TEOG'da Bilişim için E-dilekçe İmza Etkinliği

Kodla Büyü
arkadaşlar aynı dilekçeyi imzalasak daha iyi olur diye düşünüyorum

dilekçe no :34828 şuan imza sayısı 1500 e yaklaşmış

YUH DİYORUM!
tam 5 sayfa yorum yapılmış. baglantıya tıkladım baktım imza sayısı 2.
ben orada imzalayabileceğim her dilekçeyi imzaladım. sonuçta sıkıntılarına çagre arayan insanlar hatta öğretmenler bir çok konuda yazmış uğraşmış. belki yüzbinler imzalasa birşeyler değişir.

hocam bilgilendirme için çok teşekkürler. belkide branşımız için saçma sapan düşüncelere sahip idarecilerin mantığının bir nebzede olsa değişmesini sağlar bu durum. hemen imzalıyorum ve branşdaşlarıma haberdar ediyorum. :alkis:

hastasıyız dede' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Arkadaşlar 'BT Sınıflarının Yenilenmesi' kampanyası da başlatsak iyi olacak. Zira dersin devamı için BT sınıfları önemli.
ben akıllı tahtalardan sonra bt sınıfına gerek olmadığını düşünüyorum, diğer öğretmenler gibi tahtada anlatır her ders 4-5 öğrenciye uygulamasını yaptırır çeker gideriz.
ayrıca eşitlik olmadığını söyleyen arkadaşa şunu sorayım : köy okulu ve şehirdeki okullarda diğer derslerde eşitlik var mı? varsa hangi derste eşitlik var?

sor kardeşim cevabım şu : evet bal gibi eşitlik var benim görev yaptığım köy okulunda 2 tane sosyal 1 tane din kültürü 2 tane ingilizce 2 tane fen kısacası her branşın hocası var hemen hemen ve görevlerinide fazlasıyla yerine getiriyorlar çalışıp çabalıyorlar. ama ben 2 yıldır okuldayım çocuklar bilgisayar yüzü görmediler. neyin sınavı neyin derdi bu . öncelik bt sınıflarının her okulda oluşturulması ve yenilenmesi olmalıdır. daha sonra neden olmasın bir sınav.

berk0102' Alıntı:
karşı imza varsa biri açsında bizde orayı imzalayalım. Çoğu okulun labı yok öğrencileri hangi eşit koşullarda yarıştırıyorsunuz !! ama tabii biri düşüncenizin tersi bir şey söyledi mi hemen branş itibarsızlaştıran oluyoruz. Ben öğrencim eşit koşulda yarışamıyacağı için HAYIR diyorum.
okul angarya işlerine gelince "aobulbul" yeni öğretmenmisin yoksa atanma mı bekliyorsun bilmiyorum ama umarım ben ve çevremde gördüğüm meslektaşlarımın okullarda idarecilerden çektiklerini çekmezsin yokda o mantıkla sanırım fazla uzun süre dayanamazsın

ben atama beklemiyorum fakat atama bekleyen yüzlerce arkadaşımız olduğunu da atandıktan sonra unutmadım. eğerki her branş için eşitlik adaletten bahsediyorsan bu teog sınavı hiç olmamalı ve okullar kapatılmalı. herkes kendi okuluna göre değerlendirme yaparsa bu iş böyle olmaz. arkadaşlardan birisi de her branş için okulumuzda öğretmen var ama bir bilgisayar labı yok demiş. benim önceki görev yaptığım yerde 2-3 branş öğretmeniyle ayakta duran okul vardı o çocukların adaleti nerde peki? ana branş öğretmenleri bile yoktu o zaman onları da teogdan kaldırsınlar.

mesleğimizin dayanılamayacak bir yükü olduğunu da düşünmüyorum şimdiye kadarki idarecilerimle hep aram iyiydi verilen işleri de hiçbir zaman angarya olarak görmedim. yeri geldi tamir yaptım yeri geldi ufacık bir word problemi için dersten çağırıldım yeri geldi okul zilini ayarladım fakat bu işleri yapan çoğu meslektaşımız; yok o benim işim değil yok bu benim işim değil ben dersime girip çıkayım istiyor. sonra bide dersler zorunlu olmasın diyorlar. iyi ne güzel devlet bizi atasın bizde bi kanepe atalım okula orada sabah 8 akşam 5 yatalım. ne olur yani okul zilini ayarlasam ne kaybederim ne olur yani karşılaştıkları sorunlara çözüm getirsem elime mi yapışır? aksine ben onlara yardımcı oldukça benim değerim arttı ve benden önceki bilişimciler hakkında yakınmalar duymaya başladım. unutmayalım ki yine bizim branşımızı itibarsızlaştıran zümremiz olan yetersiz veya boşvermiş bilişimci arkadaşlarımız oldu.

buradaki bu imzayı atan arkadaşların hepsi de branşımızın itibarı peşinde gerekli önemin verilmesi için çaba sarfediyorlar. biz kendi dersimizi önemsemezsek kim önemserki ? zaten bu adamın dersle ilgisi yok bari şu işleri yapsın diye tabiki başka işler verirler.

