediyor.

forumcu86' Alıntı:
edi_23' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
cumhurbaşkanın başkan yapmak için anayasa değil adam gibi özgürce yaşamak için adalet istiyoruz.

:++: :alkis:

Niyetler nasıl belli oluyor. Yarın hükümet idam dese, itiraz edecekler. İç güvenlik kanununda mhp ve hdp yan yana gelmişse artık yeni anayasa partilerin uzlaşması ile değil, halka götürülüp yapılmalı. bakın iç güvenlik yasasını halka sorsan büyük çoğunluk evet der, ama üçüzler ısrarla hayır diyor. Bunlar halkı bile temsil edemiyorlar.

Hem poliste yetki yok deyip dururlar, yetki verilmek istendiği zaman, işlerine gelmediği için karşı çıkarlar. Neymiş polis olağan üstü yetkilerle donatılıyormuş, sana ne yaran mı var gocunuyorsun. Polisin yetkisi artarsa asayiş daha iyi sağlanacak, yeni gezi olayları, kobani protesto olayları vs. olmayacak, haliyle bunlara ekmek çıkmayacak. Tecavüz edilmiş, bıçaklanmış ve maalesef yakılmış bir kızı dans ederek protesto eden milletvekillerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bunlar için vatandaşın ölüsü kıymetlidir, tabi siyasi bir menfaat sağlayabilirlerse, değilse onunda bir kıymeti yok. Bu kokuşmuşluk bitecek.

İç güvenlik yasası bdpli yada pkklılara yönelik çıkarılsa tamam diyeceğim ama bence alakası yok, bdp bence hükümetin kankasıdır asla kılına zarar vermez, o kanun diğer grupların gösterilerinde kullanılacak, ne gerek var bu kanuna cizredeki pkklılara müsamaha etmemen için bir kanuni engel mi var? Ayrıca polis eşleri vardır kızarlar ama Allah polise zeval vermesin ama ellerine düşürmesin, bence bir çoğu kişilik bozukluğuna sahip yolda yürüsek başımıza çıkarlar, polise fazla yetki verilmesi mantıklı değil.

12 yıldır tek başına hükümet var ama hukuk yerle bir, eğitim çökmüş, işçi sınıfı bitmiş çiftçi esnaf perişan
Avrupa birliği uyum yasaları adı altında hukuk bitmiştir. Ruhuna fatiha.

forumcu86' Alıntı:
edi_23' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
cumhurbaşkanın başkan yapmak için anayasa değil adam gibi özgürce yaşamak için adalet istiyoruz.

:++: :alkis:

Niyetler nasıl belli oluyor. Yarın hükümet idam dese, itiraz edecekler. İç güvenlik kanununda mhp ve hdp yan yana gelmişse artık yeni anayasa partilerin uzlaşması ile değil, halka götürülüp yapılmalı. bakın iç güvenlik yasasını halka sorsan büyük çoğunluk evet der, ama üçüzler ısrarla hayır diyor. Bunlar halkı bile temsil edemiyorlar.

Hem poliste yetki yok deyip dururlar, yetki verilmek istendiği zaman, işlerine gelmediği için karşı çıkarlar. Neymiş polis olağan üstü yetkilerle donatılıyormuş, sana ne yaran mı var gocunuyorsun. Polisin yetkisi artarsa asayiş daha iyi sağlanacak, yeni gezi olayları, kobani protesto olayları vs. olmayacak, haliyle bunlara ekmek çıkmayacak. Tecavüz edilmiş, bıçaklanmış ve maalesef yakılmış bir kızı dans ederek protesto eden milletvekillerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bunlar için vatandaşın ölüsü kıymetlidir, tabi siyasi bir menfaat sağlayabilirlerse, değilse onunda bir kıymeti yok. Bu kokuşmuşluk bitecek.
polis doğu ve güneydoğuda yetkisini kullanabiliyor mu? ayrıca Molotof suçtur peki bundan dolayı yargılayan var mı? geçmişte 4. yargı paketini çıkarıp bütün kck lıları dışarı kim çıkardı sizin amacınız terörle mücadele mi? iç güvenlik paketin de neler var acaba biliyormusun. ezberden konuşuyorsunuz. dabe anayasası dediğiniz anayasa ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var 400 e yakın madde değişti. amaç anayasa mı yoksa tayyip Erdoğan için başkanlık mı? anayasanın hangi maddesinden rahatsızssınız. onu bir yazda bilelim.

