TEKNIK EGITIM MEZUNU ARKADASLAR BAKINIZ ESKI OKULLARINIZA

Kodla Büyü

muratmertgenc

Site Gezgini
SİZİNDE BİLDİĞİ GİBİ KLAVUZA GORE ARTIK MUHENDISLIK FAKULTESI OLAN TEFLERIN BAZILARI EVRAK ISLEMLERINI ZAMANINDA YOKE VEREMEDIKLERI ICIN SISTEME GIREMEDILER BU SENE . BEN KENDI OKULUMA BAKTIGIMDA OLMADIGINI GORDUM SIZDE TABLO 4 DEN BAKABILIRSNIZ MEZUN OLDUGUNUZ OKULUN SON DURUMUNA.

ftp://dokuman.osym.gov.tr/2010/2010_OSYS_TERCIH_KILAVUZU/2010_OSYS_Tablo4.pdf
http://www.osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF8DF7C92FCA5B4D052B1498BB4C85A33A

marmara tef evrakları yetiştirememiş bu sene için bilgisayar ve elektronik mühendisi olamıyacak malesef sanırım

Uploaded with ImageShack.us

Öncelikle bu müthiş bir değişim diyebilirim. Olay 2 yönden meslek liselerine yaramaktadır.
1. MTOK:Bu kontenjana sadece meslek lisesi mezunları yerleşebiliyor. Gödüğüm kadarıyla tüm kontenjanın %60şı mtok kontenjanı.
2. ATL ve TL mezunları; sadece teknoloji fakültelerinin MTOK olmayan kontenjanını tercih ettiğinde yerleşmede diğer lise mezunları gibi değerlediriliyor. AOBPleri 0,15 ile çarpılacak. ML ve AML mezunları bu kontenjanı tercih ederse AOBPleri 0,12 ile çarpılacak.
Teknoloji fakültelerindeki bölümlerin adı Mühendislik. Bazı üniversitelerde Teknoloji fakültesi göremedim. Muğla ve kocaeli gibi. Bazılarında eksik bölümler var. Marmara gibi. Bazılarıda sadece birinci öğretim açmış. Sakarya gibi. Sanırım zamanla herşey yoluna girecek. Valla bir mühendislik okuyasım geldi. Herhalde derslerin çoğundan muaf oluruz TEF mezunu olarak :D

[Quote = " egunay " Öncelikle met müthiş BİR değişim diyebilirim ]. Olay 2 yönden Meslek liselerine yaramaktadır .
1 . MTOK : Ayşe kontenjana sadece Meslek Lisesi mezunları yerleşebiliyor . Gödüğüm kadarıyla çift sayfalar kontenjanın % 60şı mtok kontenjanı .
2 . ATL ve TL mezunları ; sadece Teknoloji fakültelerinin MTOK olmayan kontenjanını yerleşmede DİĞER lise mezunları hazırsındır değerlediriliyor ettiğinde tercih . AOBPleri 0,15 ile çarpılacak . ML ve AML mezunları met kontenjanı tercih ederse AOBPleri 0,12 ile çarpılacak .
Teknoloji fakültelerindeki bölümlerin adi Mühendislik . Bazı üniversitelerde Teknoloji Fakültesi göremedim . Muğla ve Kocaeli hazırsındır . Bazılarında eksik Bölümler var . Marmara hazırsındır . Bazılarıda sadece Birinci Öğretim açmış . Sakarya hazırsındır . Sanırım zamanla Herşey yoluna girecek . Valla BİR mühendislik okuyasım geldi . Herhalde derslerin çoğundan muaf oluruz TEF mezunu olarak : D [/ quote]

BEN BIZIM OKULA SOYLIYIM.SU AN CALISTIGIM YERE KARSI ODEMELI MUHENDIS DIPLOMAMIDA BI ZAHMET GONDERSINLER.
MARMARA TEF NAMIDEĞER MÜTEF MUHENDISLIGE CEVRILIYOR, BENDE O BINADA OKUMUŞUM ZAMANINDA, AYNI O HOCALARLA BENDE HAKKIMI İSTİYORUM YANİ. BENDEN SONRA GELEN MÜHENDİS OLSUN. YA EN FAZLA VERIRIZ 2-3 DERSI MUHENDIS OLURUZ. O DA MUHENDISLIGE GİRİŞ 1-2-3 :+1: (BİZDE EĞİTİME GİRİŞ) :+1: ASAGIDA BAKINIZ TEKNIK OGRETMEN MUHENDISIN PEGADOLJI ALANINDA EGITIMLISI OLUYOR
2llisdg.jpg

Geri