TEOG SONUÇLARINI EXCELL NASIL ALIRIZ

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR SONUÇLARI EXCELE TOPLU AKTARIP GÜZEL BİR LİSTE NASIL ELDE EDERİZ YAPAMADIM GİTTİ

1)Teog sonuç raporunu excel Only olarak kaydet.
2) örneğin adını alacaksın. yan bir sütunda 2-3 öğrencinin adının olduğu hücre isimlerini aşağı doğru yaz ve çek. (H6-H29-H52....H2456 gibi)
3) (H6-H29-H52....H2456 gibi)'leri formüle dönüştürmek içinse, not defterine kopyala. bul değiştir'e tıkla.
4) not defterinde değiştir kısmında, aranan kısma: H yaz. Yeni değere: =Sheet1!H yaz. hepsi formüle dönüşmüş olacak.
5) raporda yeni bir çalışma sayfası oluştur. not defterinde oluşturduğun formülleri buraya kopyala yapıştır.
6) bu şekilde rapordaki tüm bilgiyi yan sayfaya taşıyacaksın.
7) sonra bunları yeni bir tabloya aktaracak isen, yapıştır kısmında Değer olarak yapıştır ki formüller gelmesin.

ad- puan-yüzdelik için ayrı ayrı yap. daha basit yolu vardır ama. excel bilgim bu kadar.
vaybe Eski yazım çok karışık anlatmışım :D

ahmet27' Alıntı:
1)Teog sonuç raporunu excel Only olarak kaydet.
2) örneğin adını alacaksın. yan bir sütunda 2-3 öğrencinin adının olduğu hücre isimlerini aşağı doğru yaz ve çek. (H6-H29-H52....H2456 gibi)
3) (H6-H29-H52....H2456 gibi)'leri formüle dönüştürmek içinse, not defterine kopyala. bul değiştir'e tıkla.
4) not defterinde değiştir kısmında, aranan kısma: H yaz. Yeni değere: =Sheet1!H yaz. hepsi formüle dönüşmüş olacak.
5) raporda yeni bir çalışma sayfası oluştur. not defterinde oluşturduğun formülleri buraya kopyala yapıştır.
6) bu şekilde rapordaki tüm bilgiyi yan sayfaya taşıyacaksın.
7) sonra bunları yeni bir tabloya aktaracak isen, yapıştır kısmında Değer olarak yapıştır ki formüller gelmesin.

ad- puan-yüzdelik için ayrı ayrı yap. daha basit yolu vardır ama. excel bilgim bu kadar.
vaybe Eski yazım çok karışık anlatmışım :D

Bahsettiğiniz rapora nereden ulaşıyoruz toplu sonuç listesi için

MEB tüm okulların bu şekilde liste çıkartmak için uğraitığını bildiği halde 4-5 yıldır bu raporu vermiyor..

Öğrenci sayım az olduğu için "excel only" olarak kaydedip yan yana iki excel dosyası açtım. kopaya yapıştır... rezillik diz boyu...

Yüzdelik dilim haricinde okul otalamaları vs ile hesap yapmıştım. Öğrencilerin ~%70 inde birebir tuttu. diğerleinde 1-2 puanlık farkla .. 2 soru sonradan herkese doğru sayılmış?

hasan' Alıntı:
MEB tüm okulların bu şekilde liste çıkartmak için uğraitığını bildiği halde 4-5 yıldır bu raporu vermiyor..

Öğrenci sayım az olduğu için "excel only" olarak kaydedip yan yana iki excel dosyası açtım. kopaya yapıştır... rezillik diz boyu...

Yüzdelik dilim haricinde okul otalamaları vs ile hesap yapmıştım. Öğrencilerin ~%70 inde birebir tuttu. diğerleinde 1-2 puanlık farkla .. 2 soru sonradan herkese doğru sayılmış?
Hocam,

Kişisel verilerin korunması kanununu okumanızı tavsiye ederim. Bir şey yapılıyorsa yada yapılmıyorsa mutlaka mantıklı bir sebebi veya resmi bir dayanağı vardır.

Rapor için ana şifre giriş yapın-> sınav işlemleri -> raporlar
Excel only olarak kaydet.
Excelde yanda bi çalışma sayfası daha oluştur. Bilgileri 1.sayfadan 2. sayfaya aktarırsın. Yukarıdaki mantığa göre (10dk) sürüyor.

habibocak' Alıntı:
....
Hocam,

Kişisel verilerin korunması kanununu okumanızı tavsiye ederim. Bir şey yapılıyorsa yada yapılmıyorsa mutlaka mantıklı bir sebebi veya resmi bir dayanağı vardır.
Bahsettiğiniz kanunu biliyorum. Bazı okulların abarttığı da bir gerçek. Okuldaki öğrencilerin durumunu görmek için çok ayrıntıya girmeden bir rapor alabilsek diye düşünüyorum.

Biz okul olarak böyle bir rapor almasak bile İlçe MEM bir şablon göneriyor ve tüm öğrencilerin puanlarını istiyor. En azından onlara rapor açılsın da bu sıkıntıdan kurtulalalım...Saçma gelebilir ama istiyorlar işte...

Geri