Telefon internetini kablolu RJ45 ile bilgisayara aktarmanın bir yolu var mı?

Kodla Büyü

s.alkaya

Aktif Üye
Merhabalar değerli arkadaşlar. Arduino ile internetten kontrol edilen bir akilli ev sistemi tasarladım. Ancak kablolu bir şekilde bağlantı sağlıyorum. Bu projeyi modemin olmadığı bir yerde test etmem gerekiyor telefonum internetini kablolu internete çevirmenin bir aparatı veya yöntemi var mı arkadaşlar.

Adsl modeme usb girişinden 3g usb modem bağlayıp interneti adsl modemden hem kablolu hem de kablosuz olarak dağıtabilirsiniz.

Esp8266 modülü ile wifi özelliği de ekleseniz olabilir mi? Yada sim800l ile mobil hat bağlayabilirsiniz farklı çözümler olarak aklıma geldi.

Esp8266 modülü ile wifi özelliği de ekleseniz olabilir mi? Yada sim800l ile mobil hat bağlayabilirsiniz farklı çözümler olarak aklıma geldi.
Hocam 4 projem var aslında ikisini de diğer projelerde kullanıyorum modem üzerinden bağlantı gerekli şimdilik. Olmazsa alternatifler deneyeceğim. Hali hazırda çalışan bir sistem olmasa en baştan onları düşünerek yapabilirdik tabiki. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Hocam 4 projem var aslında ikisini de diğer projelerde kullanıyorum modem üzerinden bağlantı gerekli şimdilik. Olmazsa alternatifler deneyeceğim. Hali hazırda çalışan bir sistem olmasa en baştan onları düşünerek yapabilirdik tabiki. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.
kolay gelsin. inşallah benimde niyetimdekiler olursa Allah'ın izni ile yoğun bir sürece gireceğim. Beklemedeyim şu anda.

Ekli dosyalar

• 8fd14158ad6a21238d4717a81279d89b.png
    8fd14158ad6a21238d4717a81279d89b.png
    132.3 KB · Görüntüleme: 42
Bu yöntemi denediniz mi hocam usb girişinden internet girişi sağlanabiliyor mu modemlere
Evet denedim. Ama her modemde bu özellik olmayabilir. Birçok modemde var.
Ayrıca elinizde bir access point varsa bunu client modunda ayarlayarak telefondan gelen kablosuz interneti kabloluya çevirebilirsiniz.
Yine ethernet (RJ45) çıkışı olan birçok wifi menzil genişletici ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri