Teknik öğretmen tazminatı ortaokula geçtiğimizde verilmeye

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Aşağıdaki bordroda Ek Tazminat : 118.39 teknik öğretmenlere verilen ve ortaokulda çalıştığımız zaman verilmemesi gereken para değil mi? Üç aydır ortaokulda görev yapıyorum ve hep almışım bugün bordroya bakınca fark ettim.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    104.2 KB · Görüntüleme: 2,228
Hocam siz soyleyin duzeltsinler yoksa toplu faizle geri alirlar. Dediginiz gibi ortaokulda o tazminati alamazsiniz

halk eğitim tef öğretmenleri de bu tazminatı almakta mıdır.
tef mezunu olup btr olarak görevlendirilenler de bu tazminattan yararlanabilmekte midirler.

bilgi verebilecek olan var mı?

hasanemre' Alıntı:
Hocam siz soyleyin duzeltsinler yoksa toplu faizle geri alirlar. Dediginiz gibi ortaokulda o tazminati alamazsiniz
kesinlikle, hocam dogru demiş söyleyin düzeltsinler. yok alırsın derlerse mal müdürlüğü ile konuş, onlarda sözlü olarak alırsın hocam bişey olmaz derlerse yazılı olarak iste. başıma geldi biliyom :)

sadece meslek lisesinde çalışınca mı bu tazminat alınıyor diğer liseler için durum nasıldır aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

bunu fark edene kadar alırsın, senin bir kabahatin olmaz, sonra 7. veya da 1. aylarda listeleri zamdan dolayı inceleyen memur, görünce geriye dönük olarak sizden 95-100 TL arası parayı her ay için geri almak üzere kesinti yapar. bunu tek seferde maliye veya da mal müdürlüklerine yatırırsanız kesinti de olmaz.
başıma asker öğretmenlikte geçiş ve sonra da asker öğretmen sonrası karşılaşmıştım.

aydınDr' Alıntı:
halk eğitim tef öğretmenleri de bu tazminatı almakta mıdır.
tef mezunu olup btr olarak görevlendirilenler de bu tazminattan yararlanabilmekte midirler.

bilgi verebilecek olan var mı?

Halk Eğitim bu tazminatı alabilir.

eşime faizi ile 2090 TL geri ödeme yaptırdılar bu sorun yüzünden uzun süre fark etmemişiz aman dikkat edin geri alıyorlar

bilisimkml' Alıntı:
Aşağıdaki bordroda Ek Tazminat : 118.39 teknik öğretmenlere verilen ve ortaokulda çalıştığımız zaman verilmemesi gereken para değil mi? Üç aydır ortaokulda görev yapıyorum ve hep almışım bugün bordroya bakınca fark ettim.

Şurada dursun...

arkadaşlar bu tarz yanlış ödemelerde eğer sizden kaynaklı bir işlem yoksa ve hatalı ödemenin üzerinden 60 gün geçti ise o parayı sizden geri alamıyorlar. danıştayın bu yönde kararı var. bizim başımıza geldi. toplamda 1000 tl(parça parça) fazla ödeme yapıldı. üzerinden 1.5 sene geçti. ama ben farkında değildim. gerçi bana göre hatalı ödeme değildi ya neyse.benden bu parayı geri aldılar. bende dava açtım. dava sonucuna göre hatalı ödeme benim yaptığım işleme göre değil, maaşımı yapan kişiden kaynaklandığı için ve üzerinden 60 gün geçtiği için parayı geri aldım. berk0102 hocam sizde geri alabiliridiniz.

emrah1023' Alıntı:
arkadaşlar bu tarz yanlış ödemelerde eğer sizden kaynaklı bir işlem yoksa ve hatalı ödemenin üzerinden 60 gün geçti ise o parayı sizden geri alamıyorlar. danıştayın bu yönde kararı var. bizim başımıza geldi. toplamda 1000 tl(parça parça) fazla ödeme yapıldı. üzerinden 1.5 sene geçti. ama ben farkında değildim. gerçi bana göre hatalı ödeme değildi ya neyse.benden bu parayı geri aldılar. bende dava açtım. dava sonucuna göre hatalı ödeme benim yaptığım işleme göre değil, maaşımı yapan kişiden kaynaklandığı için ve üzerinden 60 gün geçtiği için parayı geri aldım. berk0102 hocam sizde geri alabiliridiniz.

hocam açtığınız davanın tarih ve karar numarasını verirseniz, emsal için kullanılabilir.

