Televizyondan anlayan arkadaşlar bi yardım .

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2015 yılında aldığım LG Led televizyonum 1 haftadır sıkıntı yapıyor.Şöyle ki normalde tv çalışıyor görüntü var ama başka kanallara gezdiğimde sinyal yok diyor hemen uydu alıcım Nezt Star Minix HD Punto Plus. Tv ile uydu bağlantısını sağlayan HDMI kablosunu söküp takıyorum sinyal geliyor.10 dakika fln sonra gene sinyal yok.Gene söküp takıyorum görüntü geliyor.
Burada sorun nerede arkadaşlar Tv demi,uydu alıcısındamı yoksa çatıdaki uydudamı bi yorum yaparsanız sevinirim.

Uydu alıcısı ile tv bağlantısını sağlayan HDMI kablosunu söküp takıyorum sinyal geliyor ben burayı anlayamadım.

tv ye flaşla bir film tak bak görüntü gidecek mi hata verecek mi
büyük ihtimal uydu alıcın bozulmuş komşudan iste bir dene olursa yeni birtane alman gerekecek. kabloyu da dene diyeceğim ama kabloyu oynatmadan durduk yere hemen gidiyor diyorsun uydu alıcısı hata veriyor çanakta sıkıntı olmaz olsa zati hiç çekmez

Uydu alıcısı görüntüyü kesiyor. Yazılım güncellemesi varsa yap eğer yoksa servisi ara sorunu bildir.

LG tvlerde kronik hdmi problemi vardır. HDMI girişi bazen alıp bazen almaz. Bir süre sonrada hiç almaz hale gelicektir.

Bende de Next mini black vardı. Aynı sorunu yaşadım, servis yazılım attı bu şekilde biraz daha kullandım ama belli bir zaman sonra gene hüsran

Geri