Telafi eğitimi ve normal dersler

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum 31 Ağustosta okullar açılacak ve telafi eğitimleri olacak ilk 3 hafta. Normal şartlarda ise 7 Eylülde açılacaktı. Peki normal dersler bu durumda 21 Eylül itibari ile mi başlayacak yoksa 7 Eylülde başlayacak ve telafilerle beraber mi gidecek? Net bir bilgisi olan var mı acaba?

Demek istediğim; yıllık planları hazırlarken normal derslerin başlama tarihi 7 eylül mü olacak 21 eylül mü olacak acaba?

Bu iş ancak temmuz sonunda belli olur bence. Ancak başlangıç tarihinin öteleneceğini sanmıyorum. Çünkü gelecek yıl okullar 18 haziran'da kapanacak görünüyor ki ülkemizin iklim şartlarında bu tarihi ötelemek istemeyeceklerdir.
Benim tahminim, bazı temel dersler için telafi koyacakları, onları da 1 hafta + hafta sonları şeklinde planlayacakları. Tabi şöyle bir sürpriz de yapabilirler, 1 haftalık ara tatili kaldırıp, okulun başlangıcını öteleyebilirler. Velhasıl kelam, doğru düzgün bir açıklama yapılmasını bekleyeceğiz.
Bu arada yıllık plan hazırlanırken, tarih aralığı belirtmek yerine sadece hafta numaraları kullanmak, sonradan olabilecek düzenlemeleri kolaylaştıracaktır.

Bu iş ancak temmuz sonunda belli olur bence. Ancak başlangıç tarihinin öteleneceğini sanmıyorum. Çünkü gelecek yıl okullar 18 haziran'da kapanacak görünüyor ki ülkemizin iklim şartlarında bu tarihi ötelemek istemeyeceklerdir.
Benim tahminim, bazı temel dersler için telafi koyacakları, onları da 1 hafta + hafta sonları şeklinde planlayacakları. Tabi şöyle bir sürpriz de yapabilirler, 1 haftalık ara tatili kaldırıp, okulun başlangıcını öteleyebilirler. Velhasıl kelam, doğru düzgün bir açıklama yapılmasını bekleyeceğiz.
Bu arada yıllık plan hazırlanırken, tarih aralığı belirtmek yerine sadece hafta numaraları kullanmak, sonradan olabilecek düzenlemeleri kolaylaştıracaktır.
Düşüncemde o yönde tarihleri boş bırakmak. Acaba nete yakın duyumu olan var mı diye açayım dedim konuyu. İnşallah hayırlısı ile biter şu karantina ve illette açılırız.

Telafi bitmeden normal açılmaz. Önce bi telafi eğitimi becerilebilsin okullar açılırsa sonra normal eğitime bakılır.

Geri