İç güvenlik yasası pkklılar ve onun türevleri için çıkarılmıyor,... "kekimi ye beni yeme"

Malesef bu olay yine hükümete ,islama ve muhafazakarlığa atfedilmeye çalışılmış.Alıştık artık.Bu olayı yapanlar idam edilmeli ama idama kim karşı çıkıyor bu ortaya çıksın.
Ben soruyorum her ilde bu bahaneyle yürüyüş yapıldı kime karşı .Özellikle bu forumda bazılarının yine klasik hükümet suçlu edebiyatı yapmışlar.Ne alaka soruyorum ne alaka.
Komik olan ne : cem gariboğlunu savunan bir avukat ,karısını dövüp bıçaklayan bir kişi hükümeti suçluyor bundan dolayı sen kim kadın hakları kim.
Ayrıca suriyede aynı şekilde öldürülen yakılan tecavüz edilen 10 binlerce kadının haklarını hangi kadın hakları örgütü savundu.tam tersi esadı savundular malesef.
Ne güzelde protesto ettiler oynarak bu olayı çağdaş kadınlar.dediğim gibi bir an önce idam cezası gelmeli ve bu şerefsizler halkın gözü önünde asılmalı...
bu arkadaşlar beyinlerinde muhafazakar kesimleri zaten insan olarak görmemektedir.
"laik olmayan insan değildir" yekta güngör özden

Ya bırak allah aşkına cizre'de elinden tutan mı var niye birşey yapmıyorlar peki? Biraz mantıklı olun... Her yapılanın peşinden gitmeyin. Madem çözüm süreci var nasıl kötü davranacaksın gösteri yapan hdp li göstericiye, o biraz sıkar...

Kara Kule 61' Alıntı:
Malesef bu olay yine hükümete ,islama ve muhafazakarlığa atfedilmeye çalışılmış.Alıştık artık.Bu olayı yapanlar idam edilmeli ama idama kim karşı çıkıyor bu ortaya çıksın.
Ben soruyorum her ilde bu bahaneyle yürüyüş yapıldı kime karşı .Özellikle bu forumda bazılarının yine klasik hükümet suçlu edebiyatı yapmışlar.Ne alaka soruyorum ne alaka.

Hani vardı ya meydanlarda sömürmekle bitiremediğiniz Hz.Ömer:Fırat'ın kenarında bir kuzuyu bir kurt kapsa kuzunun hesabını Allah, Ömer den sorar" demişti ya, sizde bu yolda gittiğinize yemin etmiştiniz ya.
İşte, kurt kuzuyu kaptı.Kimden soracağız şimdi biz hesabı?
Tecavüzcüden mi,onun babasından mı,öğretmeninden mi,bilinçaltına sapıkça fikirleri enjekte eden tv,gazete,medyadan mı,bunların patronlarından mı,patronları besleyen siyasilerden mi,siyaselere arka çıkan devletten mi?
Kimden hesap soracağız?
Şimdi kimse suçu üstüne almaz da!
3 gün konuşulur sonra unutulur değil mi?
Hani nerde mesuliyet şuuruna sahip bir Ömer,nerde hani

Okuldan evine giderken katledilen #OzgecanAslan ın acısı soğumadan, şimdide Adapazarında kızları korurken canından olan Receplere mi yanalım?

