Tepkimizi gösterelim. Sendikalardan istifa edelim...

Kodla Büyü
memo41' Alıntı:
sendikalar çalışmıyor yatıyorlar..sendikalar yan gelip yatma yeri değildir..

TES elinden geldiği kadar çalışıyor. şuanda dilekçe eylemi ile tüm türkiyeden öğretmen maaşlarındaki olmayan artışları bir kez daha vurgulamak için çalışmalarına devam ediyor. Okullarımıza TES tarafından hazırlanan ancak içinde hiçbir şekilde TES in adı geçmediği ve hükümetten sadece taleplerimizin olduğu matbuu dilekçeler getirilecektir. (okul temsilcileri tarafından) hangi sendikadan olursak olalım bu eyleme iştirak edelim.

İstifa noktasında ise 1. sayfada bi arkadaş vardı ona destek için yazıyorum . Eğer ki sendikanız çalışmıyorsa, hükümete yalakalık yapıyorsa ve en önemlisi senin hakkını savunmak için kurulmuş bir örgüt senin hakkını savunmuyorsa o zaman isifa ediniz arkadaşlar... Ama çalışan sendikanın da hakkını veriniz. unutmayın 1999 da TES hükümet istifa diyerek yine meydanlarda idi. 9 yılda malum sendikayı kaç kez hükümet istifa diyerek hakkınızı istediğini gördünüz?

bu soruyu vicdanınızda yanıtlayıp, kararınızı verin derim arkadaşlar...

cesur_yürek' Alıntı:
ayyildiz08' Alıntı:
Ben hiçbir sendikaya üye değilim. Çünkü sendikaların gerçekten öğretmenleri düşündüğünü sanmıyorum. Hepsi siyaset yapıyor. Artık insanlar görüşlerine uygun olan sendikaya üye oluyorlar. O yüzden ortaya her partinin yandaş sendikaları çıkıyor. Hangi parti iktidara geliyorsa onun muhalifi olan sendika ön plana çıkmaya çalışıyor. Sırf 45 tl almak için sendikaları dolaşan adamlar tanıyorum. Yazıkki bunlar eğitimci. Ortak amacı üyelerinin mağduriyetini gidermek olan sendikalar artık işi başka boyutlara taşıyorlar ve ben bu durumun daha nereye kadar gideceğini kestiremiyorum. Çok geç kalındı ama zararın neresinden dönülse kardır misali, artık bütün sendikalara tepkimizi koymamız gerekiyor. Üyeler olmasa onların hiç biri adam yerine koyulmaz. Üyelerinin sayesinde bir yere gelenler itibar görünce arkalarına bile bakmıyorlar. Artık yeter... Zaman bilinçlenme zamanı... Lütfen uyutulanlardan olmayalım gözümüzü açalım artık...

sendiklar olmazsa fazla maaş mı alcaksınız. yada özlük haklarınızda daha fazla iyileştirme mi yapacaklar. inanaın daha kötü olur. en kötü sendika bile sendikasızlıktan iyidir. suçlu arıyorsunuz ama yanlış adreste arıyorsunuz. diyelim ki hepsi siyasi olsun öğretmnler siyasetide kullanacak mümkün olduğu kadar haklardan yararlanacak. siz oy kullanmıyormusunuz.

EVET HOCAM İNANIN SENDİKALAR OLMASAYDI BÜTÜN HAKLARIMIZ BUNDAN DAHA İYİ OLURDU.DÜŞÜNSENİZE 3 SENDİKA DAHA TOPLU GÇRÜŞMEYE BAŞLAMADAN ÜYELERDEN SENDİKALARA NE KADAR PARA GELECEK ONUN HESABINA DÜŞMEDİLERMİ?NASIL UNUTTUNUZ;
1-ADINI VERMEYEYİM BİR SENDİKA DAHA GÖRÜŞME BAŞLAMADAN SAÇMA SAPAN İSTEKLERLE GÖRÜŞMEDEN KAÇIYOR,
2-ADINI VERMEYEYİM BİR DİĞERİ 4 KİŞİLİK KAHVALTI MASRAFINA 600 TL ÇIKARMIŞ APTALCA ZAM PEŞİNDE KOŞUYOR,
3-ADINI VERMEYEYİM YİNE DİĞER BİR BAŞKA SENDİKA HÜKÜMETİN YANINDA SAÇMA SALAK TEKLİFLERDE GÜYA ARA BULUCU GÖREVİ YAPIYOR.
BU 3 AYRI SENDİKA HANGİSİMİ.T.E.SEN-E.SEN.-E.BİR.SEN.
GEÇMİŞ GÖRÜŞME DETAYLARINI İNCELERSENİZ GÖRÜRSÜNÜZ.
BAŞKA BİR ÖRNEK DAHA VEREYİM;90+90 TL İYİLEŞTİRME ZAMMI YAPILDI SADECE 90 TL Yİ VERDİ HÜKÜMET DAHA SONRAKİ 90 TL Yİ İÇ ETTİ SENDİKALARLA BERABER.NEREDE SAVUNDU SENDİKA SENİ,
BAŞKA BİR ÖRNEK RTE İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNDE MEYDANLARDA MEMURDAN 3 YIL İSTEDİ.NERDE.BURDA ALAKASIZ İNSANLARI BAKAN YAPTI;BİRİSİ ÖĞRETMEN LER ÇALIŞMIYOR YATIYOR DEDİ,DİĞERİ 1 GECEDE 100 LERCE ALAKASIZ İNSANI MÜDÜR YAPTI,YENİSİDE CUMARTESİ PAZAR VARDİYALI ÇALIŞMA YI GETİRİYOR.TEKRAR SORAYIM SİZLERE ÜYESİ BULUNDUĞUNUZ SENDİKALAR NEREDE.BEN Mİ GÖRMÜYORUM.BEN 4 YIL ÖNCE İSTİFA ETTİM.BENİM AİDATIMLA KLİMALI ODALARDA OTURUP DEMLİ ÇAYLARINI YUDUMLARKEN BİZİ GÖRMÜYORLAR BİLE.BENCE BİRAZ ELİ VİCDANA ATMAK GEREK.HAREKET GEREK.

