Telafi Eğitim Başlıyor

Kodla Büyü

DaMieN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
upload_2021-5-26_17-6-43.png

benim ogrenciler bugun 9 kisiydi soruyorum nerede diger arkadaslar hocam notlar ilk donemle ayni olacakya ondan girmiyorlardir diyorlar yani 100 verilmisti ilk donem ogrencilerde simdi girmek istemiyor. normalini yaptik telafisi kaldi bir iyilik yapilacaksa yüzyüze egitim oyle yada boyle eylulde baslamali eski günlerdeki gibi

Aynen...
Hem de Haziran ayı yüzyüze okul açılacaksa bile uygun bir zaman değil; sıcakta herkes kendini saldı. Hele ki not derdi kalmamışken...
Eğer yüzyüze değil de yine uzaktan olacaksa telafi; biz şimdiye kadar boşuna mı canlı ders yaptık?.. "Telafi" olmayan bir şeyin sonradan olmasını sağlamaktır. Yani önceki yaptığımız canlı dersler boş muydu?... Yine canlı dersle olacak mı bu telafi?....

Ya da telafi EBA TV den mi yapılacak?
Artık her türlü alternatifi düşünür olduk. Bitsin artık bu karmaşa.. Eski belli başı-sonu olan eğitim yılımızın olduğu günler gelsin artık inşallah...

benim ogrenciler bugun 9 kisiydi soruyorum nerede diger arkadaslar hocam notlar ilk donemle ayni olacakya ondan girmiyorlardir diyorlar yani 100 verilmisti ilk donem ogrencilerde simdi girmek istemiyor. normalini yaptik telafisi kaldi bir iyilik yapilacaksa yüzyüze egitim oyle yada boyle eylulde baslamali eski günlerdeki gibi
ben konuları bitirdim okeye dönüyorum ne telafisi öğrencilerde sıkıldı bende. hatta diğer öğretmenlerde.
telafiden ziyade öğrenciler evde uzaktan eğitim ders saatlerini bekleyip ders takibi yapa yapa iyice obez oldular geçen seneki öğrencilerim hepsi arada görüyorum kilolu olmuşlar bırakında çocuklar çıksın oynasın gezsin köyüne tarlasına denizine gitsin spor yapsın stres atsın enerjisini boşaltsın güneş alsın biraz d vitamini depolasın sürekli bina bina bina ders ders ders nereye kadar.
uzaktan eğitimin verimli olmadığını düşünüyorsalar yanılıyorlar bilakis çok aşırı yoğun geçti bütün dersler çünkü teneffüs ve sosyal etkileşim olmadığı için öğrenciler ne anlatıldıysa ezberlediler.

Hayırlısı be yaa. Belki öğrencilere bu yılki notları seneye de kullanabilecek. 1 puan fazla versek seneye de olsa diye geldi aklıma.

Ne alaka telafi eğitimi?
sene içinde derslerimizi zaten işlemişiz. Eksiklik yok.
İsimleri karıştırmış bunlar.

Derslerimizi yaptık, sınavlardan bütün öğrenciler yüksek notlar aldı, hatta o kadar yüksek notlar aldılar ki ikinci dönem sınavlarına bile girmelerine gerek kalmadı!!! Bu durumda neyin telafisini yapıyoruz ki?

Sn bakanımız (canımcım bakancım benim) gidici olduğunu anladı, kendisinin gitme nedenlerini hazırlıyor. Eğitim ve öğretim ama öyle ama böyle yapılıyor. 500binden fazla tablet dağıtılmış, eba noktalarına gelen neredeyse yok gibi, öğrencilere bol notlar verilmiş, ölçme ve değerlendirme dersine giren üniversite hocaları artık bu derse girmek istemiyor bizim derste söylediklerimiz uygulanmıyorsa biz bu dersi niye veriyoruz diye(bu benim uydurmam, bildiğim yok ama, eminim en az benim gibi düşünüyorlardır) neyin telafisi yapılacak?

Neyi yanlış yapabiliriz diye biraz düşünün, ahanda telafi eğitimi aklınıza gelir.

2 Temmuz olması lazım
evet 2 Temmuz, ama ortaokullara bununla ilgili bir yazı gelmedi sanırım. Bir de bizim bt rehberliği görevi 18 Haziran'da bitecek, ek süre vermezlerse yani görevlendirme süresini uzatmazlarsa, diğer öğretmenler gibi haftada bir gün okula gideceğiz.

Telafi benim bildiğim herhangi bir tatil ya da eğitimin aksamasına neden olan bir durum sonucunda müfredat yetiştirilememişse yapılır. Arkadaşların da belirttiği gibi böyle bir durum yaşanmamışken neyi telafi etmeyi planlıyor sayın bakan anlayamadım. Derslere katılım sağlamayan öğrencilerin eksiklerini telafi etmeyi kastetmişse eğer uzaktan olacaksa telafi yine imkansız. Ölçme ve değerlendirme açıklamasından sonra özellikle ortaokullarda öğrenci ve veliler 2. dönem sınava girmemeyi tercih etmişken 2020-2021 eğitim öğretim yılının daha önce açıklanmış olan takvime uygun olarak 18 Haziranda bitirilmesi gerekir. 2 Temmuza uzatmak başta öğrenci ve velilere olmak üzere eğitimin tüm paydaşlarına zulümdür diye düşünüyorum.

Maalesef ülke olarak pandemi sürecinin hiçbir adımını adam akıllı yapamadık.
Meb desen hiçbir kararı düzgün alamadı halen de alamıyor.
Verdiği günlük kararlar ile koskoca sistemi yönetmek imkansız.
Not yok, giriş zorunlu değil, herşey veli ve öğrencinin insiyatifinde
Sevgili bakan bu süreçte öğretmenleri ne olarak görüyor çok merak ediyorum.
Öğretmenlerle ilgili söyledikleri ile eylemleri maalesef uyuşmuyor.
Kararlarının hepsi yanlış yönde.
Okul bitmiş öğretmenler haftalık ders saatlerini zaten uyguluyorlar
Tüm öğretmenler aşılama olmadan neyin telefisini yaptıracak çok merak ediyorum.
Tüm öğretmenler zaten sıkılmış ve bunalmış durumda

Ziya Selçuk:

Canım çocuklarım;

Eğitimde telafi programımız; ekrandan uzaklaşacağımız, sosyal duygusal alanda iyileşeceğimiz ve fiziksel olarak aktif olacağımız, katılımınızın ihtiyacınıza ve isteğinize bağlı olacağı ve eğlenerek öğreneceğiniz bir program.
Sevgiyle...

Canım Bakanım;

3 Temmuz eşim için önemli bir yıl dönümü, ona bir güzellik yapmazsam ayıp olacak. Güzelliği de il dışında yapmak istiyorum, arz eder, eğitim ve öğretimle ilgili neyin telafisini ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ne zaman biteceğini merak eder, ellerinizden hasretle öperim (diyecektim ama sosyal mesafe kuralı halen geçerli, o yüzden öpmüyorum).

EBAyla kalın...

Geri