ADAPAZARI'nda kızlarla tartışan bir kişiye müdahale etmek isteyen 20 yaşındaki Recep Cerrahoğlu'nu sırtından bıçaklanarak öldürüldü. Olay, gece saat 22.00 sıralarında Adapazarı Güneşler Mahallesinde meydana geldi

Al şimdi buradan yak. Burada can veren kardeşimizin katili taş çatlasın kaç yıl alacak? Yahu dünyanın çivisi çıktı. Bakan bile bugün benim başıma gelseydi vururdum diyor. Şimdi diyeceklerimi siyasi algılanmasın diye devamını getirmiyorum? Sadece şunu diyorum ahir zamandayız vesselam...

Seredar' Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/Yasam/Ha...aberDetayArsiv&KategoriID=5&ArticleID=1160146

http://www.haber7.com/guncel/haber/1208463-otobusu-yakilan-iett-soforu-gozyasi-doktu

Haydi koşun molotof suç olmasın diye karşı çıkın.

http://www.yenimesaj.com.tr/?haber,13006434/cocuk-cinayetlerinin-azmettiricisi-bonzai

http://www.iha.com.tr/video-bonzai-cinayeti-kamerada-45376/

Haydi koşun bonzai zararlı değil diye kanuna karşı çıkın.

Haydi koşun sarınıp sarmalanıp kimliğini gizleyip polise saldıran dükkanları yağmalayan pkk lılara , anarşistlere sahip çıkın.

Bahaneniz hazır.Gösteri ve yürüyüş hakkımız elimizden alınıyor dersiniz.
Bonzai serbest olsun,molotof serbest olsun,kimliğini gizleyip askere,polise kurşun sıkmak serbest olsun diyemezsiniz ya. :sleep:

bonzai ve molotofu neden torbaya atıyorlar. ayrı ayrı çıkarsınlar kimse bunlara karşı değil. karşı olunan bunların yanında bahsi geçmeyen diğer maddeler.

daha önce chp de bonzai için yasa tasarısı hazırlamış akp karşı çıkmıştı. geçenlerde paralel in araştırılmasına da akp karşı çıktı.

her yasa tek tek oylanmalıdır. torba torba yasa mı olur?

bir de milleti bu şekilde kandırmaya çalışırlar.

Tecavüz için savaş suçları mahkemesine başvurulmuştu savaşta da suç olsun diye ama malesef iki yüzlü batı bunu istememişti.Madem insanlık suçu savaştada suç olması gerekir.

An­nen de ol­sa, diz ka­pa­ğı üs­tü (hat­ta diz al­tı) tah­rik eder.
Al­tı ya­şın­da­ki kız ço­cuk­lar­la ev­le­ni­le­bi­lir!
Ka­dın spi­ker ol­ma­ma­lı!
Ha­mi­le ka­dın­lar so­ka­ğa çık­ma­sın!
18 ya­şın­da­ki­nin zi­na­sı­na kar­şı çı­ka­mı­yor­sa­nız, ye­di ay­lık be­be­ğe te­ca­vü­ze kar­şı çık­mak tim­sa­hın göz­yaş­la­rı­dır.
Ni­şan­lı­la­rın el ele do­laş­ma­sı gü­nah­tır.

Ye­ter ya­hu; bu söz­ler­den bir Müs­lü­man ola­rak uta­nı­yo­rum!
Ya siz Meh­met Gör­mez, ne­den o ma­kam­da­sı­nız?

Bu an­la­yı­şı “di­n’­’ ola­rak top­lu­ma da­yat­tı­ğı­nız sü­re­ce, şid­det ve sa­pık­lık kat­la­na­rak sü­re­cek ve Öz­ge­ca­n’­la­rın ar­dı arka­sı ke­sil­me­ye­cek­tir.
Ar­tık lüt­fen gö­rün ve sus­tu­run!

kadın-erkek horon günahtır diyen doç.dr. müftü ve kadının toplum içinde kahkaha atması ile ilgili zırvalar peydah eden müktedirlerimiz... millet ve memleketimizin içler acısı hâli pürmelâli!..
http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/a ... li-744221/

Geri