Teknofest 2024 Antalya mı Adana mı?

Kodla Büyü

cmlsn.ist

Site Gezgini
Teknofest 2024 için iki farklı tarih ve şehir açıklandı. 5-8 Eylül Antalya'da "Teknofest yarışmaları", 2-6 Ekim Adana "Teknoloji festivali" ismi ile duyurular yapıldı. Sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgisi olan var mı?

Antalya hiç duymadım.

Teknofest.org da yazan açıklama.

TEKNOFEST Akdeniz'in Tarihleri Açıklandı​

TEKNOFEST 2024’e adım adım yaklaşırken, Milli Teknoloji Hamlesi meşalesini Türkiye’nin her noktasına ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Merakla beklenen o an geldi çattı. TEKNOFEST 2024, 2- 6 Ekim tarihlerinde Adana’da Şakirpaşa Havalimanında gerçekleşecek.

Sosyal medya hesapları da aynı şekilde. Siz nereden duydunuz.

Antalya valiliği dün resmi Twitter hesabından bu paylaşımı yaptı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240711_165412_X.jpg
    Screenshot_20240711_165412_X.jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 82
Zaten yurtdışı konsolosluklar uzunca bir süredir 5-8 Eylül Antalya duyurusu yapıyordu. Dün resmi olarak da Antalya Valiliği açıklama yaptı. Acaba yarışmaları Antalya'da yapıp kazanan takımlar ile Adana da festival mi yapacaklar.

Şimdiye kadar hiç Antalya muhabbeti geçmedi. Fuar ve kongre merkezine sığmaz ki yarışmalar zaten. O başka birşeydir. Hava alanı bile dar geliyor.

Mesela bu paylaşım 27 Haziran da yapılmıştı. Birinde yarışma, diğerinde festival ifadesi kullanılıyor. Zaten teknofest yarışma takvimlerinde yarışma finali tarihi olarak Ağustos-Eylül 2024 ifadesi var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240711_170506_X.jpg
    Screenshot_20240711_170506_X.jpg
    135.6 KB · Görüntüleme: 22
Olsun bakalım. Hepsi olur. Yeterki gidelim finale.

Ama hiç Antalya lafı geçmedi şimdiye kadar. Açıklama olacaktır illaki.

Teknofest 2024 için iki farklı tarih ve şehir açıklandı. 5-8 Eylül Antalya'da "Teknofest yarışmaları", 2-6 Ekim Adana "Teknoloji festivali" ismi ile duyurular yapıldı. Sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgisi olan var mı?

Birkaç yarışma orada olacakmış.

Her sene olduğu gibi. Mesela elektrikli araba Bursacivarında, ihalar Kütahya'da, roket Aksaray'da olurdu.

Antalya'da da birkaç yarışma olacakmış. Ama asıl yarışma yine Adana'da.

Bu işleri karıştırır biraz. Herkes Adana olarak ayarladı kendisini. Eylülde Antalya'da ise bizim kategoriler, o zamana çoğu proje yetişmez çünkü öğrenciler, danışmanlar tatilde olacak. Adana tarihine göre çoğu kişi okul zamanı hallederiz prototipleri diye planlamıştı eminim.

Neyse hayırlısı.

Son düzenleme:
Bende aynı fikirdeyim ben Urfa'da 2 kategoride sonuç bekliyorum, eğer açıklanır da davet edilirsek 2 proje ile prototip hazırlama süreci nasıl olacak bunu düşünülmemiş. Sonuç olarak herkes tatilde öğrencilerde öğretmenlerde..

Bende aynı fikirdeyim ben Urfa'da 2 kategoride sonuç bekliyorum, eğer açıklanır da davet edilirsek 2 proje ile prototip hazırlama süreci nasıl olacak bunu düşünülmemiş. Sonuç olarak herkes tatilde öğrencilerde öğretmenlerde..
Sonuçları zaten geciktirdiler. 22 demişlerdi, sonra 30 dediler. Bugün de halen bir şey yok. Biz cocuklarla bir takvim oluşturmuştuk 22sine göre. Ertelenince bütün plan bozuldu. Hem bu yıl degerlendirme de online yapıldı. Yani sunum sonunda puanlar belli zaten. Bu geciktirmedeki amacı anlamadım.

Sonuçları zaten geciktirdiler. 22 demişlerdi, sonra 30 dediler. Bugün de halen bir şey yok. Biz cocuklarla bir takvim oluşturmuştuk 22sine göre. Ertelenince bütün plan bozuldu. Hem bu yıl degerlendirme de online yapıldı. Yani sunum sonunda puanlar belli zaten. Bu geciktirmedeki amacı anlamadım.

Biz de sabahtan beri sonuç bekliyoruz. Bir iki defa aksilik olur onu anlarım da sürekli mi aksilik oluyor? Bundan önce de ertelemişlerdi.

Teknofest takvim sürecinde oldukça başarısız. Özellikle sonuçların zamanında açıklanamaması ayrı bir rezalet. Yıllardır Teknofeste proje yaparım. Her sene aynı. İnsanı proje yaptığına pişman ediyorlar. Okul kapanmış öğrencilerin her biri bir köşeye dağılmış, biz online sunum yapmaya çalışıyoruz. Hadi diyelim finale kaldık, prototipi nasıl yapıcaz. İnsanlık Yararına Teknoloji yarışması sonuçları 26 Temmuzda açıklanacaktı. 30 Temmuza ertelediler. Şu saat oldu hala ses yok. Öğrenciler sabahtan beri whatsapp dan hocam belli oldu mu, hocam açıklandı mı diye sorup duruyor. Vallahi şu gençlere, verilen emeklere yazık. Rezalet.

Biz 79,25 puan ile elendik, bir öncekinde de itiraz ile bir üste geçmiştik yine durum değişmedi. Ben bir türlü anlamadım çevrim içi sunumda verilen tepkilere göre beklediğimiz bir sonuç değildi. Yine itiraz ederim büyük ihtimalle sonuç ne olur bilemem. Bir de bu yaz sürecinin çok uzun olması beni soğuttu. Prototip hazırlayacak zamanımızda çok var gibi durmuyordu. Şimdi tarım teknolojileri vardı onun sonucunu bekliyorum bakalım onda ne olacak sonuç.

Puan yok, sadece başarısız yazmışlar. Kesinlikle hakkaniyetli değil. Dolu dolu bir proje ve sunum yaptık.

Kendi yaptıkları sunum düzeninin dışına çıkmamamıza rağmen puan kırmışlar, şaka gibi. O kadar emek boşa gitti. 45 puanla bırakmışlar. Yaptıkları iş, iş değil.

Geri