Bu tazminat Meslek Liselerinde Bilişim Bölümü/Alanı olan Meslek Öğretmenlerine(TEF Mezunu) veriliyor. TEF mezunu bir arkadaş bilişim bölümünün olmadığı meslek lisesinde çalışsa bile bu tazminatı alamaz. Alsa bile geri ödemesi gerekir.
Ortaokul, Lise gibi okul türünde çalışan arkadaşlar TEF mezunu olsa bile bu tazminatı maalesef alamazlar..
Bu durumları arkadaşlarımda gördük ve uygulamalara şahit olduk.. Geri ödeme yapan da oldu, eksik aldığı için toplu olarak devletten para olan arkadaşım da oldu..

dengem' Alıntı:
TEF mezunu bir arkadaş bilişim bölümünün olmadığı meslek lisesinde çalışsa bile bu tazminatı alamaz.
bölüm olması şart koşul olarak değil kardeşim. çıraklık öğretimlerde tüm çırak öğretmenleri de 95 TL ye karşılık gelen tazminatı alırlar.

hocam bende kontrol ettim bende yok öyle bir tazminat, bende ortaokulda çalışıyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    267.4 KB · Görüntüleme: 970
ben geri ödedim faiziyle... sizin hatanız değil ancak gözden kaçan bir durum maalesef. hocam erken farketmiş ben 6 ay sonra ayıldım. ilçe mem le irtibatlaşıp hallettik.

bende 2000 tl geri ödeme yaptım. ama davayla o paranın geri alındığını ilk defa duydum. hatayı yapan memur oluyor . o zamanda memurdan mı alıyorlar bu parayı açıklayacak olan var mı?

doriss' Alıntı:
bende 2000 tl geri ödeme yaptım. ama davayla o paranın geri alındığını ilk defa duydum. hatayı yapan memur oluyor . o zamanda memurdan mı alıyorlar bu parayı açıklayacak olan var mı?
hocam bence siz dava açın kim sorumluysa onada işlem uygulansın, sonuçta sizin girişinizi bilgilerinizi onaylayan il?ilçe milli eğitim.

keplir' Alıntı:
emrah1023' Alıntı:

hocam açtığınız davanın tarih ve karar numarasını verirseniz, emsal için kullanılabilir.

Bilişimci arkadaşlar bu konunun özeti aslında şu şekilde meslek lisesinde bilgisayar öğretmeni 20 saat maaş karşılığı derse girer. Diğer bütün okullarda 15 saat maaş karşılığı derse girer( ortaokul, lise) bu aradaki 5 saat fazla haftada ayda 20 saat fazla yapar bu para o para

Bilişimci arkadaşlar bu konunun özeti aslında şu şekilde meslek lisesinde bilgisayar öğretmeni 20 saat maaş karşılığı derse girer. Diğer bütün okullarda 15 saat maaş karşılığı derse girer( ortaokul, lise) bu aradaki 5 saat fazla haftada ayda 20 saat fazla yapar bu para o para

O zaman 100 küsur tl değil 200 küsur tl almamız lazım.

Orta okula geçince babada 4 ay yaptırdılar sonra 400 lirayı geri istediler.gecen sene.10 lirada faiz koymuşlar.bir yıllık ogretmendim nereden bileyim.maasi yapan memur bilmiyor fatura bize kesiliyor.bilseydim bende dava acardim ama çok vakit geçti üstünden

Geri