sözün özü herkesin fikri kendine ben kendimce bu düşüncelerimde haklı olduğumu düşünüyorum kimseyi de suçlamıyorum niye imza atmadın diye.

braveheart06mg' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Arkadaşlar 'BT Sınıflarının Yenilenmesi' kampanyası da başlatsak iyi olacak. Zira dersin devamı için BT sınıfları önemli.
ben akıllı tahtalardan sonra bt sınıfına gerek olmadığını düşünüyorum, diğer öğretmenler gibi tahtada anlatır her ders 4-5 öğrenciye uygulamasını yaptırır çeker gideriz.
ayrıca eşitlik olmadığını söyleyen arkadaşa şunu sorayım : köy okulu ve şehirdeki okullarda diğer derslerde eşitlik var mı? varsa hangi derste eşitlik var?

sor kardeşim cevabım şu : evet bal gibi eşitlik var benim görev yaptığım köy okulunda 2 tane sosyal 1 tane din kültürü 2 tane ingilizce 2 tane fen kısacası her branşın hocası var hemen hemen ve görevlerinide fazlasıyla yerine getiriyorlar çalışıp çabalıyorlar. ama ben 2 yıldır okuldayım çocuklar bilgisayar yüzü görmediler. neyin sınavı neyin derdi bu . öncelik bt sınıflarının her okulda oluşturulması ve yenilenmesi olmalıdır. daha sonra neden olmasın bir sınav.
şu at gözlüğünü çıkarıp bir daha cevaplarmısın. :)

Arkadaşlar böyle bir hata yapmayın sakın imzalamayalım. Teogda soru çıkacak da ne olacak. Dersin kitabı bile yok. Ben karşıyım. Lütfen böyle etkinlikleri forumdan kaldıralım.

light' Alıntı:
Arkadaşlar böyle bir hata yapmayın sakın imzalamayalım. Teogda soru çıkacak da ne olacak. Dersin kitabı bile yok. Ben karşıyım. Lütfen böyle etkinlikleri forumdan kaldıralım.
aslında teogda soru çıkarsa dersin kitabını mecbur çıkartırlar ve derse önem verirler diye düşünülüyor
bu arada ben de kararsız kalanlardanım

light' Alıntı:

Ve siz öğretmensiniz değil mi ? Aman ne olur Teog ta soru çıkmasın demek ne demek Allah aşkına ? Teog ta soru çıkarsa Yıllık planların , Çalışma kitapların düzgün bir şekilde basılı olarak karşına gelir, Öğrenciler derste daha iyi bir şekilde sizi dinler, veliler zaten benim çocuğum bilgisayar biliyor diyemez artık. Norm sıkıntımız olmaz dersler zorunlu olur. Seçmeli olacak mı diye bir daha endişelenmeyiz. Gidişata göre laboratuvarlar ya yenilenir ya da Fatih projesi kapsamında bir etkinlik planı oluşturulur. vs vs.

İnşallah böyle bir durum gerçekleşir.

Bekle bekle gerçekleşir adam matematik dersini iplemiyor Bt dersini mi ipleyecek? Not not dediniz seçmeli derslere not sınav şartı getirttiniz. Noldu peki? Biyerimizden soru üretip sınav yapıcaz derken bağsur olduk. Ders de kıymete falan binmedi valla.

light' Alıntı:

Yüzde yüz katılıyorum. Teog da bilişim çıkması demek bunca işin üstüne inanılmaz bir rapor zart zurt saçma sapan iş demek. Millet teog yüzünden illallah diyor. Siz resmen aman bizede teog . Anlamakta güçlük çekiyorum. Genelde üniversite de bu tür istekleri sürekli not tutan sanki bölüm birinci olunca o da öğretmen olmucak tipler yapardı. Kasarda kasarlardı .....

hastasıyız dede' Alıntı:
braveheart06mg' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:

şu at gözlüğünü çıkarıp bir daha cevaplarmısın. :)

ne kadar açıklama yapsamda anlamayacaksın zaten boşver o at gözlükleri senin gözüne daha yakışıyor çıkartıyım buyur sen takmaya devam

okulumda çoğu öğrenci hayatında klavye fare kasa ekran ... bunları ilk defa görüyor onuda öğretmenler odasındaki ya da idarecilerin odasındaki bilgisayarlardan tabi işleri düşerse bu yerlere. müfredata bi bakın hangi konular var . bilgisayar olmadan uygulama yapmadan görmeden yaşamadan hangi soruları cevaplayacaklar.

Kendi dersini gereksiz gören başka bir branş daha yoktur. Aklım almıyor bir türlü. Teknoloji tasarım, müzik, resim gibi branşlara bakıyorum böyle düşünceler yok. Eşitlik hiç bir dersde ve okulda yok zaten.

braveheart06mg' Alıntı:
okulumda çoğu öğrenci hayatında klavye fare kasa ekran ... bunları ilk defa görüyor onuda öğretmenler odasındaki ya da idarecilerin odasındaki bilgisayarlardan tabi işleri düşerse bu yerlere. müfredata bi bakın hangi konular var . bilgisayar olmadan uygulama yapmadan görmeden yaşamadan hangi soruları cevaplayacaklar.
:++: :++: :++: KATILIYORUM

Geri