Tek usb girişinden format atma

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, akıllı tahtanın (faz2) tek usb girişi çalışıyor.İmaj atmak için açılışta klavye kullanmam gerekiyor.Sadece flash fiski kullanarak , klavye kullanmadan imaj atabilirmiyim.Açılış önceliklerini değiştirdim biostan ancak sonuç alamadım.

denedim hocam ama olmadı, çoklayıcı da mı bir sorun vardı acaba.Yada usb 3.0 çoklayıcı mı gerekiyor?

denedim hocam ama olmadı, çoklayıcı da mı bir sorun vardı acaba.Yada usb 3.0 çoklayıcı mı gerekiyor?

Usb çoklayıcı işinizi gçrecektir hocam, 3.0 olması hız açısından etkiler daha iyi olur ama illaki 3.0 olacak diye bir şart yok, çalışan herhangi bir usb çoklayıcı ile format işlemini yapabilirsiniz.

Hocam çoklayıcı ile rahat atarsınız ama çoklayıcınızın kaliteli olması lazım.

ben siirt imaj atmıştım, usb ye alın klavye ile ilk bootu
sonra usb takılı başlayınca otomatik atıyor usb, ona göre ayarlamış arkadaslar

Bios’tan boot seçeneğini USB KEY yapın hocam. Sonrasında tahtayı tekrar başlatmadan flaşınız takılı olsun. O zaman flaştan boot etmeye başlıyor.

Ama şuna da dikkat edin, klavye bağlayamadığınızdan seçim yapamıyorsunuz. O yüzden multiboot bir sistem değil de, bir flasha tek bir imajı/sistemi atın ve flaşı oluştururken winsetupfromusb ile oluşturmayın.(Normalde winsetupfromusb candır o ayrı. Ama tek sistem olsa da seçilimli bir ekran oluşturuyor, e klavye de bağlayamıyorsun, otomatik başlatmamıştı bende.)

Ama Rufus ile yazdırdım ve otomatik boot başladı. Ben o şekilde tek usbsi çalışan faz 1 tahtaya yeni sistemi atmıştım.

Arkadaşlar merhaba, akıllı tahtanın (faz2) tek usb girişi çalışıyor.İmaj atmak için açılışta klavye kullanmam gerekiyor.Sadece flash fiski kullanarak , klavye kullanmadan imaj atabilirmiyim.Açılış önceliklerini değiştirdim biostan ancak sonuç alamadım.
Akıllı tahtanın harddiski sökün usb'leri çalışan bir akıllı tahtaya takın formatı orada atın.

Geri