Bütün bu yazılanlardan iki sonuç çıkıyor.
1. Sendikalar öğretmenlerin haklarını almak için çalışmıyor.
2. İktidar sendikaları kale almıyor.
her iki durumda da sendikalı olmanın bir anlamı kalmıyor.
Bu yazdıklarımı bugün sendika genel sekreterinede söyledim telefonda. Bana yaptıklarını anlattı ve iktidar bişey yapmıyorsa suç bizim değil dedi.

Evet bugün bende sendikadan istifa ettim...
Eğer bugün hizmetli maaşı öğretmen maaşından 150 lira daha yüksek ise, lise mezunu imam maaşı öğretmen maaşından yüksek ise, kamuda en düşük maaşı öğretmenler alıyor ise ve sendikalr bu konuda göstermlik şekilde biz istedik ama vermediler diye üyelerini avutuyor ise.. Artık sendikalı olmanın bir anlamıda kalmıyor...

bizim okulda 12 kişi istifa ettik. o yada bu değil hepsinden. sendika = zıplamak isteyen elemanları yükselme rampası. bizim üyeliğimizle hem paraları ye iç gez hemde sağa sola müdür ol oh ne güzel. yağma yok istifa zamanı...

:tr: Öğretmene ek ödeme denince Yunanistan oluruz :tr: dendi.Geçen aya kadar herkese dağıtılıdı .Dünya devi Türkiyenin kasası öğretmene gelince bitti. :tr:
aman öğretmene zıırrrrnık yok.... :tr: Yunanistan oluruz

memo41' Alıntı:
sendikalar eğer ses getirecek bir şeyler yapmazsa eğitimcilerin durumu vahim olacak...
hocam sendikalar bir şeyler yapıyor ama sayıca üstün olan yetkili sendika eyleme vb işlere yanaşmayınca ses çok etkili olmuyor.

blackrose' Alıntı:
memo41' Alıntı:
sendikalar eğer ses getirecek bir şeyler yapmazsa eğitimcilerin durumu vahim olacak...
hocam sendikalar bir şeyler yapıyor ama sayıca üstün olan yetkili sendika eyleme vb işlere yanaşmayınca ses çok etkili olmuyor.

:+1:
Yetkili sendika işini yapmıyor diye neden diğer sendikalarda istifa ediyorsunuz ki? Diğerlerinin günahı ne? En çok üyesi olan sendika yetkili sendika oluyor, yetkili sendikada sesini çıkarmayınca diğer sendikalar çabalasa da çoğunluk olaylara sessiz kalmış oluyor...
Yetkili sendikayı beğenmiyorsanız istifa edip başka bir sendikaya geçin, yetkili sendika değişir sizin yeni geçtiğiniz sendika yetkili olur ve oda haklarımızı korumazsa ondanda istifa eder başkasına geçersiniz...
Ama sendikasız olmak haklarımızı sahipsiz bırakmaktan öteye gitmez...
Siz isteseniz de istemeseniz de birileri yetkili sendika olacak en azından haklarımızı koruyacak birileri olsun...

Ayıbın en büyüğü, ona benzer bir ayıp sen de varken, başkasını ayıplamandır…
Hazreti Ali (radıyallahu anh)

milkay' Alıntı:
memo41' Alıntı:
sendikalar çalışmıyor yatıyorlar..sendikalar yan gelip yatma yeri değildir..

