tez belgesini numaralandırma

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. bi arkadaşın hazırladığı tezin ilk iki sayfasında no olmayacak. 3-8 arası roma rakamı olacak. sonrası normal rakam. bütün işlemleri yaptım ancak ilk sayfada ki numarayı kaldırabiliyorum. 2 sayfadaki kalıyor. altbilgi üstbilgi de ilk sayfada farklı kutucuğunu işaretlememe rağmen. acil
tş ederim

hocam Word bu konuda yetersiz mi ki. yani nette felan bi sürü yol anlatılmış onlar yapbildiklerini yazmışlar. ben aynısını yapıyorum ama 2. sayfadan asla sayıyı kaldıramadım. ben yapamadığımı düşünüyordum. bu yöntem tez olunca sıkıntı veriri mi acaba

Kesme kullanman lazım hocam. Word'de birden fazla numaralandırma şekli kullanabilirsin. İlk sayfalar romen rakamı sonrası latin şeklinde devam edebilir.

numaraların konumu farklı yapılabilr mi. mesela 3-7 arası sayfanın üst ortasında 7-80 arası alt orta da

hocam biliyorum onları yaptım. kesme ile. tek sıkıntı ilk 2 sayfada no olmayacak. ilk sayfadakini kaldırıyorum ama 2 deki kalkmıyo

nese1982' Alıntı:
hocam biliyorum onları yaptım. kesme ile. tek sıkıntı ilk 2 sayfada no olmayacak. ilk sayfadakini kaldırıyorum ama 2 deki kalkmıyo

Hocam o da kesme ile yapılıyor. İlk sayfadan sonra da kesme kullanın. Ardından ikinci sayfadan başlayan numaralamada "İlk sayfada" farklı seçeneğini seçin. İç kapak (i) sayılır böylece fakat gözükmez. Dış kapağa zaten numara vermiyorsunuz.

hepinize teş ederim arkadaşlar. üzerini kenarlıksız beyaz dikdörtgenle kapattım.:)

Geri