TELEFONDAN AKILLI TAHTAYA ANLIK GÖRÜNTÜ VEYA SES AKTARMA

Kodla Büyü

rana2763

Site Gezgini
MERHABA ARKADAŞLAR. ÖĞRENCİLERE SUNUM YAPILIRKEN TELEFONDA O ANDA YAPILAN BİR KONUŞMA YADA GÖRÜNTÜLÜ ARAMAYI AKILLI TAHTAYA AKTARIP ÖĞRENCİLERE İZLETME İMKANI VAR MI?

Kendi okulumda kullanıyorum hocam. Bilgisayara "PC Remote Receiver" Programını kurup aynı programın apk dosyasını da telefonunuza kurarak bağlantı sağlayabilirsiniz.

programın apk sını google play store den mi kuracağız yoksa apk dosyasını telefona atıp ordan mı çalıştıracagız

teşekkürler forumdas hocam

Bu arada faz 2 yani win8 yüklü akıllı tahtalarda bu özellik yok sanırsam programı yokmudur yüklesek çalışmaz mı ?

Son düzenleme:
apk yı telefona programı pc ye kurduktan sonra telefondan tahtaya bağlanıyorsunuz.telefonun ve bilgisayarın kablosuz fatih ağına bağlı olması gerekiyor.Windows 10 da çalışıyor win 7 de de çalışır diye tahmin ediyorum.Ekran görüntüsünü tahtaya verebiliyorsunuz ama arada donma takılmalar olabiliyor kısa süreli kullanımı güzel ama uzun uzun kullanırım derseniz dediğim gibi donma takılma olabiliyor.

Programsız bu şekilde yapabilirsiniz.

NOT: Alttaki Youtube linki, MEB hattındayken görünmüyor.

O yüzden tırnak içinde ekliyorum.
"youtu.be/Tm4etcE25KE"
Bugün denedim olmadı bu yöntem. Bizde kablosuz ağ yok. Telefon ve ET aynı ağda değildi. Ondan kaynaklı mı acaba?

Bugün denedim olmadı bu yöntem. Bizde kablosuz ağ yok. Telefon ve ET aynı ağda değildi. Ondan kaynaklı mı acaba?

Aynı ağda olmasına gerek yok, ama tahtanın wifi bağlantısı olması şart.

Örnek: Evde modemi fişten çekiyorum. Smart Wiew özelliği ile TV'ye bağlanıp, ekranı yansıtabiliyorum. İki cihaz kendi arasında ağ oluşturuyor, modem kapalıyken.

Hocam bunun için tahta ve telefonun aynı ağ üzerinde olması filan gerekiyor mu?

Aynı ağda olmasına gerek yok, ama tahtanın wifi bağlantısı olması şart.

Örnek: Evde modemi fişten çekiyorum. Smart Wiew özelliği ile TV'ye bağlanıp, ekranı yansıtabiliyorum. İki cihaz kendi arasında ağ oluşturuyor, modem kapalıyken.

MERHABA ARKADAŞLAR. ÖĞRENCİLERE SUNUM YAPILIRKEN TELEFONDA O ANDA YAPILAN BİR KONUŞMA YADA GÖRÜNTÜLÜ ARAMAYI AKILLI TAHTAYA AKTARIP ÖĞRENCİLERE İZLETME İMKANI VAR MI?

Bir önerim var. Büyük harflerle yazı yazmak bağırıyormuşsunuz izlenimi oluşturur. Yapılan araştırmalara göre de normal yazıya göre büyük harflerle yazılan cümlelerin ve paragrafların okunma hızı ve algılanma hızı daha düşüktür. Buna bilişim öğretmeni olarak bizlerin dikkat etmesi gerektiğini ve öğrencilerimizi de bu yönde bilgilendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Donanım isterseniz ez cast yada chrome cast ı araştırın.

Bende amazon firetv var tesadüfen gördüm güzel oluyor yansıtma işi.

Pc den bile yansıyor muş.

Programsız olarak windows 10 da ekran paylaşımı çok sağlıklı olmuyor, kimi telefon görüyor kimi görmüyor. Bugün denedim bu programı gayet başarılıydı. İlla ki kablosuz fatih ağına bağlı olmanız lazım, tabi telefonda da.

kabloyla bağlıyız zaten fatih ağına, illa kablosuz mu olacak hocalarım? o zaman kullanışlı değil gibi wifi şifresini gir öğrencilere göstermeden vs..

kabloyla bağlıyız zaten fatih ağına, illa kablosuz mu olacak hocalarım? o zaman kullanışlı değil gibi wifi şifresini gir öğrencilere göstermeden vs..
Valla zaten wifi şifresini sağır sultan duydu hocam. Ben şahsen kablo bağlantıyı çıkarıp tahtayı wifi ile bağlayacağım ağa. Daha sonra bu uygulamayı kurup arkadaşlara tanıtacağım. Bu konuda arkadaşlardan çok talep var, o yüzden onları bir şekilde dizginlemem lazım. :) Ayrıca programı çok incelemedim ama ekstraları da var, mesela mouse olarak da kullanılabiliyor, bilgisayarı kumanda etmek amacıyla.

Bilgisayar Dell 15 7000 Gaming
Telefon: LG G4
Miracast ile telefon ekranını pc ye alabiliyorum, telefon hiçbir ağa bağlı değil, wifi direct ile bağlantı sağlanıyor.

Geri