TES elinden geldiği kadar çalışıyor. şuanda dilekçe eylemi ile tüm türkiyeden öğretmen maaşlarındaki olmayan artışları bir kez daha vurgulamak için çalışmalarına devam ediyor. Okullarımıza TES tarafından hazırlanan ancak içinde hiçbir şekilde TES in adı geçmediği ve hükümetten sadece taleplerimizin olduğu matbuu dilekçeler getirilecektir. (okul temsilcileri tarafından) hangi sendikadan olursak olalım bu eyleme iştirak edelim.

İstifa noktasında ise 1. sayfada bi arkadaş vardı ona destek için yazıyorum . Eğer ki sendikanız çalışmıyorsa, hükümete yalakalık yapıyorsa ve en önemlisi senin hakkını savunmak için kurulmuş bir örgüt senin hakkını savunmuyorsa o zaman isifa ediniz arkadaşlar... Ama çalışan sendikanın da hakkını veriniz. unutmayın 1999 da TES hükümet istifa diyerek yine meydanlarda idi. 9 yılda malum sendikayı kaç kez hükümet istifa diyerek hakkınızı istediğini gördünüz?

bu soruyu vicdanınızda yanıtlayıp, kararınızı verin derim arkadaşlar...

TES den istediğim gibi herhangi bir tepki göremedim. Diğer yalama sendikalara zaten lafım yok onlar bildiği yoldan şaşmasınlar. Kendi sendikamın ,Biliişim Teknolojileri öğretmenlerinin dertlerini taktığı yok, bakalım zamlara ne tepki verecekler. Bu haftada böyle laf salatasıyla geçirirlerse istifa edecem. Sendikalarla yakın arkadaşlar bu yorumları okutsunlar onlara.

örgütsüz mücadele olurmu arkadaşlar. sendikanın yandaş ve yakala olduğunu kavrayacak zekan varsa
et istifa yetkiyi kim mücadele edecekse o sendika alsın
yetmez ama evet :sleep:

gokhannoyan' Alıntı:
örgütsüz mücadele olurmu arkadaşlar. sendikanın yandaş ve yakala olduğunu kavrayacak zekan varsa
et istifa yetkiyi kim mücadele edecekse o sendika alsın
yetmez ama evet :sleep:

yalama sendikada değilim ki istifa edeyim, TES liyim.Sen TES e diyosan yalaka o senin zekanı gösterir.

Yetkili sendika TES miydi, ES miydi? Üyeleri neden istifa etsin ki, yetkili olan EBSydi, cezasını da üyeleri vermeli. Başarının sahibi olarak nasıl kendilerini göstereceklerdi, başarısızlığın da sorumlusu EBSdir. TES yetkili olsaydı da bu kepazelik yaşansaydı, ben 1 dakika durmazdım. Sonuçta ne TES, ne EBS, ne KESK babamın sendikası değil, kim sorumluysa cezasını çekmeli, çekmiyorsa bu işte bir terslik var demektir.

öğretmenler korkak, kurallara çok bağlı, birbirlerini çok kolay satabiliyorlar..

toplu olarak 10 öğretmen EBS'DEN ayrıldı artık hangi yüzle okula gelirler çok merak ediyorum, bu sendika sadece değil diğer sendikalarında zihniyetleri aynı doğrultuda, diğerleri de toplu sözleşmede EBS 'yi kullandı şehr atarak imzaladık dediler ama palavra sadece hükümet yanlısı olduğunu resmileştiren ebs'yi kullandılar yani aralarında en safı ebs çıktı diğerleride bunun pekmezini yedi forumda a,b,c,d,s,f sendilerini savunanlar birgün kendi sendikalarının da aynı şeyi yapabileceğini hatırlatıyorum....

ppll' Alıntı:
toplu olarak 10 öğretmen EBS'DEN ayrıldı artık hangi yüzle okula gelirler çok merak ediyorum, bu sendika sadece değil diğer sendikalarında zihniyetleri aynı doğrultuda, diğerleri de toplu sözleşmede EBS 'yi kullandı şehr atarak imzaladık dediler ama palavra sadece hükümet yanlısı olduğunu resmileştiren ebs'yi kullandılar yani aralarında en safı ebs çıktı diğerleride bunun pekmezini yedi forumda a,b,c,d,s,f sendilerini savunanlar birgün kendi sendikalarının da aynı şeyi yapabileceğini hatırlatıyorum....

hocam üzülme sen.. ben biliyorum hepsi aynı halt.. yetkili olsaydık diyorlar..

olsaydılar ne yapacakları! :) hepsi imzalayıp şerh koyacaktı sonunda aynı şey..

Geri