Temel çizgi izleyen robot

Kodla Büyü

ugurtire

Üye
8-10 nisanda Şanlıurfa'da yapılacak yarışmaya katilacagiz. Temel çizgi izleyen robot projesi için hangi kiti tavsiye edersiniz.

Kit değil hocam yarışmanın şartnamesini indirip inceleyin orada kullanılacak malzemeler verilmiş. Onlarla yapılacak. Ortaokul düzeyi için.

1 adet l293d (bence 298 e gore vantajlı.)
1 adet nano (8 analog giris)
1 adet qtr 8a
sarı motor ve tekerlekler (tekerlekler icin ant ayni kalıp silikon yapılırsa buyuk avantaj)
2 sarhos teker
3s lipo.

bunlari alip kendiniz devrenizi kurun ya da baskı devrenizi hazırlayın.

Kılavuzda anlamadığım nokta motor ve tekerlekte kesinlikle yazılan özellikler olacak.
Ama motor sürücüde kullanılabilir demiş. Ben daha küçük bir motor sürücü kulllanmak istiyorum. Mail adresinden sordum ama cevap gelmedi. SSS kısmında benzer bir soruya olumlu cevap vermisler

bugün böyle bir kart tasarladım. malum motorlar da buyuk yer sikintisi olmasin diye.

kart degil kartcik hatta. 5.5 x 3.5 cm.

Ekli dosyalar

• temel çizgi.png
    temel çizgi.png
    76.5 KB · Görüntüleme: 152
hocam hangi programlama tasarım yapıyorsunuz? bir de baskı devreyi elle (tuz ruhu-pertinaks vs..)le mi yoksa bilgisayardan çıktı alıp mı hazırlıyorsunuz?
basit icizmlerde easy detaylilarda proteus. nedense easy e tam guvenemiyorum. bu aynen bu skeilde urettiriyorum pcb. tek katmansa ve adetli lazim degilse kendim baski devresini icikariyorum.
el isi kagida cikt aliyorum.
onu utuyle bakir plakete yapistiyorum.
soguk suyla yikayip tuz ruhu perhidrole atiyorum. sonra cifle ovmaca :)

basit icizmlerde easy detaylilarda proteus. nedense easy e tam guvenemiyorum. bu aynen bu skeilde urettiriyorum pcb. tek katmansa ve adetli lazim degilse kendim baski devresini icikariyorum.
Tebrikler

elektronik mezunuyum ama inanın çok hamladım...sayenizde bilgilerimi tazeledim...teseşkkürler.

3 boyutlu gösterim seçeneği güzelmiş Proteus sürüm kaç acaba?

Geri