Telefon tavsiyesi

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

LG G4 arızasından sonra yeni bir telefon arayışına girdim.

Max 4 bin TL bütçe ile olabildiğince iyi çekim yapabilen bir kameraya sahip telefon arıyorum.

Apple cihazlar bütçeyi çok aştığı için tercih edemeyeceğim.

Teşekkürler

Merhaba,

LG G4 arızasından sonra yeni bir telefon arayışına girdim.

Max 4 bin TL bütçe ile olabildiğince iyi çekim yapabilen bir kameraya sahip telefon arıyorum.

Apple cihazlar bütçeyi çok aştığı için tercih edemeyeceğim.

Teşekkürler

Garanti bitiminde ekran değişim ücretleri önemli hocam. Zira genelde piyasada büyük ekranlı telefonlar var. Düşüp kırıldığında bir telefon parası vermek istemem. Birkaç ay sonrası için huvayii marka telefon düşünüyorum. Mate 10 Lite ya da P10 Lite arasında gidip geliyorum. Mate 10 Lite ağır basıyor gibi. Son olarak ekran değişim ücretlerini öğrenip karar vereceğim. Saygılar.

Eşime Redmi S2 aldım gayet memnunuz 4gb ram 64 gb rom var kamerası gündüz çok iyi gece o kadar da performanslı değil. Ama bütçeniz yüksek olduğu için üst modellerini araştırın derim

markaya takılıp çok para vermeyin özelliklerine bakın ön ve arka kameraların kalitesi ram i işlemcisi depolama kapasitesi gibi özelliklere bakın. xiaomi yi yabana atmayın çoğu samsung vs gibi telefonlara taş çıkartır.

önceliklerinize göre karar verin. benim önceliğim "bütçe-pil ömrü-foto kalitesi" buna göre 4000 mah ve üzeri telefonlara bakarak xiaomi redmi 5 plus (4/64 gb) 1170 tl ye mayıs ayında. ama şimdi xiaomi lerin bile fiyatları uçmuş. 250 tl ye ekran değişimini de yaptırdım (garanti değil özelden)

Bende iphone 7 plus var. Eşimde pil ömrü ve foto kalite açısından iyi bir tlf istedi. Huawai mate 10 pro aldım. Ben 4000tl almıştım fakat şuan fiyatlar biraz düştü. Tavsiye ederim müthiş bir tlf. Benim kullandığım tlf göre gayet hoş çok beğendim. Özellik tasarım çok iyi. Bende iphone 7 plus var eğer tercihim olsaydı inan ki mate 10 pro alırdım kendime de.

Alternatifler, tercih sırasına göre

Huawei mate 20 lite 64 gb 2700 TL

Samsung s8+ 3500 TL

iPhone 7 plus 4200 TL

Kamera Çek'imi iyi olsun istiyoruz. Bende Şenova k6 PowerPoint'te var. Kamerası iyi değil ama pil ömrü çok güzel. Bütçeyi de fazla sarsmasın istiyoruz. Malum telefonlarda taksit olayı kalkmış. Yurt dışından gelen cihazların kayıt ücretini de çok artırmışlar

Samsung galaxy note fan edition güzel telefon. Özellikleri de iyi bence. Note olduğu için kalemi de mevcut.

Hocam size benzer bir durum geçtiğimiz yaz benim de başıma geldi, 3.5 sene kullandığım LG G3'üm yarı yolda bıraktı. Sırf 1-2 sene idareten kullanayım sonra iPhone, Samsung Note serisi vs yüksek bir modele geçiş yaparım düşüncesiyle ucuz yollu bir telefon almaya karar verdim. O sıra tesadüfen a101 e xiaomi redmi 5 geldi 1000 tl fiyatla. Özelliklerini araştırırken Redmi 5 plus almakta karar kıldım 1400 tl'ye. Arka kamerası 12 mp, resim kalitesi olarak üst düzey telefonlar kadar olmasa da baya tatmin edici, ön kamera 5mp, iş görüyor sonuçta ön kamerayla panaromik fotoğraf çekmeyeceğiz. 4gb ram 64 gb hafıza olan modelini aldım. Allah nazarlardan saklasın hiçbir donma kasma takılma görmedim. Ekran baya büyük, oyun film video sosyal medya gibi uygulamalar için oldukça elverişli. Kesinlikle tavsiye ederim. Mi 8 versiyonları kamera ve performans olarak daha üst düzeyde. Fiyat olarak da belirlediğiniz seviyelerde. Bir düşünün, inceleyin, hatta imkanınız varsa teknoloji marketlere gidip kanlı canlı elinize alıp gözlemleyin derim.

xiaomi mi 6 kibar ve özellikleri iyi. fiyatı eskiden düşüktü :)

Xiomi Mi Mix 2 kullanıyorum. kamera felan çok güzel. Yalnız bir kaç uygulamada hata veriyor. 2. girişinde giriyor. banka uygulamalarında.

Kesinlikle Xiaomi. KVK garantilisini bulursan tadından yenmez.

şimdiye kadar kullandığım bütün telefonlar ithalatçı garantiliydi ve hiçbir sorun yaşamadım Allah'ın izniyle. Bence 700, 800 TL fazla para vermeye gerek yok. zaten garantili olanlar herhangi bir sorunda bin dereden su getiriyorlar kullanıcının üzerine atıyorlar suçu.

Xiaomi Mi 6 kullanıyorum 10 aydır tavsiye ederim. Bu telefonu alırken 1 hafta boyunca tüm telefon modellerini inceleyip araştırdım, test ve incelemelere baktım öyle aldım. ÇEvremdekilerde kalitesine hayran. 2.150TL ye almıştım fakat şuan fiyatı 3500TL civarında sanırım.
Onun dışında Xioami Mi 8 de tavsiye edebilirim. Fiyatı 3800TL civarı

xiaomi güzel telefon ama kamerasından şikayet eden çok kişi var.ayrıca türkiye fiyatları abartı.sorun çıkarsa parçası bulunur mu belli değil.eğer çok acelesi yoksa idareten kullanacağın telefonun varsa lg g7 nin fiyatının düşmesini bekle.güzel bir telefona benziyor

Geri